Simpsonovi - Série 2 (1990) (série)

Ach, rodný bratře, kde tě mám? (S02E15)

(epizoda)
  • USA Oh Brother, Where Art Thou?

Homer s překvapením zjistí, že má kdesi bratra. Když ho vypátrá, je překvapení ještě větší – Herbert je milionář. Jenže jeho automobilka moc neprosperuje. A tak se mu čerstvě nalezený bratr Homer snaží pomoci. (Česká televize)

Anderton

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Homer zisťuje, že má nevlastného brata. Prečo ho Abrahám tajil, je rýchlo a stručne vysvetlené a vy sa nečudujete, že toto tajomstvo si radšej nechával pre seba. Tá skutočná zábava začína v momente, kedy sa obaja prvýkrát stretnú. No ono veľa vydarených vtípkov je už predtým a v tomto trende sa pokračuje až do prekvapivého konca. Zároveň sa vysvetlí otázka, prečo sa už Herbert ďalej v seriáli neobjavoval. ()

snebka

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

• Hodnocení IMDB 8,2 • U nás poprvé 17. září 1993. V USA 21. února 1991 • Líza o Herbertovi: V životě nepoznal co je to smůla dokud nezjistil, že je taky Simpson. • První díl pro Herberta Powella (Simpsona) • 80/100 ()

MM_Ramone

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Pätnásta epizóda z druhej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" sa volá "Oh Brother, Where Art Thou?" (Ach, rodný brat, kde ťa mám?). Homerovi prezradí jeho otec Abraham Simpson tajomstvo o tom, že má nevlastného brata. Začne po ňom pátrať. Zistí, že sa volá Herbert. Je to bohatý majiteľ automobilovej firmy. Herbert ho s celou rodinou pozve do jeho luxusného sídla a zverím mu i dôležitý projekt v jeho podniku. Homer jeho firmu privedie do krachu a jeho úplne finančne zruinuje. ***** ()

• V této epizodě se poprvé objevil Homerův bratr, Herbert. (Duoscop)
  • V této epizodě se poprvé objevili Homerova matka Mona Simpsonová a Homerův bratr Herbert. (Duoscop)
  • Postavičky ve smyšleném televizním seriálu "Itchy a Scratchy" se v českém dabingu této epizody jmenují Sam a Perry. (Winster)