poster

Terezu bych kvůli žádné holce neopustil

 • USA

  I Wouldn't Leave Tereza for Any Other Girl

Rodinný

Československo, 1976, 81 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Anderton
  ***

  Trio Dimitrij Plichta, deti a zvieratá vždy fungovalo, niekedy však bolo určené deťom bez toho, aby výraznejšie účinkovalo aj na ich rodičov. Tereza je tento prípad. Je to lepšie, ako Cézar a detektívi, ale horšie a menej sofistikované, ako Koliesko. Film je tak zaujímavý pri vnímaní v kontexte Plichtovej detskej tvorby a rozvíjaní jej motívov. Treba bezpodmienečne doplniť Romerovou Vražednou opicou.(28.11.2015)

 • topi
  **

  Dětský film o šimpanzi Tereze, který je ale tak ukrutně nudný a zdlouhavý, že mě už ke konci vůbec nezajímalo jestli se Tereza, která se dostala na útěk, vůbec najde. Je to možná i tím, že nesnáším opice a tak mě byl i příběh jaksi lhostejný. Jsou určitě mnohem lepší dětské snímky, tenhle by se spíš dal přirovnat k blbině Dva lidi v zoo.(19.8.2018)

 • pytlik...
  ***

  Leckdo by mohl nad naivitou toho malého kluka, vyjádřenou onou větou, která se stala i názvem filmu, kroutit útrpně hlavou, ale je nutné si uvědomit: a) co by za to mnozí muži dali, kdyby měli doma opici místo toho, co tam maj momentálně (a důůůrazně, svobodně, né ze strachu a bez jakéhokoli nátlaku z jakékoli strany prohlašuji, že mě se tento bod rozhodně netýká!) b) jeho názoru se není co divit, když jediná holčička ve filmu se vyskytující byla tak proradná a zákeřná, že vidět to mačjaveli, věnoval by svého vladaře jako četbu pro zaostalejší děti do jeslí.(28.4.2018)

 • Prochy38
  ***

  Mám rád ty filmy z prostředí našich ZOO. Pravda ale je, že většinou pozbývají kvalitních příběhů. V tomto případě tradiční dětská naivita hraničící až s pitomostí. Apel na rodiče, protože jestli někde u nás byly či jsou podobné ratolesti, je něco v nepořádku právě s rodiči. Chování děcek mi fakt vadilo a film mi pokazilo. Milé vidět pár zvířátek.... Nesmíme zapomenout, že není možné, aby se o tak vzácné zvíře, jako je šimpanz, staraly malé děti.(20.11.2011)

 • blackrain
  ****

  Příjemný rodinný film, který se odehrává ve velmi atraktivním prostředí. Natáčení si musely užívat především dětští herci, protože se nestává často, aby se mohly pomazlit s živou opičkou. Mězi dětmi se tu objevuje i malý Suchánek. Ten byl jako prcek roztomilý, ale svou roztomilostí se nemohl vyrovnat té malé opičce. V jedné scéně pekla Jana Hlaváčová buchty a jejich těsto zkoušela tou samou obyčejnou tužkou, se kterou si dělala zápisky z knihy. To se mi ještě nepovedlo. Ještě štěstí, že to nebyla propiska nebo inkoustové pero.(21.2.2012)

 • - Natáčelo se v zoo Lešná u Zlína, část pak také v Ostravě-Hrabůvce, konkrétně za komplexem Venuše. (M.B)

 • - Šimpanz Tereza byla pro filmové účely zapůjčena ze ZOO Liberec. (Prochy38)