Jak prodávat drogy přes internet (rychle)

• Německo How to Sell Drugs Online (Fast) (více)
Německo, (2019–2021), 9 h 36 min (Minutáž: 25–36 min)

Série(3) / Epizody(18)

Podivínský teenager chce získat zpět expřítelkyni, a tak začne online prodávat extázi přímo ze svého pokoje. A vypracuje se na jednoho z největších evropských dealerů. (Netflix)

Flashheart

Jak prodávat drogy přes internet a rychle? No, musíš trošku rozumět IT, bejt totální výmaz, dělat skoro všecky základní chyby, který by ti vyjmenovalo 8mi letý děcko na základě několika tradičních filmů z oboru drogové mafie, a k tomu mít nadpřirozenou horu štěstí a ještě jednu haluze. Krkolomná a šílená horská jízda kdy pokaždý, když už z tý dráhy fakt musíš vyletět, to zas nějakym zázrakem vybereš. Nebo spíš někdo za tebe. Zatímco první řada byla otřesná a nějak nesměle se motala v přemrštěný emoční labilitě 17tníků o schopnostech 30tníků a emoční vyspělosti 12tníků a hrála si s tebou na tu hru o "založeno na skutečný události", protože jsi si ještě pořád nepřečet, že na skutečný události je založeno asi tak 1% příběhu, tak to možná budeš žrát, druhá a třetí řada vzaly rozum, nebo spíš koule, do hrsti a vykašlaly se na to a rozjely hollywoodsky senzační show, která se už neostýchá. Je to pohádka, no, logika pokulhává, a je to částečně retardovaný a toho hlavního frajera nemusíš a tu jeho věčnou lásku nakonec taky ne, ale je to prostě jízda, baví tě to, nebo aspoň zajímá dějovej vývoj a možná některý postavy, navíc v druhý sérii bylo celkem učiněno zadosti psychologii a docela se vysvětlilo, proč jim většině tolik jebe do gebule a proč zrovna tak či onak. Zapůsobila i klasická seriálová finta, kdy 98% epizody to jede, jak má, a úplně na konci ti hoděj nehoráznou udičku, kvůli který nemůžeš spát a rychle musíš vidět další epizodu, sice to nemám rád, ale je mi jasný, že to pomáhá sledovanosti, ale nemůžeš s tim začít hned v první sérii, kdy jí nemáš ještě vůbec jistou. Chudák Gerda, největší sympoš a nakonec jí frajer o 5 lig níž nedá a ještě jako jedinná zůstane z kola ven úplně na konci. A ještě takovou pěknou milou černošku rodiče pojmenujou Gerda, to je na kriminál. Závěr byl hustej, vůbec to nebylo že ani happyend ani černý, byl to happyend jak prase pro úplně všecky, policie si připsala jedno velký významný plus, kriminálníci jedou vesele dál a jedinej, kdo utře, je běžná populace, která v seriálu ale stejně nedostala roli. Cenu za největší fikci ze všech těch velkejch fikcí dostává banda děcek z nějakýho německýho zapadákova, který uměj anglicky asi jako banda děcek z nějakýho holandskýho zapadákova. Takovej německej epos z 21. století. A zamaskovat se to snažili tim, že na něj v Rotterdamu mluvili německy :-) to je vlastně i na cenu o největší  nelogičnost a to v obou kategoriích byla notná konkurence. Němci v Německu jedou mezi sebou anglicky a pak jedou za čáru a musej německy... Koukal jsem na to, protože mě to zajímalo kvůli reálnýmu příběhu. Toho se mi nedostalo, měl jsem si o tom přečíst předem. Ale ty dvě sezony to byla zábava. 3,5* ()

tehol

dost prepalene, ale nemam s tim vlastne problem. natoceno perfektne stejne jako herecke vykony, ale neni to serial, ktery by nejak promluvil do duse a zanechal vyraznejsi stopu, i kdyz se prave o to dost snazi.. skoda, ze v nejlepsi se skonci a neni vlastne nijak vysvetlen ten mockumentary styl vypraveni. ale urcite prevlada spokojenost. edit po 2. serii druha serie je skvela, beru zpet ty slova o (ne)promlouvani do duse a zvysuju na 5. ten cerny humor je skvele vyvazeny (neni to prehnane), vubec bych se nebal srovnani s takovym Barrym(zvlaste jeho druhou serii). nic naplat How to Sell Drugs Online se s prehledem a pohodlnym naskokem stava nejlepsim nemeckym neflixovym pocinem, dark se muze jen smutne koukat, jak se muze serial vyvijet ve forme i postavach. moritz je genialni postava antihrdiny, ktery prekonanava i uz cca 10x zmineneho barryho edit po 3 serii ja vidim stale stoupajici tendenci a to jsem po 2. skvělé řadě uz opravdu necekal. jsem trochu prekvapeny z rozporuplnych reakci na tuto serii ()

Vaelor

Borec, co několikrát odmítne takovou nádhernou čokoládovou princeznu musí být úplnej idiot. Seriál jinak po druhém dílu dost upadne, ale to moc nevnímáte, protože přemýšlíte jenom nad tím troubou, co odmítá tu... však víte. ()

Frankie86

Odpočinkový a vtipný teen seriál. Sice nemám skopčáčtinu rád, ale tady jsem musel udělat výjimku. Docela jsem byl smutný, když jsem si díky seriálu uvědomil, jaký je školní systém v Německu a jaký u nás. Tam mladí němci zakládají svoje start-upové prvotiny a mluví plynule anglicky, kdežto u nás... No, asi víte, jak to chodí u nás... (nothing, just škvarky). ()

FearMan

První série byla celkem dobrá, ale potom mi přišlo, že se moc opakovala část kde se rozhádali a následně zase usmířili a pořád dokola. Přišlo mi že to postupně ztrácí tempo. Holanďani na mě působili jako Breaking Bad z wishe a Albánci, no to nekomentuju😂 ()

Sulrii

Seriál o tom, jak se student nedokáže vyrovnat s tím, že se s ním rozešla holka, která chtěla zažít nové věci po návratu z Ameriky. Naše hlavní postava Moritz se tak rozhodne peníze ze společného projektu s jeho nejlepším kamarádem Lennym utratit za extáze, aby svou holku získal zpět. Bohužel se věci vyvíjí jinak a Moritz se rozhodne, že by byl dobrý business prodávat extáze přes internet. Postupem času se vyvíjí vztahy mezi postavami, mění se jejich touha být nejlepšími prodejci a hlavně je čeká i spousta zvratů. Seriál je natočen hodně reálně, že to vypadá, že se skutečně stal a celá atmosféra je přímo úžasná. Osobně jsem dosledoval všechny série 4x a stále mě to bavilo. Seriál je hodně poučný a poukazuje na to, jak velká chtíč ničí charakter člověka a může mu z toho začít trošku hrabat. Nutno podotknout, že seriál je hodně naučný i o sociálních sítích a o tom, jak internet vlastně funguje. Celý seriál má Moritz poznatky o tom, co a jak ohledně internetu, ale i věcí funguje. Je zde i spousta kodování, spousta věcí spojená s vytvářením vlastního webu, ale třeba i jak se dá k drogám na prodej dostat. Celé je to podané v komediálním stylu, ale i hodně poučném a určitě bych doporučil každému, kdo má rád věci ohledně internetu. 5/5, miluji to <3 ()

Alexguba

Bez pardónu nejlepší seriál z Reichu, co jsem kdy viděl. Viděl jsem i dokument, a nijak mně to nezkazilo dojem. Humor skvělý, příběh jede, prostě klobouček. ()