Reklama

Reklama

Barva z vesmíru

  • USA Color Out of Space (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Rodina Gardnerovcov žije na odľahlej farme. Jednej noci zasiahne ich pozemok meteorit, ale okrem zápachu, ktorý z neho vychádza, a miestnych televíznych novín, ktoré aj tak nikoho nezaujímajú, tomuto úkazu nevenujú pozornosť. Všetko sa ale mení vo chvíli, keď sa začne meniť správanie všetkých členov rodiny a postupne upadajú do zvláštneho stavu. Začína byť jasné, že objekt na ich pozemku nie je z tohto sveta a jeho dopad bude mať pre rodinu katastrofálne následky. (Marceloo)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (193)

tron 

všechny recenze uživatele

„Billy žije v studni.“ Legendárny režisér ešte legendárnejšieho Ostrova Dr. Moreaua sa vracia a v ničom menšom, než vo filmovej adaptácii jednej z mojich najinšpiratívnejších hororových poviedok nielen od HPL, ale celkovo! Sám som zo seba trochu prekvapený, že dávam až 4* (a treba dodať, že to nie sú tak úplne čisté 4* a došlo k čiastočnému prižmúrenému oku), ale proste sa mi to páčilo. Je pravda, že to obsahuje niekoľko nazvime to „klasických scén Nicolasa Cagea“, ale čo je zaujímavé, je to, že ani tieto WTF okamihy nedokázali sabotovať/zničiť skvelú atmosféru a pôsobivý vizuál. Ten naberá na neskutočnej intenzite hlavne ku koncu, kedy už je toho (všetkého) veľmi veľa, možno až príliš, ale paradoxne napokon i vďaka všetkej tej absurdnej, bizarnej smršti bolo dôveryhodne dosiahnuté vyvolanie v divákovi dojmu, ako by mohol vyzerať stret s mimozemským šialenstvom, ktoré by krehkú (a nepripravenú) ľudskú myseľ postretlo a ona by naň nevedela adekvátne zareagovať. Lama! Produkcia: Elijah Wood. ()

verbal odpad!

všechny recenze uživatele

Pod trestem sežrání Ctulhem by měli okamžitě zakázat jakékoliv Láskolstivákovy adaptace! Filip je v písemné podobě naprostý mistr úsporné atmosférické hrůzy, avšak jakákoliv jeho dosavadní vizualice vždy nemilosrdně skončila jako pičoidní narkáčská gigapruda v žumpě ambicí nějakého céčkového neumětela. Přičemž tohle je snad zatím největší hovno plovoucí na hladině. Famózní mrazivá povídka o plíživě hrůzném šílenství a odporných mutacích v děsivých temných lesích kolem pochmurného Arkhamu, kdysi zasažených pěkně divným meteoritem, je podána následovně (bojlerový poplach): Z kosmu náhle přiletí na alpakovou farmu šutrák, vysere duhu, nachomýtne se k tomu přiblble se pitvořící a ukrutně přehrávající dávno mrtvý Klec, jeho nesympatické rodince začne masově jebat, což se projevuje tak, že furt někdo tak 20 minut stojí na místě (nejčastěji u studny) a čumí do blba, posléze mámě přiroste synek k zádům, dceruška si vyryje na čelo nožem kundu, šutrák uvaří pěkně amatérské lečo z lam, udělá PUF, všechny je vybarví xmrti a odfialoví si to zpátky do té aldebaranovské prdele, odkud přiletěl. A kromě všech těch „vynikajících“ herců, jejichž bezkonkurenčně nejlepší kreací bylo nafialověle ležet mrtvý, navíc „režiséra“ + „scénáristu“ a jeho „střihače“ patrně pohryzal akutním kokotismem a infekční unylostí nakažený Dagon. Raději si místo toho pusťte plyn, je to rozhodně rychlejší a méně bolestivé, než když pomalu v agónii chcípáte nudou. ()

Reklama

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Celkově příliš zábavné, vtahující, zajímavé a odlišné od toho, co se nyní v žánru obvykle točí, na to, abych tohle dílko hodnotil za méně než čtyři hvězdy. A to přesto, že k němu mám i určité výhrady, které nejdou jen tak odmávnout. První je veliká nevyrovnanost v tónu filmu, respektive jeho tonalitní neujasněnost. Párkrát mě Color Out of Space až překvapila tím, jak byla hororově drsná, na některé scény se nekoukalo vůbec příjemně, což jsem od filmu upřímně nečekal. Tenhle typ scén je ovšem bohužel ředěn výstupy Nicolase Cage v roli Nicolase Cage, který se sem tonalitou vůbec nehodí. Být postava otce o něco umírněnější, byl by snímek aspoň o deset procentních bodů lepší. Druhý problém, který s filmem mám, se týká chování postav. To je trochu ošemetné, neboť ona mimozemská barva právě chování a smysly všech postav degenerativně ovlivňuje, takže jakákoli "nelogičnost" se dá právě takhle vysvětlit. Jenže v některých chvílích se zdá, že postavám hlavou mrdá nikoli vesmírná barva, ale líná scenáristika (studna!). A osobně se mi ani moc nelíbí, že celá ta rodina je dost divná ještě předtím, než jim tam ten meteorit vůbec dopadne. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Slušný filmový experiment z Lovecraftského universa, kde rodině přistane na farmě meteorit, který začne ovlivňovat jejich chování a postupně všichni ztrácejí rozum. Film je silný v jednotlivých segmentech, ale jako celek mě úplně neuspokojil. Měl jsem problémy se do filmu dostat a plně mě nevtáhnul, takže mě příliš ani nebavil, ale atmosféra je velmi slušná, praktické efekty podařené, troška gore také potěšilo a ani Cage překvapivě nevadil. Při jedné scéně se vášnivým fanouškům vybaví i stará Věc. Za leden rozhodně nejzajímavější hororový přírůstek, ale spíše budou nadšení hororoví veteráni ( 80´s 90´s) zbytek film určite neocení. 6/10. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Představte si temnou, atmosferickou Válku světů nebo Věc v béčkovějším podání a v hlavní roli s Nickem Cagem, vtipně energicky přehrávajícím, jak ho máme rádi v ulítlých komediích. To někdo chce? Ve filmu se střídají kvalitní slizké freek-show efekty s levnými “vesmírnými mlhovinami”, a docela silné hororové scény s oným komickým Cagem. Rodina ve vážném ohrožení, prakticky o nic jiného než o její ohrožení ve filmu nejde, a režisér přes Nicka Cage naznačuje “hlavně ten film neberte vážně”. Za mě trochu problém, přestože mě to bavilo a byl jsem zvědavý, jak to dopadne. [Sitges FF] ()

Galerie (14)

Zajímavosti (6)

  • Kniha ležící na stole, která je vidět v 19. minutě filmu, je Simonova verze Necronomiconu (Avon Books, New York 1980). Jde o fiktivní dílo, ale minimálně jedna část textu, obsahující kolekci exorcismů, čerpá ze seriózní vědecké publikace (Die Assyrische Beschwörungsserie Maqlu nach den Originalen im British Museum herausgegeben, Acta Societatis Scientiarum Fennicae, Tom XX, Nr. 6, Helsinky 1895). K tomu však byly přičleněny neautentické doplňky, hlavně tzv. „Svědectví šíleného Araba“. Název „Necronomicon“ obdrželo dílo z komerčních důvodů. (Adramelech)
  • V 10. minutě rodina obědvá pokrm nazvaný Cassoulet. Cassoulet je jídlo pocházející z jihu Francie, které obsahuje maso (obvykle vepřové, husí, kachní a někdy skopové) a bílé fazole. Pokrm je pojmenován podle tradiční varné nádoby, cassole, hlubokého, kulatého, kameninového hrnce s šikmými stranami. Tradiční vlastí Cassouletu je provincie Languedoc, zejména města Toulouse, Carcassonne a Castelnaudary. Složením, postupem i názvem je cassoulet spřízněn se židovským šouletem. (Trajektt)

Související novinky

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

22.01.2020

Největší český festival sci-fi filmů a kultury Future Gate divákům přinese řadu nových oceňovaných snímků (Malý Joe, Vivárium, H0use), které budou soutěžit o hlavní cenu festivalu, ale i nesmrtelné… (více)

ČSFD skvadra zpět na Sitges Film Festivalu

ČSFD skvadra zpět na Sitges Film Festivalu

08.10.2019

Po úspěchu loňské filmové výpravy se čtyřčlenný ČSFD tým opět vydal na nejvýznamější festival pokleslých žánrů na světě. Hororoví fandové Filmmaniak, RUSSELL, Goldbeater a POMO (na spodní fotce zleva… (více)

Reklama

Reklama