Ach, rodný bratře, kde tě mám? (S02E15) (epizoda)

Oh Brother, Where Art Thou?

Animovaný / Komedie

USA, 1991, 22 min

Wesley Archer

Jeff Martin

Alf Clausen

95%(22.4.2018)

• Hodnocení IMDB 8,2 • U nás poprvé 17. září 1993. V USA 21. února 1991 • Líza o Herbertovi: V životě nepoznal co je to smůla dokud nezjistil, že je taky Simpson. • První díl pro Herberta Powella (Simpsona) • 80/100(3.1.2017)

Pätnásta epizóda z druhej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" sa volá "Oh Brother, Where Art Thou?" (Ach, rodný brat, kde ťa mám?). Homerovi prezradí jeho otec Abraham Simpson tajomstvo o tom, že má nevlastného brata. Začne po ňom pátrať. Zistí, že sa volá Herbert. Je to bohatý majiteľ automobilovej firmy. Herbert ho s celou rodinou pozve do jeho luxusného sídla a zverím mu i dôležitý projekt v jeho podniku. Homer jeho firmu privedie do krachu a jeho úplne finančne zruinuje. *****(7.1.2017)

Máme doma dědečka, ten nám zplodil blbečka.(11.2.2018)

Homer zisťuje, že má nevlastného brata. Prečo ho Abrahám tajil, je rýchlo a stručne vysvetlené a vy sa nečudujete, že toto tajomstvo si radšej nechával pre seba. Tá skutočná zábava začína v momente, kedy sa obaja prvýkrát stretnú. No ono veľa vydarených vtípkov je už predtým a v tomto trende sa pokračuje až do prekvapivého konca. Zároveň sa vysvetlí otázka, prečo sa už Herbert ďalej v seriáli neobjavoval.(16.1.2021)

• - V této epizodě se poprvé objevil Homerův bratr, Herbert. (Duoscop)

• - V této epizodě se poprvé objevila Mona Simpsonová, Homerova matka. (Duoscop)

• - Itchy a Scratchy jsou zde ještě zváni Sam a Perry. (Winster)