Speciální čarodějnický díl XXVI (S27E05) (epizoda)

Treehouse of Horror XXVI

Animovaný / Komedie

USA, 2015, 21 min

Speciální čarodějnický díl = Kvalitní zábava.(9.4.2017)

100%(23.4.2018)

Tituly a réžia: "Wanted: Dead, Then Alive", "Homerzilla", "Telepaths of Glory" - Steven Dean Moore. Chcel by som sa vyjadriť k úpadku kvality Simpsonovcov prostredníctvom tohto špeciálneho "Treehouse of Horror" dielu, na ktorom je to rovnako poznať. V minulosti som dúfal, že Simpsonovci už nikdy neskončia, ale teraz už viem, že je neskoro. Je očividné, že tvorcom nedochádzajú nápady takzvane "pomaly, ale isto", naopak, priam násobne! Simpsonovci boli geniálny satiristicko-recesistický seriál, určený predovšetkým pre dospelé publikum, ale z týchto nových častí ten pocit rozhodne nemám. S čistým srdcom môžem povedať, že väčšina moderných, mládeži prístupných animovaných filmov má viac drsných gagov a vtipnejších odkazov, ako noví Simpsonovci. To mi trhá srdce. Tvorcovia by už mali nadobro prestať tvoriť a radšej si hľadať živobytie prostredníctvo čohokoľvek iného.(18.6.2017)

Halloweenské díly byly vždy abnormálně ujeté oproti ostatním dílům, takže se zde umírá, mutuje, atd... Což je i teď, ale zábavnost trochu poklesla, protože až na obléknutí polonahého Putina na koni, tak zde nebyly moc kvalitní fórky....(11.9.2019)

"The Simpsons" sú na prvom mieste v rebríčku mojich obľúbených televíznych seriálov. Americká animovaná rodinka zo Springfieldu ma dokáže vždy veľmi dobre pobaviť. Obzvášť rád mám špeciálne horrorové epizódy - "Treehouse of Horror". Prvý krát sa tento špecifický diel objavil v druhej sérii. Odvtedy sa to stalo pravidelnou tradíciou. Je vždy zložený z troch krátkych príbehov. Horrorová epizóda z dvadsiatej siedmej série obsahuje tituly: "Wanted: Dead, Then Alive", "Homerzilla", "Telepaths of Glory". *****(7.1.2017)

• - Chlapi, kteří jdou po Homerovi, mají masky, které jasně odkazují na film Oni z roku 2008. (Mat_de_Mar)

• - V díle se vyskytuje několik odkazů na film Halloween z roku 1978 (např. melodie, kterou si brouká Homer, či titulková scéna s Maggie). (Mat_de_Mar)