Pokoj

• Francie The Room

Matt a Kate si koupí dům na samotě. Během stěhování objeví zvláštní pokoj, který jim dokáže zhmotnit všechna jejich materiální přání. Po Katiných dvou potratech je ale jejich největším přáním dítě. (Filmbox)

Soweek

The Room si vypůjčuje poměrně obtížné téma, s kterým se dají vymýšlet v rámci sci-fi a mindfucků velké věci, ale bohužel toho nijak nevyužívá a celou dobu ho jen lehce šolíchá. Přitom toto chytré zasazení nepotřebuje ani velký budget ani dobré herce. Velká škoda nevyužitého potenciálu. ()

sedm.1

The Room je zatraceně originální thriller, kterých je jako šafránu, ovšem tento má oproti většině ostatních netuctových podívaných ještě jeden zásadní bonus navíc, a to že ve výsledku dává celý smysl, což poslední léta není zrovna úplně pravidlem, jelikož tvůrčí touha po co největší originalitě většinou ztroskotává na výsledné smysluplnosti a pochopitelnosti, zde tomu ale tak skutečně není. Tohle je opravdu vážně až nevídaně napínavá a především nepředvídatelná jízda, plná fungujících nečekaných zvratů a hlavně parádních nápadů, kdy si tvůrci s divákem hrají, jak chtějí a ten jim to baští i s navijákem, přičemž odměnou mu je pak ale opravdu silný filmový zážitek. Zápletka se jinak zdá být na první pohled skutečně zamotaná a vyžadující opravdu velkou pozornost, nicméně mě rozhodně přišla přehledná a ve výsledku, jak už jsem několikrát zmiňoval, mající hlavu a patu. Velkou předností filmu je jinak i atmosféra, budovaná především prostředím onoho domu, opomenout samozřejmě nemohu ani casting, kterému se nedá též nic vytknout, spád filmu pak nelze označit jinak než strhující a závěrečnou gradaci dech beroucí. Fungují zde ale i emoce a úplný závěr je pak už jen třešničkou na dortu. Tato nervy drásající jízda se zkrátka opravdu povedla a jsem přesvědčen, že je výjimečná i v tom, že dokáže zaujmout jak to opravdu náročné, tak i to bezduché „popcornové“ publikum, což se dnes už podaří jen skutečně málokterému snímku. ()

LEATHERFAC

Zajímavý film, dobrý nápad, skvělý scénář, řekněme i velmi dobře nafilmovaný, leč proč mi to přišlo takové nemastné neslané? Ano - herci. To je jediný slabý článek. Bohužel dost podstatný. Nevýrazní, pro mě nezajímaví herci. Hrát to Di Caprio a Kate Winslet třeba, nebo Eastwood a Meril Streep za mlada, nebo Paul Newman a Liz taylor za mlada, jdem se z toho všichni posrat. Ale oni by se našli i dneska zajímaví herci, jen prostě tihle to fakt nejsou a je to velká škoda. ()

Kienast

V koutku duše jsem pořád doufal, že se to změní na totální psycho. Bohužel to ničím nepřekvapilo i když potenciál to mělo. Cením nápad a Olgu. 6/10 ()

666Carnage

Tohle se povedlo protože jsem čekal film s nějakým trapným duchem a dostal jsem film, který se m snažíi dostat do hlavy brouka a taky, abych pořádně zapracoval se svojí šedou kůrou mozkovou. Na rovinu říkám, že jsem do toho šel protože tam hraje Olga a očekával jsem nějaký průměrný horor ale on to horor není vůbec, za to je to velice nepříjemné mysteriózní drama.Víc takových filmů a rozhodně doporučuji protože nijak přelomový film to není ale má nápad a docela slušný scénář a to se dneska cení. Dokonce i styl natočení a efekty jsou v pohodě. Příjemných 75% ()

Hanys_

Ono to nebylo špatné. Jen tak strašlivě předvídatelné, že se od cca 20. minuty všechny "twisty" míjely účinkem. Jinak nápad sám o sobě dost zajímavý. 5.5/10 ()

kolemjdouc

jsem zavilý antifanda mysteriozna.Ale tady zpracování mě zaujalo.Hlavně proto,že to mělo hlavu a patu.Ať jsi nažraný nebo nenažraný ,prach jsi a v prach se obrátíš?To asi zas tak ne, placama to tak vyznělo.Olga si s Kevinem fajn sekundovala.Jaké DNA předal duch? ()

Disease

Někdo si přečetl Psychologii pro začátčníky, viděl pár obrazů od Eschera a pak natočil tuhle nablblou podívanou... ()

mclenin

Zaujímavá, komorná jednohubka, ktorá napriek svojej nízkorozpočtovosti dokáže diváka prekvapiť. Obzvlášť záver zdvíha latku nahor svojím miernym presahom do "mindfuckovosti". Stotožňujem sa s komentárom POMOa, ktorý to zhrnul stručne, jasne a .... ()

MIMI.kry

Pokud si mermomocí vynucujete něco, co vám osud nechce dát, nedopadá to většinou dobře. Najít hranici mezi tím, kdy, jak dlouho a hlavně jakým způsobem se o něco pořád dokola snažit a kdy už raději s přáními a pokusy přestat, je někdy skoro neviditelná. Hmotné věci zpříjemňují život, na některých místech mají hodnotu, která potěší, na jiných se přeměňují v iluzorní bezcenný prach, v naprosté nic. Pokus o horor, který nestaví na lekačkách a dává víc než jen vyduchlé vyvražďovací honičky, tentokrát v mém případě nezafungoval. Hříčka o snaze vylepšit si neskromnými přáními osud mě celkem vzato příliš nenadchla, nestrhla, bylo to pro mě takové nevýrazné nic moc. Film mě osobně nevtáhl, udržovala jsem si odstup, emoce zde příliš nezafungovaly a The Room spíše nudil, než bavil. ()

majec4

Celkom obstojna drama, ale u mna to padalo na tom, ze postavy medzi sebou komunikuju dost slabo. Vsetko sa tam dialo akosi len kvoli tomu, ze to je v scenari, Vdaka tomu mi to prislo dost umele. ()

petikacka

Ze začátku to je takový obyčejný film o dvou mladých lidech, kteří si chtějí opravit starý dům a v něm šťastně a spokojeně žít až do smrti....Až dokud neobjeví TEN POKOJ...A tím končí normální život a začíná nenormální pohádka děti, o tom co s vámi může udělat, dostat prostě cokoliv..."Nebezpečnější než člověk, který nedostane to co chce, je ten, který dostane všechno co chce"...Je to zajímavá myšlenka a zajímavé pojetí...Koho někdy nenapadlo co by bylo, kdyby...Kupodivu to celý film funguje i když pouze ve dvou lidech...Na konci už jsem se v tom sice poněkud zamotala, ale to je fuck...Rozhodně to stojí za to...Za mě 85% ()

warrenur

Olinke som tie emocne premety neveril ani za mak. A hoci myslienka bola zaujimava, hoci uplne pritiahnuta za vlasy, dej sa dal predvidat. Slabota. Podme rozflakat omietku vytrhat podlahu, ci tam nie su drotiky tvoriace cokolvek nas napadne. Neodporucam. ()

ink flo

Sci-fi jednohubka o manželském páru, kterej se nastěhuje do baráku, kde je speciální místnost, která plní všechny přání. Lepší průměr, ty postavy byly takový mdlý a moc to nevtahovalo, pár nápadů na konci celkovej dojem trochu vylepšilo. ()

Saur.us

Za málo peněz tak nějak akorát muziky. Film to byl mysteriózní i napínavý ale zároveň pracoval od ničeho k maximu a stále dokola a dokola k ničemu. Protože ač byla zápetka skvělá, především v závěru se ukázala nedomyšlenost scénáře, který začal popírat logiku sama sebe. Kdybych nebyl Volckmanem, chtěl bych být Nolanem. No, tak to máš co dělat. ()

Isomut

Na to, že som nevidel trailer ani moc info som nečítal to bol dosť dobrý a hlavne originálny film, to sa musí nechať. Pri niektorých scénach mi to pripomenulo nedávny Brightburn, ale asi sa nedá povedať, že by si The Room z neho bral príklad. Takže dva podarené filmy tohto roku. Miestami som mal pocit, že sa to vlečie, ale záver to dal všetko do pohybu. Tak nejako si predstavujem ideálnu izbu. ()

Rathalos

The Room je zaujimavy mysteriozny thriller,ktory vynika hlavne nametom,ten je fakt skvely,ale nezaostavaju ani herci,ked sa k tomu prida este nejake to napatie a zaver,ktory ma prekvapil,tak vysledkom je celkom fajn film,dalo sa...:-) ()