Barva z vesmíru (festivalový název)

Farba z vesmíru

(festivalový název)
  • Austrálie

• Kanada

• Nový Zéland

Horor / Sci-Fi

USA, 2019, 111 min

3,5*. Nica Cage jsem v hlavní roli neviděl už dobrých 9 let a důvod je jednoduchý. Místo aby svou kariéru pověsil na hřebík se rozhodl dovydělávat si peníze v céčkových produkcích, o které nezakopne ani pes. Jak ale vtipně píše xxmartinxx, Cagovi se jakýmsi záhadným způsobem povedlo uzavřít svůj kruh šílenství a zpět se dostat z odpadních produkcí do alespoň béčkových záležitostí, hlavně díky kriticky pochvalované Mandy, kterou jsem zatím neměl tu čest vidět. Color out of Space je určitě zajímavý počin. Film jsem si vybral, protože s povídkou od Lovecrafta jsem byl obeznámen a zajímalo mě, jak si tvůrci povedli s tím překlopením děje do 21. století. A musím říct, že se jim to částečně opravdu povedlo. Jedná se o svěží vítr na poli hororu, kdy diváka straší něco uplně jiného, než na co je zvyklý ( nebudu spoilerovat ). Bohužel mi ale přijde, že tvůrci si očividně nevěděli rady s tím, jestli film mají brát vážně či ne. Chvílemi totiž herci zcela očividně přehrávají a snaží se působit skoro až sarkasticky, jakoby se mělo jednat v určitých momentech o komedii, ale bohužel to filmu vůbec nesluší.(15.2.2020)

Představte si temnou, atmosferickou Válku světů nebo Věc v béčkovějším podání a v hlavní roli s Nickem Cagem, vtipně energicky přehrávajícím, jak ho máme rádi v ulítlých komediích. To někdo chce? Ve filmu se střídají kvalitní slizké freek-show efekty s levnými “vesmírnými mlhovinami”, a docela silné hororové scény s oným komickým Cagem. Rodina ve vážném ohrožení, prakticky o nic jiného než o její ohrožení ve filmu nejde, a režisér přes Nicka Cage naznačuje “hlavně ten film neberte vážně”. Za mě trochu problém, přestože mě to bavilo a byl jsem zvědavý, jak to dopadne. [Sitges FF](12.10.2019)

Na Nicolasi Cageovi je fascinující, že opsal kruh šílenství a opět se stal fungujícím hercem, na kterého je radost se koukat zcela neironicky. Jinak přesně ten film, který chce člověk vidět v sobotu odpoledne. Zábavný, ale ne pitomý. Přístupný, ale ne naprosto přímočarý. Jo, fajn práce. Jako vše od Lovecrafta to nemá jinou pointu než hrůzu z neznáma přesahujícího člověka (snaha naroubovat na něj nějaká eko či společenská alegorická čtení vždy selhávají, Lovercraft je o primárním strachu z vesmíru a je dobře, že tenhle film si s tím vystačí) - víc nakonec není potřeba.(18.1.2020)

Možno prostredná časť tohto snímku, príde ako nudný doplnok inak skvelej žánrovej módnej prehliadky, ale predsa len úvod a záver, sú neskutočnými ťahúňmi tohto diela. Skvelá hudba, nejaké to minimalistické gore ( v tomto prípade ale neľutujem ) a Nicolas, ktorý sa vždy hodil do žánrových úletov, ako je tento. Má na to herecký prejav, a zapasuje vždy.(10.4.2020)

• cashflower

Ak by to nechcelo byť tak “stupídne“ natočené, tak sa poľahky môže jednať o pomyselnú sci-fi lahôdku. Ani skvelá predloha nezaručuje, že Mr. Cage stane zmŕtvych a zahrá jak kdysi v léta Páně Castora Troya, aneb grandiózna revolta Crisa Johnstona zisťujúc box-office gross tohto snímku? -> to pak smekám, mindfuckčik par excelans.. --40%--.. btw. ..no, pozornosti sa určite dostalo k tým roztomilým alpakám..(18.1.2020)

• - Lavinia Gardner (Madeleine Arthur) připravuje rituál podle knihy „Simon Necronomicon“. Jde o grimoár ovlivněný dílem H.P. Lovecrafta – autora předlohy. (DanteZ)

• - Lavinia Gardner (Madeleine Arthur) má ve svém pokoji vyvěšený plakát hudebního projektu Artkau Eos. V další scéně nosí triko s logem stejné skupiny. (DanteZ)

• - Ve scéně, při které Ward Phillips (Elliot Knight) vidí poprvé projevy barvy z kosmu, si zakrývá oči novelou „The Willows“ od Algernona Blackwooda. Jde o dílo, které H.P. Lovecrafta – autora předlohy –  zásadně inspirovalo v jeho vlastní tvorbě. (DanteZ)