Jediný způsob, jak porazit Orie, je nalézt Merlinovu zbraň. Tak se SG-1 s dalším SG týmem vydává do opuštěné vesnice, kde by se zbraň měla nacházet. Při prohledávání okolí a vesnice nic nenajdou. Jednoho večera najde Cam člena SG týmu Ackermana, který usnul a už se neprobudil. A podle testů mají parazita (který smrtelný spánek způsobuje) všichni. Vala se na SGC připravuje na pohovor s psychologem. (Varan)

Grogan

I když ta ústřední zápletka nakažení týmu je už docela ohraná, tak mě přesto tento díl poměrně bavil. Naštvalo mě další masivní vyvražďování vedlejších postav, i když tenhle problém mám s Hvězdnou bránou jako s celkem. Vala mě místy i pobavila, ale stejně mě většinu času spíše iritovala. A podle testu je pro SGC velkým přínosem...opět se ptám, přínosem v čem? ()

majo25

Nie zlá epizóda o spavej nemoci, taká temná a napínavá, pripomínajúca epizódy zo začiatočných sérií seriálu, ale počas vojny s Orájmi pôsobí odvádzajúco. Pripojenie otravnej Valy do SGC je krokom späť. ()

kwoky

Až na to, že se nesmrtelná SG1 zachránila jen díky ještěrce a vedlejší postavy přitom běžně umíraly, tak je to dobrý díl. Linka s psychologickým hodnocením Valy se mi líbila. ()