Volání přírody (S01E07) (epizoda)

The Call of the Simpsons

Animovaný / Komedie

USA, 1990, 22 min

Wesley Archer

John Swartzwelder

Richard Gibbs

Siedma epizóda z prvej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" sa volá "The Call of the Simpsons" (Volanie prírody). Spontálny výlet rodiny Simpsonovcov starým obytným karavanom do hôr nedopadne dobre. Pri nehode v divočine oň prídu. Tak sa Homer s Bartom vydajú hľadať pomoc. Táto ich záchranná misia sa však poriadne skomplikuje, keď si zhodou náhod Homera zmýlia s legendárnym horským mužom Big Footom. *****(18.2.2017)

100%(22.4.2018)

Možno troška infantilnejšia epizóda, objavujú sa tu však počiatky vďaka Homerovej paranoji vyvolanej nevraživosti a rivality medzi ním a jeho otravným svätuškárskym susedom Nedom Flandersom, ktorá v ďalších dieloch vygraduje miestami až do neúnosných rozmerov (napr. S02E06 - Dead Putting Society).(19.5.2017)

• snebka

• Hodnocení IMDB 7,9 • U nás poprvé 5. března 1993? V USA 18. února 1990 • Simpsonovi si vyjedou do přírody a jak to tak dopadá skončí to katastrofálně. • 70/100(3.1.2017)

• - Scéna s Marge a Lízou u ohně byla původně delší a zahrnovala rozhovor o klucích. (henrycruel)

• - Název epizody je narážkou na román spisovatele Jacka Londona s názvem „Volání divočiny“ (originální název: „The Call of the Wild“). (henrycruel)

• - Hudba, která hraje v pozadí, když rodina jede přívěsem do přírody, odkazuje na film Za zvuků hudby (1965). (henrycruel)