Pro balík prachů

• USA Honest Thief (více)

Tom (Liam Neeson) je nechvalně proslulý zloděj, ale city, které chová ke své nové lásce Annie (Kate Walsh) ho přimějí napravit staré hříchy. Chce přestat žít jako zločinec a především nechce svůj vztah s Annie postavit na lžích. Rozhodne se přiznat přímo FBI a odevzdat státu peníze, které ukradl, výměnou za dohodu a čistý trestní rejstřík. Když zavolá do místní kanceláře FBI, aby se přiznal a domluvil si schůzku, agenti Baker (Robert Patrick) a Meyers (Jeffrey Donovan) to považují jen za žert. Posílají místo sebe své podřízené, agenty Nivense (Jai Courtney) a Halla (Anthony Ramos). Tito dva mladší agenti jsou v šoku, když zjistí, že Tom je skutečný bankovní lupič. V jeho ukradených penězích spatří vstupenku do lepšího života. Tak začíná hra na kočku a myš, ve které se do sebe zamotá dobré a zlé. (Mirius FD)

M.J

Dá se to, kamera je celkem pěkná , ale chování postav je často totálně vypatlané ( Hlavně teda Liam) , akční scény jsou v první polovině vyloženě marné a někdy se jen tak prohodí auto (Jay v první hodině řídí Dodge a ke konci filmu Chevrolet) , automobilová scéna se totiž točila v roce 2018 a poté své auto už asi majitel prodal ....Ke konci to má docela napětí , ale nic než levné, “blbé” béčko neočekávejte.. ()

S.A.D.

Mohlo mi bejt jasný, že Liam tak trochu kecá, když u Mrazivé pomsty oznámil konec akčních rolí. Uf! Je to opět on, zase trochu jinak, ale stále tak, jak to máme rádi. Nebývá než se těšit na další jízdu! ()

zodiak217

Asi jeden z najslabších filmov s Liamom Neesonom, čo som videl za posledné roky. Prišlo mi to také ploche, predvidatelne, jednoduché a čo to bolo za koniec? Tak išiel nakoniec do toho väzenia alebo nie? Zrazu sa mu ozvalo svedomie a zrazu chce ísť dobrovoľne do väzenia, to sa k Liamovi Neesonovi vôbec nehodí, to tam mali obsadiť menej sympatického herca, čo sa hodí na rolu chudáka. Liam Neeson je herec, čo sa nikdy nevzdáva a také sú aj jeho filmy, takže na túto rolu sa ani nehodil a tak vyzerá aj moje hodnotenie a dojem z tohto filmu. ()

oSiSko

Typický Liamov film, niečo sa stane a on to rieši celý film. Má lepšie filmy, bolo to však fajn na spríjemnenie jedného večera. ()

Kushina

V celku slušný akční film, který se na rozdíl od svých kolegů může pyšnit tím, že v něm není nic nelogické ani přehnané. Prostě pohoda, klídek a leháro. Hezký příběh. 60% ()

hony23

Taky už by si Liam mohl zahrát něco jiného, než veskze charakterního a morálního Mirka Dušína, který musí napravovat svět. Tady hraje polepšeného bankovního lupiče, který se zamiluje tak bezhlavě, že je ochotný se udat a vrátit nakradené peníze, jen aby mohl prožít zbytek života po boku své milované. Jenomže narazí na nepoctivé agenty FBI, kteří mu jeho cestu za svatořečením zkomplikují. Děj je tedy naprosto pičoidní, ale pokud nad tím divák moc nepřemýšlí, je to příjemná oddechovka od pohádkového teroru, který nás každé Vánoce ohrožuje z televizní obrazovky. ()

Grázl83 odpad!

Pardón, ale ta zápletka je tak nesmyslná až debilni, že jsem to po 30 minutách vypnul. Stupidnejsi scénář jsem dlouho neviděl. ()

Saxos

Učitel všeho lidu Jan Amos Komenský pořád mlel “učit se, učit se, učit se” a z toho by si měl vzít příklad i náš filmový zloděj, který možná nějakou inteligenci pobral, soudě podle toho, že stále zvládl zůstat na svobodě. Samozřejmě by zlatá slova měl přetavit v “zatloukat, zatloukat, zatloukat”, nebo “držet hubu, držet hubu, ...”. Klady: těžko hledat. Prostě obyč thriller, který nenadchne, ale ani neubíží. Zápory: žádný amík si bez právníka ani neprdne a taky hle, jsem nepolapitelný “dovnitř a ven bandita” a chci se přiznat k vykradení 12 bank, tak telefonem pokecám s FBI. Nedokážu si představit, kdo by to udělal. Jeho nová láska na zbytek života by ho spíš doprovodila do blbárny, vzlášť kdyby se domákla, že se mohla válet na slamníku vystlaným 9 miliony baků. Co si myslet o agentech, kteří si chtějí přilepšit a vůbec nepřemýšlí, že budou při levárně třeba natočení na kamerách, že s nimi mluví správcová skladů, co udělají s banditou? Asi šmik, šmik. Z minuty na minutu se z agenta stanu desperátem. A když už dojde na šmik, tak to absolutně zkurví. Pro změnu nedokážu pochopit je. A to máme za sebou pouhých 30 minut stopáže, tak užívejme zbytek plný správných nesmyslů, typu - ta banditova nabíječka, která je očividně zapletená v případu odstřelení jednoho z agentů FBI, se dostane /po pořádné pranici v kanceláři skladů, které taky nikdo nehlídá/ do nemocnice, ale on jí tam nehlídá ani jeden bílo-černej. Závěr: nedoporučuji. ()

tomino28

Liam Neeson jede i zde v zajetých kolejích akčního hrdiny proti své vůli. Ale jde vidět, že tato část kariéry už se pomalu, ale jistě chýlí ke konci. Přece jenom donekonečna se s o generaci či dvě mladšími borci poměřovat nemůže. I tak pro něj mám v této jeho tak obvyklé poloze lehkou slabost. Zde se ovšem vůbec neměl o co opřít, neb story je zde tak blbá a neuvěřitelná, že se jen těžko ztotožňuje s postavami a motivy, které stojí za jejich jednáním. ()

jopal

kedze uz som "vsetko" videl, dlho som koli spatnym recenziam vahal, ale nelutujem! Bavil som sa cely cas, jedine hluche miesto som nenasiel, cas ubehol ako voda a vynimocne sa mi ani klasickych 15 minutach, ako u vacsiny 100 * "ynteelektualnich" filmoch, vobec nedriemalo.  Mozno som az priliz zhovievavy, ale po tolkych negativnych recenziach som bol milo prekvapeny. Kate Walsh vyborny vykon, ktory mi dlho zostane v pamati. ()

exe.

Honest Thief je len ďalšia Neesovka, ktorá bohužiaľ už nemá čo dať divákovi, akčným filmom by som to nenazval, pretože akcia tam je nejakých 10 minút a psychológia tam je o ničom, Liam má už síce svoj vek, ale zvládol to obstojne, Jai Courtney tam nijako extra nevynikal, celkovo film je dosť chabý, dej, akcia, hudba, chabé. Film, ktorý stačí na jedno pozretie, ale za veľa nestojí, a práve Liam Neeson je hlavným lákadlom, ale z filmu dostanete len sucharinu, ktorá je prázdna a pre akčných fanúšikov málo akčná (ja osobne som čakal od Neesona trochu viac akcie), ale je to film, ktorý sa oplatí vidieť, jednoduchá nenáročná jednohubka. ()

bigmatko

prvé filmy po uvoľnení opatrení asi nemohli byť výrazne kvalitné nakoľko všetky chuťovky sa presunuli skoro až do roka 2022. Nuž ale abstinencia spôsobila, že človek nároky zníži. Tu som však zo začiatku očakával aspoň aké také napätie vzhľadom k osobe Neesona a jeho neromantických hrdinov v štýle bývalých agentov. Toto však bolo pomerne sklamanie z nejasnými a nevysvetliteľnými pohnútkami niektorých postáv ako aj samotného Liama. ()

Mejkby

Čekal jsem typickou Neeeesnovku, ale tohle bylo fakt hloupý, nejvíc mi vadil asi Jai Courtney, už od Terminátora(6 tušim?) ho nemůžu nějak vystát... a btw Liame už bys mohl zkusit něco solidnějšího. ()

Mukade

dobrý film ale: vyštuduje psychológiu a potom urobí niečo hodné len veľkého hlupáka - prišla s5 na miesto, ktoré bolo posledné kde by sa mala ukázať a kde ju samozrejme čapli tí zlodusi. Trápna inkonzistencia. Mal si scenárista vybrať či z nej chce mať hlupaňu alebo psychologičku, džíz. ()

nikhaj

Tom to mal tazke tak sa venuje iba tomu co mu ide dobre. Hoci i nelagalne rozhodne sa vsetko vratit a prijima trest. Ukradnut je lahsie ako nadobudnut a preto ma hned 2 prenasledovatelou ktory chcu len tu slavu a vavriny. Cas pri tomto filme uletel ako vas to cele pohlti ()

Bogrant

Obstojná neesonovka, ktorá sa zo začiatku začne vyvíjať trochu, na bežné pomery, iným smerom a tým si poľahky získa pozornosť. A aj keď sa postupne preklopia misky váh na klasickú notu, nič to filmu neuberá na pozornosti a hlavne tempe, ktoré si neustále udržuje dobrý štandart. Prihodí sa síce aj klasické klišé, no i pomerne slušná akcia a zapeklitosť. Nič zvláštne v Neesonovej akčnej tvorbe, ale určite to je o niekoľko levelov pozerateľnejšie než to, čo v posledných rokoch točí taký Willis, takže spokojnosť a žiadny prehnaný hejt. ()

mokki5

Bohužél musím konstatovat že to byl asi nejnudnější Neeson co jsem kdy viděl. Je to celé utahané akce je na můj vkus pomálu a nezaujala mě moc ani ta rádoby milostná zápletka... Kdo mě ale začíná v poslední době docela bavit je Donovan a ty jeho drsňácké role, vlastně to byl koneckonců on kdo ten film táhl alespoň trochu koukatelným směrem. ()

chosan

Liam Neeson měl v poslední době hodně dobré akční filmy, leč tento je bohužel jeden z těch slabších. Bojové scény nulové, záporáci nic moc, zápletka taková nijaká. Hodnocení 45%. ()