Chiméra (S07E15) (epizoda)

Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

Kanada / USA, 2004, 44 min

William Waring

Předloha:

Robert C. Cooper (povídka)

Damian Kindler

Peter F. Woeste

Andy Mikita, Peter DeLuise

Scénografie:

Bridget McGuire

60%(24.4.2018)

Půlka epizody byla skvělá, a to dořešení zápletky s Usirevem. Plowman zobrazila jednoho z nejlepších Goa'uldů celé série a ani v téhle epizodě nezklamala. Užíval jsem si každou její scénu, každé její gesto. Kvituju kladně i fakt, že pro její postavu to nakonec dopadlo happyendem, alespoň někoho ze svých blízkých Daniel zachránil, jen ji mohli ještě někdy přivést zpátky nebo ji alespoň zmínit. Druhá půlka epizody s novým přítelem Carterové mě však ani trochu nezaujala, naopak to zavánělo telenovelou a charakter Carterové jsem místy vůbec nepoznával. Stejně tak mi uniká fakt, proč by nějaký obyčejný polda získal plný přístup k nejstřeženějšímu tajemství Země. Proto, že randí s někým z programu? Neměly by pak milostné zájmy všech členů SGC dostat stejnou informaci, aby to bylo fér?(30.4.2017)

Carterová má nového přítele, Usirev opět na scéně.(12.2.2017)

Carterová i Jackson si nájdu frajerov, aj keď Jackson iba vo sne. Rozohrá sa trochu romantické divadlo, v ktorom však nechýba humor - najlepší je ten vo výťahu medzi O'Neillom a Carterovou. Záver končí až prílišným happyendom. Prekvapilo to, aby namiesto nejakého vymazania pamäte milenca Carterovej mu boli prezradené všetci top secret záležitosti okolo brány.(15.2.2019)