The Bravest

• Čína Lie huo ying xiong (více)

Liwei Jiang (Xiaoming Huang) je najmladším veliteľom špeciálnej roty v histórii hasičských zborov v provincii. Až príliš sebavedomý Jiang pri požiari ignoruje protokoly misie, čo vedie k výbuchu plynu, ktorý zabije mladého hasiča. Je zbavený svojich hodností a degradovaný do roty Dongshan, malej a nevýraznej hasičskej jednotky na predmestí, zatiaľ čo Weiguo Ma (Jiang Du), jeho druhý veliteľ, prevezme kormidlo v eskadre špeciálnych jednotiek. Jedného dňa dostane Liwei Jiang núdzové volanie od mestského hasičského zboru. V ropnom sklade Bingang v prístavnej oblasti mesta došlo k výbuchu. Všetky hasičské zbory v meste a celej provincii boli zmobilizované, aby vyrazili bojovať s následným požiarom. Liwei Jiang musí zabudnúť na všetky traumy z minulosti a spojiť sily so svojím bývalým podriadeným Weiguom Ma, aby zachránil mesto. (TV Markíza)

T2

║Rozpočet $-miliónov║ Tržby USA $290,217║ Tržby Celosvetovo $245,179,562▐  Technicky namakané ale dejovo pateticky a heroicky naivné nad možnú mieru. /40%/ ()

LIVINGDEAD

Filmové triky skvělé, ale tolik ubrečených hasičů jsem v životě neviděl. Kdyby vymazali ty ubrečené srdcervoucí scény, film by měl hodinu a pak by dal hodnocení 100% ()

Marze

"The Bravest" je plný klišé a je to druh velkého blockbusteru, na který je potřeba se dívat na velkém plátně kvůli podívané samotné. ()

Chrustyn

Čínská variace na Howardův Oheň, jen více katastrofický a zaměřující se na jednu konkrétní událost. Pyrotechnické efekty fajn, CGI standardně mizerné, herecké výkony jakbysmet. ()

ARI50

Požár obrovských rozměrů, efekty výbuchu a akce na každém kroku. Tahle skupina hasičů bojovala obrovských stylem. Ja jsr. Si film užil na plné obrátky, neskutečný katastrofický snímek. ()

Lacike

Niečo medzi katastrofickým filmom a požiarnickou (a pravdepodobne aj kdejakou ďalšou, však malý Mao) agitkou. Takže pri hasení obrovského ropného skladu padajú hlášky: Nikto nevie, čo sa môže stať, ale my to zvládneme. Áno pane. Jedná sa o samovražednú misiu, členovia strany urobia krok dopredu. Pustite aj mňa pane. A pred smrťou, každý z tých hrdinov, ktorý bojuje so zákerným ohňom do poslednej kvapky, pateticky zasalutuje. Kto by nemal chuť pridať sa k nim a skôr či neskôr dopadnúť ako spálená oškvarka? Bohužiaľ takto pojaté postavy si ma nedokázali získať. Namiesto ľudí z mäsa a krvi tu sú len nadpozemskí hrdinovia. Takže ostáva len technická stránka. Po úvodnom pravdepodobne skutočnom výbuchu nejakej barabizne pred zrútením sa dočkáme už len tradičného CGI festivalu miestami viac a miestami menej pozerateľnej kvality. Náznaky skutočného nebezpečenstva v tom CGI bordely som necítil ani na sekundu, ale sú to celkom pekné trikové orgie. Vadilo mi snáď len to jak oheň často rýchlo prenasledoval nejakého požiarnika, jak keby sa z toho režisér snažil urobiť akčný film. Takže celkovo ok požiarnická jednohubka. 5/10. ()

corpsy

Patos non plus ultra ( toto nevedia ani amíci ) a dynamické, explozívne akčné sekvencie ( aj keď väčšinou tu nejde o starý dobrý old school - úvodná explózia baráku, by ale mohla o tom trošku rozprávať ), toť vsjo. Neviem, či tu mal byť aj nejaký väčší presah. ()

mortak

Je to opravdu plné přepáleného patosu, ale ten film se mi svou jednoduchostí trefil do nálady. Na jedné straně oheň a chemické nádrže, na druhé straně sebeobětující se hasiči kroutící ventily a město zachvácené panikou. Zrovna takový film jsem v dané chvíli potřeboval. ()

iXtr3m3

Technicky veľmi veľmi vysoko, určite vyššie ako Tower alebo Out of Inferno, na druhej strane ten čínsky patriotizmus a "súdruhizmus" je niekedy až príliš. Nemôžem porovnať s realitou, nie som hasič, takže neviem, čo všetko bola blbosť a heroizmus a čo bolo skutočné, ale minimálne otáčanie rozžeraveným kolesom bez rukavíc, ktoré okamih predtým hlavný hrdina hodil na zem, to sa mi nezdalo OK. Ale to je len čerešnička na torte. Postupy, ako živlu zabrániť boli natoľko odlišné od toho, čo človek bežne pozná z filmov, že to aj ťažko hodnotiť. Čo musím oceniť, tak slušné obsadenie techniky, nejakú tú menšiu drámu aj na pozadí a mimo hlavného diania, ak to tak bolo aj naozaj, tak fakt hrozila pohroma v merítku nad rámec len jednej krajiny. Neriešim jej znázornenie, obraz európanov alebo američanov, ktorí pri nahlasovaní problému pri prečerpávaní ropy len mávli rukou, pretože v skutočnosti tí ľudia museli byť znalí situácie, aby to nebrali len tak na ľahkú váhu, ale niekde sa vina zhodiť musela, aby súdruhovia rekrutovaní hasiči z radov povinnej vojenskej služby) mohli zachrániť nielen svoje mesto ale aj krajinu. Nechce sa mi viac rozpisovať, bolo to napínavé, v podstate hlavná akcia začala už v prvej tretine a neutíchala do konva, jedna nástraha za druhou. Ale priznám sa, že viac sa mi páčil The Tower, predsa to len bolo niečo na spôsob Skleneného pekla a toto malo bližšie k Backdraftu, ale na ten sa to jednoducho nemohlo chytať, lebo ten bol robený akčne a efekty aj po toľkých rokoch absolútne nezostárli a sú stále bombastické, nenadarmo to má svoj vlastný zábavný park v Disneylande. ()

Rathalos

Waaaaau,uzasny film o uniku ropy v pristave,kde doslo k vybuchu ropovodu a vzniku obrovskeho poziaru,perfektne a realne spracovane i natocene,skvele herecke vykony,vynikajuce triky,no na druhej strane zase smutne a aj dojemne,neubranil som sa slzam,cinania sa prekonali a reziser dostava pochvalu,klobuk dole...:-) ()

BOURQUE

Technicky vyšperkovaná dráma, ktorá zachytáva obrovský a obetavý boj Čínskych hasičov s veľkým požiarom. Dynamika a slow-motion efekty (ktoré sú veľmi pôsobivé a detailné) sa správne (a hlavne v správnom počte) striedajú. Jednotlivé postavy majú takú mentalitu, s ktorou sa často nestretávame. Potrebný plus k tomu ešte dodáva hudba, ktorú akoby komponovali "v zahraničí". Tých 120 minút ubehne rýchlo. Vo svojom žánru jeden z najlepších (Čínskych) filmov, čo som za posledné obdobie videl. Osobné hodnotenie: 84% (****) ()

MickeyStuma

Ohnivé peklo. Zatímco má americká kinematografie svůj ´Oheň´ (1991), ta čínská se snažila Hollywood trumfnout svým snímkem pod výstižným názvem, v českém překladu, ´Nejodvážnější´. A vskutku se dá říct, že během sledování bude všem divákům setsakramentsky horko. Scénář byl sepsán na základě skutečné události z roku 2010, což tvůrcům dobře posloužilo k vytvoření, po akční stránce, dechberoucí poctě čínským hasičům, jejichž ocenění je připomenuto dobovými filmovými záběry na konci filmu, jak je obvykle zvykem. A skutečně se dá říct, že něco takové snad ještě k vidění nebylo. Bohužel je celá atmosféra dosti pokažena přílišnou emocionální snůškou nejrůznějších etud. Není od věci, že se do příběhu také naroubovali nějaké soukromé věci a to prostřednictvím jednoho vybraného hasiče. Tady se použili rovnou dva. Na jednu stránku nic proti ničemu, ale čínská kultura je evropskému divákovi natolik vzdálená, že pro něj platí známé pořekadlo: Čeho je moc, toho je příliš. Melodramatických emocí, a to jak na straně hasičů, tak i u rodinných příslušníků, je zkrátka zbytečně moc. Co se týče speciálních efektů, jedná se o fantastickou ohnivou pastvu pro oči. U mnohých scén si mnohý divák až řekne, že tam musí být takový žár, že nemůže být možné, aby tam hasiči byli bez dýchacích přístrojů a aby tam bez problémů právě po klimatické stránce dlouho vydrželi. Pokud se na takové detaily nikdo nebude upínat, čeká diváky skutečně ohromující podívaná. Že prý se jedná o první čínský velkorozpočtový biják o hasičích. Tak to i přes přílišné množství nedostatků klobouk dolů. Čínská kinematografie ukázala, že na to prostě má. Jen příště více dopilovat scénář a hlavně ubrat ty emoce. ()

TomStrom

Čína bez problémů dohnala velkolepost hollywoodské produkce, bohužel tam okoukala i tu zarputile přehnanou hru na city, takže přes tři nejdu. Co se ale akce a efektů týče, tak je trojka trestuhodně málo, to nelze popřít. ()

LukeSharp

Ten film vlastně není špatný, ale ten čínský patos a přehnaný heroismus, je dotáhnut nad neúnosný level absurdna. Chápu, že publikum bude zuřivě masturbovat nad hrdinskými činy svých šikmookých soudruhů, ale diváci z jiných zemí budou jenom nevěřícně kroutit hlavama. Hasičští gerojové, jsou banda ubulených hovad, které kdyby se alespoň s poloviční intenzitou věnovali hašení tak, jak se věnují neustálému brečení, bylo by po požáru do 20 minut. Některé postavy pak dostanou extra prostor ukázat to správné superhrdinské srdíčko, až jsem v závěru vlastně skoro čekal, že se jako banda semknou a po všech průserech začnou na ten oheň normálně chcát. A vůbec bych se nedivil kdyby tím celou katastrofu odvrátili. ()

srolyma

Hrdinský epos o hasičích nazvaný Nejstatečnější, natočený Číňany, nekorunovanými králi všeho patosu. Copak koukat se na to dá, ale poslouchat ne. Vizuálně působivé - oheň, výbuchy, destrukce, ale jinak je to agitka jak z temných 50. let. Zítra se bude hasit všude. ()

Raziel811

Poměrně velké zklamání. Nijak vizuálně zajímavé, postavy ploché a místy až podivně nelogické věci v příběhu. Z mého pohledu zůstává As the Light Goes Out nepřekonáno. Ale je pravda, že to mělo ve své době velmi slušné herce, tady nic moc. ()

maxs

Skvělý efekty v jinak mizerným filmu plným klišé a balastu. Jestli tohle funguje, tak asi jedině na čínské publikum.. ()