Barva z vesmíru (festivalový název)

Farba z vesmíru

(festivalový název)
  • Austrálie

• Kanada

• Nový Zéland

Horor / Sci-Fi

USA, 2019, 111 min

• honajz

Opět jednou zcela souhlasím s komentářem verbala. Navíc je to v podstatě jen o hnusu, ty postavy byly divné už od začátku, takže si je možná meteorit nevyhlédl náhodou, nic se nevysvětlí, nic se nedozvíme. Každopádně film, na který se nikdy znovu nepodívám, leda by mě k tomu nutila nějaká fialová barva - třeba rozteklá kráva Milka. Zlatá Carpenterova Věc.(16.2.2020)

• Spiker01

Tak si říkám, že chtěl Lovecraft své dílo určitě vidět takhle. :) Já osobně miluju Cageovy výstřelky a mít neomezeně peněz, najmu si nějaké kreativce překypujíc nápady a natočím s ním filmy tak špatné a divné, až by bylo zábavné je sledovat. Něco jako Barva z vesmíru, akorát bych nechal více vyřádit Cage jako v Mendym. Nicméně by mě skutečně zajímalo, co přesně zamýšlel režisér Richard Stanley, jež se do titulků hrdě po tarantinovsku podepsal, a jestli si skutečně myslí, že natočil veledílo (které dokonce šlo do kin a taktéž by mě strašně zajímalo, kdo na to vyrazil a zůstal až do konce). Takže ano, druhá polovina tak nějak splnila má rozpačitá očekávání (jednou musím nakoukat takové ty největší bizáry), v té první jsem se ale začal nudit. Pro milovníky fialové povinnost...4/10!!(21.4.2020)

No konečně zas po nějaké době parádní horor! Líbilo se mi na tom snad všechno. To, že film netlačí zbytečně na pilu, pomalejší děj a vyprávění, parádní temná atmosféra, neustálej jemnej wtf feeling, vizual (!!!VIZUAL!!!), tripoidní scény (to myslím jako když si dáte LSD nebo houby a rozteče se vám celej svět a ještě se do něj začnete bořit jako do bahna, až uděláte "žbluňk"...). Hlavně teda úplně na závěr je dokonalá digi scéna "vhledu" do podstaty toho svinstva z vesmíru a to je fakt námrd. I když třeba dialogy jsou slušně debilní, tak jsou ale velice mile a vtipně debilní a přišlo mi to tak naschvál. FX efekty paráda. Nicolas Cage hraje jako člověk! Takže to zbytečně nesere. Strašně se mi to líbilo, úplně mě to pohlcovalo, nikam nehnalo, bylo mi u toho skvěle. A i když to zas úplně na poctivých 5 nebylo, tak tomu trochu přidávám, protože cením tu snahu, cením tu formu, že tam není žádná stupido-hype zápletka, která by byla úplně zbytečná. Navíc mi to připomínalo nostalgicky horory z VHS období, například parádní X-TRO a THE BLOB z 80.tek. Prostě to tradiční skvostný téma: "Přiletí sajrajt z vesmíru a rozsračkuje všechny kolem na maděru!!!". No tetelím se ještě teď ...(6.3.2020)

Nebudu zastírat, že jsem čekal více atmosferický film, poslední čtvrtina je ale slušná psychedelická jízda s odkazem na Věc, a tak jsem byl nakonec spokojen. Úvodní záběry lesa doprovázené titulky v sobě mají nádhernou tajemnou temnotu a navnadí. Než se však mimozemská síla projeví naplno, proběhne mučivě dlouhý čas, kdy je vše jen v náznacích. Znovu a stále se nemohu zbavit dojmu, že držet se věrněji skvělé Lovecraftovy předlohy, byl by výsledek lepší. Laciné optické efekty přebijí ty mechanické spolu s maskami. Mutace rozhodně potěšily a navodily očekávané napětí. Zaplést do toho čarodějnictví možná nebyl až tak špatný nápad, i když se ve skutečnosti jeho důsledky nijak neprojevily. A samozřejmě nesmělo chybět několik záběrů na proslulý Necronomicon, který si Lovecraft vymyslel, aby zamotal hlavy nejen tehdejším badatelům a zájemcům o temnou stranu, nýbrž i některým současníkům.Obstojné.(2.2.2020)

Nemůžu říct, že jsem z filmu cítil stejnou atmosféru jako z povídky, nicméně se z mého pohledu určitě jedná o povedenou adaptaci. Richard Stanley se rozhodl pojmou tento materiál po svém a rozhodl se dobře. Přestože si divák moc velký vztah k rodině, kterou tu sleduje, nejspíš neudělá, nic to nemění na tom, že je neustále v napětí. Hrůza je tu budována pomalu ale jistě a ve druhé hodině už sledujeme ještě větší halucinogenní inferno, než v Mandy. Nižší rozpočet tu vůbec ničemu nevadí, efekty s barvou vypadají správně hypnoticky a hudba tomu dodává ještě větší grády. Za mě rozhodně spokojenost a pokud je tohle první díl lovecraftovské trilogie, máme se na co těšit.(16.2.2020)

• - Ve scéně, při které Ward Phillips (Elliot Knight) vidí poprvé projevy barvy z kosmu, si zakrývá oči novelou „The Willows“ od Algernona Blackwooda. Jde o dílo, které H.P. Lovecrafta – autora předlohy –  zásadně inspirovalo v jeho vlastní tvorbě. (DanteZ)

• - Lavinia Gardner (Madeleine Arthur) má ve svém pokoji vyvěšený plakát hudebního projektu Artkau Eos. V další scéně nosí triko s logem stejné skupiny. (DanteZ)

• - Lavinia Gardner (Madeleine Arthur) připravuje rituál podle knihy „Simon Necronomicon“. Jde o grimoár ovlivněný dílem H.P. Lovecrafta – autora předlohy. (DanteZ)