Ivan je jen jeden

• USA The One and Only Ivan (více)

Adaptace cenami ověnčené knihy o velmi zvláštní gorile, film Ivan je jen jeden z produkce studia Disney je nezapomenutelným příběhem o kráse přátelství, síle vizualizace a důležitosti místa, které nazýváme domovem. Ivan je gorila se stříbrným hřbetem, vážící téměř 200 kilogramů, která žije v obchodním domě na předměstí se slonicí Stellou, psem Bobem a mnoha dalšími zvířaty. Vzpomíná si na pár věcí z džungle, kde byl zajat, ale příchod slůněte jménem Ruby se dotkne jeho nejhlubšího nitra. Ruby byla nedávno oddělena od své rodiny ve volné přírodě, díky čemuž Ivan začne pochybovat o svém životě, o svém původu i o tom, kde chce vlastně být. (HBO Europe)

Asmodin

Trošku podněcuje k tomu, aby se lidé zamysleli nad chovem zvířat. Někteří chovatelé jsou úchylové. Např. chov tygrů - ani v ZOO nemají zvířata ideální podmínky, ale snaží se aby některé druhy zvířat nevymizely ze Země. O co jde lidem, kteří si pořídí tygra jako domácího mazlíčka? ()

PanTumnus

Disney je možná evil penězochtivý korporát, ale jsem rád že v něm pořád pracuje pár lidí se srdcem a láskou k příběhu. ()

nonick1

Ivan je jen jeden, aneb kterak se gorilí samec z cirkusu na svobodu(?) dostal. Pokud tedy výběh v ZOO budeme vnímat jako svobodu. Kladem tohoto rodinného filmu je bezesporu vizuál a naprosto dokonalá animace digitálních zvířat - melancholický Ivanův pohled je tak přesvědčivý, že váháte uvěřit, že gorila není živá. Slabou stránkou je ovšem skutečnost, že film je prakticky nedějový, plný dialogů, bez větší akce či dramatické zápletky s rozuzlením, a téměř celý se odehrává pouze na jednom místě. Rád bych šel s hodnocením výše, ale nemohu si pomoci: více, než na tři hvězdy to opravdu nevidím. ()

BOURQUE

True-based príbeh, ktorého filmová adaptácia nedopadol až tak zle (Disney v poslednom čase nie je v najlepšej forme). Solídna kombinácia živých a „neživých“ postáv, bez nejakej výraznejšej chyby v kvalite obrazu. Postrácam však mierne dynamickejšie tempo ako aj hlbší rozbor vzťahu jednotlivých postáv. Film jak pre mladších tak aj starších divákov. Pekná rola pre Bryana Cranstona. P.S.: Skutočné obrazy (fotografie) na konci filmu sú dojímavé. Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

ViktorS

Veľmi pekný a dojemný film podľa skutočnej udalosti o goriľom samcovi Ivanovi. Jedná sa síce o kratší film, kde sa dej vyvíja pomerne rýchlo, ale stačí to na to aby sme sa vžili do Ivana, ktorý túži po slobode pre seba, ale hlavne pre sloníča Ruby. Zvieratá tu majú aj pre svoju odlišnosť blízky vzťah, avšak pre spomínaný krátky dej sa okrem Ivana toho o nich veľa nedozvieme. ()

Hellierer

Po dlouhé době miloučká a celkově velice příjemná Disneyovka, která nepůsobí jako zbytečný kalkul. Překvapivě se zde nenachází taková klišé, která by člověk od podobného filmu očekával, což je rozhodně velice příjemným faktem, přičemž se to nikdy nezvrhne ve zbytečnou taškařici, ale má to srdíčko. A samozřejmě cením poselství. ()

ER

Jímavé, dobrosrdečné, se základními principy zvířecí (a nejen) touhy. Je dobře, že Disney pořád dokáže naservírovat příběh pro mladé i dospělé. A byť to nemá velkolepost např. Lvího krále, nebo Knihy džunglí, dokáže navodit pocit sounáležitosti. Ta čtvrtá hvězdička je za Bryana Cranstona, který se i na minimálním prostoru dokázal přizpůsobit svým zvířecím " CGI kolegům". ()

Clark_Kent

Jmenuji se Ivan. Jsem gorila. The Only and Only Ivan je dojemný 95 minutový zážitek a to pro všechny věkové skupiny. Cesta ke svobodě. Je to o tom, jak bychom se měli snažit jim porozumět a vžít se do jejich situace. O tom, jak bychom se měli snažit jim pomoci nebo aspoň utrpení zmírnit. Jak je potřeba jít do akce a být hodní, aby utrpení zmizelo. ()

Mr.Ward

Další z filmů, u kterých jsme se díky aktuální situaci dočkali premiéry místo kin přímo na internetu. V létě na Disney+, a u nás nyní na HBO GO. V rámci žánru hodně hezká podívaná, co chytne za srdce. Pokud si ještě zjistíte, podle jakého příběhu je film natočený, je hotovo. Tento rok určitě jeden z nejlepších rodinných filmů. ()

Dejf4

Milá jednorázová rodinná podívaná, která obsahuje přesně co má. Především děti potěší, ale dospělé publikum trpět nebude. 5/10 ()

kockodan

Tak komedie to není ani náhodou, spíš novinový článek o jedné gorile přepracovaný do hodiny a půl docela se vlekoucí nudy. Konec byl tedy docela nanicovatý a rozhodně nepůsobil dojmem happyendu. Kdo čekáte zběsilý a akcí nabitý Madagaskar, připravte se na depresivní, existenciální peklo dlouhých pohledů a zdánlivě nikam se nudně posouvající příběh. S bídou 60%. ()

Orion12

Celkem fajn Disneovka , která cílí především na emoce. Vypraví příběh Gorily Ivana,který je v dětství unesen pytláky a prodán do cirkusu. Zde je s několika dalšímí zvířátky a naučí se zde malovat a ohromí celý svět. Film se bude líbit hlavně dětem/ mluvící zvířatka , z nichž kraluje pes Bob a mluvící králíček , ti se postarají o zábavu děti , mě jejich vtipy přišli nic moc , ale zvířata byla roztomilá/ ikdyž přehršel CGI smrděl až k nám do obýváku , jasně chápu ale z těch 15 zvířat byl reálny jen ten pes , zbytek CGI, je šílené jak se technika posunula kupředu , bohůžel záběry jsou CGI i v flashbacích z Afriky a z divočiny , tam je to jako oko na pěst. Film , ale vyniká naprosto blavurně v emocích, kdy budete s každým zvířátkem soucítit a bude vám ho líto. Celkově film hodně dojemný a otázka člověka s přírodou a jejich soužití. Jestli vám jde přímo o dobrodružství , tak tady ho moc není , protože většina filmu se odehrává za zdmi malinkého cirkusu a řeší se zde hlavně otázky života zvířat ,které touži po divočině , ale zárověn milují majitele , který se o ně stará od dětství a bez nich by nebyl nic. Film je podle skutečné události , což je šílené a dodává to filmu úplně jinou atmosféru. Za mě se jedná o skvělý film , který potěší hlavně rodinky , dětem se budou líbit mluvící zvířátka a vtípky a rodičům dojemný příběh boje za svobodu s hořkosladkým koncem. Mělo to pár chyb , ale zpracování a emoce filmu jim předcházely. Za mě 7/10.Solidní nenápadná disneovka pro rodinky. ()

PISTA226

7/10 Spracování zvířecí animace velmi dobré a člověk už to ani nerozezná, že to není skuteční. Je to zas podle skutečnosti, ale celkově to prostě není nic moc. Je to možná takový druh filmu, který pustíte dětem, ale nijaká akce, drmatické momenty, něco víc tu není. Většina filmu jsou zdlouhavé upovídané části, ve kterých nejde o nic jiného, než o vzath mezi zvířaty, což je sice pěkný, ale film celkově nemá moc co nabídnout. Hlavní majitel cirkusu je tu zahrán ale velmi dobře. ()