Malý Joe

• Rakousko Little Joe (více)

Alice je svobodná matka a také vědkyně, oddaná své práci vedoucí oddělení v korporaci zabývající se vývojem nových rostlinných druhů. Právě se jí podařilo vyvinout zvláštní karmínovou rostlinku, která je pozoruhodná nejen svou krásou, ale i terapeutickou hodnotou: pokud je udržována při ideální teplotě, řádně zalévána a hezky se na ni mluví, přináší svému majiteli pocit štěstí. Alice poruší firemní nařízení a přinese jednu rostlinku domů jako dárek pro svého malého syna Joea. Společně rostlinu pojmenují Malý Joe, ale s tím, jak rostlina roste, začne Alice pojímat podezření, že nové stvoření nemusí být tak neškodné, jak se původně zdálo... (Film Europe)

gemi

Poloartová blbina s dramatickými zvuky místo hudby a ochotníků místo herců. Příběh naprosto triviální a celé to vypadá jako adaptace divadelní hry. ()

Sharleen76

Od filmu Parfém příběh vraha sleduji kde se Ben Whishaw objeví a povětšinou je to sázka na jistotu. Malý Joe je po vizuální stránce dokonalý, pokud milujete zrzky a mentolovou barvu. Příběh samotný je slabší, víc než scifi je to psychodrama pro alergiky. Slabší 3* P.S. Létající Čestmír vs. Little Joe 1:0 ()

blondboss

Zaujímavý filmový koncept poňatý veľmi neunikátnym a bezemočným spôsobom, ktorý z tohto snímku doslova srší a mne osobne to maximálne vadilo. Je to trochu škoda, lebo som očakával trošku živší a akčnejší prístup ku scenáru. Herecky to bolo v poriadku, koncepčne už nie. Preto u mňa len ľahký nadpriemer. 60 % ()

Maja_N

Nie je to úplne dokonalý film, páči sa mi však, že úplne prirodzeným a nevtieravým spôsobom rieši vzťah matky a syna, zároveň však aj vážnu tému manipulácie. ()

Dawe2

Celkem překvapení. Moc pěkné, ale k dokonalosti tomu kousíček přeci jen chybí. Nějaký zvrat, jiný konec ... Ale doporučuji. ()

HappyUnicorn

Oceňujem vyobrazenie vedeckého prostredia, je to aj moja práca a môžem potvrdiť že často sácame kolegyne zo schodov. Film trochu zdĺhavý, pomalý, čo je bohužiaľ typickou vlastnosťou "umeleckých" filmov. Hlavná postava je sprostá, film sa síce snaží vykresľovať mozog-ovplyvňujúcu rastlinu v neutrálnom svetle (naozaj sú ľudia infikovaní alebo ide len o lakomosť a snahu zbohatnúť na novom produkte?) ale veľmi mu to nejde. ()