Barva z vesmíru

• USA Color Out of Space (více)
Trailer 1

Rodina Gardnerovcov žije na odľahlej farme. Jednej noci zasiahne ich pozemok meteorit, ale okrem zápachu, ktorý z neho vychádza, a miestnych televíznych novín, ktoré aj tak nikoho nezaujímajú, tomuto úkazu nevenujú pozornosť. Všetko sa ale mení vo chvíli, keď sa začne meniť správanie všetkých členov rodiny a postupne upadajú do zvláštneho stavu. Začína byť jasné, že objekt na ich pozemku nie je z tohto sveta a jeho dopad bude mať pre rodinu katastrofálne následky. (Marceloo)

Trailer 1

HellFire

Další z těch povedenějších filmů s Cagem, kde divák moc netuší, co se bude dít a jak to vlastně celé dopadne. Jednoho večera najde rodinka na svém dvoře meteorit a od té doby se začnou dít podivné věci. Velkou pozornost si zaslouží především kamera, spousta záběrů je zralých k zarámování a pověšení na zeď. Film je dávkován po malých doušcích a hodně dlouho děj neodpovídá tomu, že je v kolonce žánr napsáno horor. Něčeho zásadnějšího se dočkáme až v poslední půl hodince. ()

annihilation

Pozor, obsahuje spoilery. Mít tak blízko k barvě, ale zůstat černobílý - jak zbytečné. Zprvu vás vtáhne, našlapuje po špičkách, drží si vaši pozornost a překvapivě dobře zapadne do dnešní doby. Pak se otočí zády a začne uřezávání prstů, spojování zdeformovaných těl a adorace zvířecích vnitřností. Pak dlouho nepřichází víc, než tento hororový balast a nakonec stojí čelem k šarmantnímu zakončení. Evidentně tvůrci povídky četli, ale nepochopili autorův záměr ze strachu z neznáma. Když má přijít nepopsatelná hrůza, proč se jí snažit popsat hrozně? Přitom by stačilo naznačit, chvíli nechat tápat, to důležité neukázat a zpracování mohlo být skvělé. No nic, alespoň že mladé čarodějce se splnilo přání. ()

Spiker01

Tak si říkám, že chtěl Lovecraft své dílo určitě vidět takhle. :) Já osobně miluju Cageovy výstřelky a mít neomezeně peněz, najmu si nějaké kreativce překypujíc nápady a natočím s ním filmy tak špatné a divné, až by bylo zábavné je sledovat. Něco jako Barva z vesmíru, akorát bych nechal více vyřádit Cage jako v Mendym. Nicméně by mě skutečně zajímalo, co přesně zamýšlel režisér Richard Stanley, jež se do titulků hrdě po tarantinovsku podepsal, a jestli si skutečně myslí, že natočil veledílo (které dokonce šlo do kin a taktéž by mě strašně zajímalo, kdo na to vyrazil a zůstal až do konce). Takže ano, druhá polovina tak nějak splnila má rozpačitá očekávání (jednou musím nakoukat takové ty největší bizáry), v té první jsem se ale začal nudit. Pro milovníky fialové povinnost...4/10!! ()

misterz

V poslednej dobe má Nicolas Cage aj horšie filmy. Ale nech hrá hocikde, vždy sa to dá dopozerať aspoň do konca. To našťastie nie je tento prípad, podobné šialenosti mám rád. No na druhú stranu viem si aj predstaviť, že niekto tento film pošle do horúcich pekiel. Čo sa mňa týka, uvítal by som trochu menej letargických výrazov a čumenie do blba, v snahe dať snímku masku artu. Musím ale uznať, že kamera bola výborná a samozrejme aj Nicolas Cage. Škoda, že sa to uzavrelo tak regionálne, uvítal by som niečo apokalyptickejšie, aby príbeh dostal trochu mrazivejší charakter. Lepší priemer. 65/100 ()

Cappuccino

Béčkový sci-fi horor, z ktorého musia byť neznalci Lovecrafta poriadne zmätení. A s výslednou hodnotou, verím, nebudú spokojní ani mnohí nadšenci majstra poviedkového hororu. Miestami som z Colour Out of Space cítil desivú atmosféru, no v niektorých momentoch bola snímka len chaotickým mixom nič nevypovedajúcich scén. Nicolas Cage bol ok, ale v ďalších adaptáciách Lovecrafta by som si už poprosil inú hereckú tvár. ()

• Ve scéně, při které Ward Phillips (Elliot Knight) vidí poprvé projevy barvy z kosmu, si zakrývá oči novelou „The Willows“ od Algernona Blackwooda. Jde o dílo, které H.P. Lovecrafta – autora předlohy –  zásadně inspirovalo v jeho vlastní tvorbě. (DanteZ)
  • Lavinia Gardner (Madeleine Arthur) má ve svém pokoji vyvěšený plakát hudebního projektu Artkau Eos. V další scéně nosí triko s logem stejné skupiny. (DanteZ)
  • Filmové natáčení probíhalo v Portugalsku, a to jmenovitě v Lisabonu a v letovisku Sintra, ale téměř celý film byl natočen uprostřed svěží zelené krajiny přírodního parku Sintra-Cascais. Dokonce i Gardnerův dům, který je dějištěm filmu téměř po celou dobu jeho trvání, se nachází daleko od hlavního města a je ukryt hluboko uvnitř temných a vlhkých zemí přírodního parku. (Trajektt)

Související novinky

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

22.01.2020

Největší český festival sci-fi filmů a kultury Future Gate divákům přinese řadu nových oceňovaných snímků (Malý Joe, Vivárium, H0use), které budou soutěžit o hlavní cenu festivalu, ale i nesmrtelné… (více)

ČSFD skvadra zpět na Sitges Film Festivalu

ČSFD skvadra zpět na Sitges Film Festivalu

08.10.2019

Po úspěchu loňské filmové výpravy se čtyřčlenný ČSFD tým opět vydal na nejvýznamější festival pokleslých žánrů na světě. Hororoví fandové Filmmaniak, RUSSELL, Goldbeater a POMO (na spodní fotce zleva… (více)