Reklama

Reklama

Devátá brána

  • Španělsko La novena puerta (více)
Trailer

Obsahy(1)

Dean Corso je expert na staré bibliofilie, specializuje se na zjišťování pravosti a oceňování hodnoty starých knih pro významné sběratele. Je najat bohatým podivínem Borisem Balkanem, aby si prohlédl a prověřil kopii knihy "Devět bran do Království Stínů" jejímž autorem je sám Satan. Má to být jedna ze tří existujících kopií, z nichž pouze jedna je ta pravá a tu je třeba označit. Balkan posílá Corsa do Evropy, aby tam vyhledal zbylé dva tisky a porovnal je s už dostupným originálem. Ten brzy přijde na to, že kniha, kterou vlastní Balkan je ze sbírky Andrewa Telfera, který se za záhadných okolností oběsil. Na cestě plné tajemných i erotických kontaktů a záhad se Corso střetne s vdovou po Telferovi a také s bezejmennou, krásnou francouzskou dívkou, svým andělem strážným... (Magic Box)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (588)

golfista 

všechny recenze uživatele

Výborný Johny Depp zachraňuje "body" pro tenhle velmi průměrný satanský film. Počáteční zaujetí vystřídá po čase, kdy čekáte houstnoucí atmosféru, spíš nuda (u Polanského filmů tak obvyklý jev :)..... add konec - obyčejně po nějakém vrcholu filmu titulky čekáte, tady vás asi překvapí. Mě osobně ale "vyřešení" konce vadilo nejmíň. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Devátá brána je zvláštní film, ale to, že tam je Johnny Depp, který hraje, pomalu jako obvykle, opravdu bravůrně a dodává příběhu patřičný punc, mě velice potěšilo, jelikož on se do této role docela hodí. Příběh je zvláštní, celé zpracování je temné, furt tam jenom prší a nic jiného, ale zase je to Polanski. Ten taky nemá bůhví jak růžovou minulost a tak je to všechno od začátku do konce zastřeno tajemnem a právě proto je to tak napínavé a zajímavé. Mám rád filmy, které zasahují do historie a mají co společného s náboženstvím jako takovým. Takový je i tento. Je napínavý, je tajemný, ale i tak dobrý. Sice konec je trochu ztřeštěný, ale beztak to nezmění celkový názor na film. ()

Reklama

Douglas 

všechny recenze uživatele

Film, který vypráví o knihách a milovníkům knih bude zřejmě bližší než těm ostatním. Nicméně to nic nemění na tom, že jeho literární předloha je nesrovnatelně lepší a propracovanější, a to především proto, že příběh filmu tvoří jen jednu z jejích dějových linií (tu horší). I přes slabší konec ale Polanski opět oslňuje plíživým vyprávěním, ve kterém si jedinec (a s ním ani divák) nemůže být jistý nikým a ničím z toho, co se kolem něj děje. ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Ačkoliv film v zásadě nepřináší do žánru nic nového, svou atmosférou a stylem natočení si zaslouží podle mě čtyři hvězdičky. Trochu mě dostal ten "otevřený" konec, ale proč každý film polopatisticky uzavírat, když je možné nechat něco i na fantazii diváka, že? Jen doufám, že se toho nějaké studio nechytne a nenatočí aktivně Devátou bránu 2, v níž detailně rozeberou, "co bylo pak". Co se týká herců, tak Johnny Depp byl jako vždy bravurní, Emmanuelle Seigner snad nestárne, Frank Langella byl více "na telefonu", než v obraze, jen Lena Olin na mě působila trochu "utahaně". ()

Galerie (54)

Zajímavosti (26)

  • Na konci 53. minúty sa Corso (Johnny Depp) schová za strom, pričom tašku stále drží v ruke. No v ďalšom strihu vidíme, že taška leží meter od neho na zemi a on sa k nej skláňa, aby ju zodvihol. (tXtX)
  • Kniha devíti bran byla napsána v roce 1666. (ČSFD)
  • Díky tomuto filmu se Johnny Depp seznámil s Vannesou Paradis a následně se odstěhoval do Francie. (Rosalinda)

Související novinky

Johnnyho Božská komedie

Johnnyho Božská komedie

04.12.2008

Johnny Depp už jednou pravost starého rukopisu ověřoval – vzpomínáte na Devátou bránu? Zdá se, že bude opět listovat „v knihááách vázaných v kůži“. A co je v nich „napsáááno“? Danteho Božská komedie.…

Reklama

Reklama