poster

Devátá brána

 • USA

  The Ninth Gate

 • Španělsko

  La novena puerta

 • Francie

  La neuvième porte

 • Slovensko

  Deviata brána

Horor / Thriller / Mysteriózní / Fantasy

USA / Španělsko / Francie, 1999, 127 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • honajz
  **

  Takový hezký, mysteriózní rozjezd, a to vše jen kvůli chvilce sexu s ďáblicí s hořícím hradem na pozadí. Polanski se nikdy netajil svou zálibou jak v satanských kultech, tak sexu, ale tady ta adorace jeho manželky přece jen dosáhla vrchol. Jen je otázkou, zda dosáhla vrchol i Seignerová. ... Vlastně jediný, kdo to zachraňuje, je nakonec Johnny Depp, jeho zasmušilé pojetí postavy dodává filmu to, co by tak nějak měl mít, ale často nemá.(24.7.2012)

 • nash.
  ***

  Po letech jsem ocenil dobře navozenou atmosféru a velmi dobrého Deppa, zjistil, že se u příběhu po slušné úvodní kapitole začínám nudit a mám nutkání přeskakovat stránky (bez ohledu na ilustrace), že Emmanuelle Seigner už mi nepřípadá tak dobrá jako kdysi, stejně jako film zraněný nepříliš dobře napsaným scénářem a doražený pitomým závěrem.(17.8.2011)

 • Dever
  ***

  Soundtrack Wojciech Kilar: 1. Vocalise: Theme from the Ninth Gate ,2. Opening Titles ,3. Corso ,4. Bernie Is Dead ,5. Liana ,6. Plane to Spain ,7. The Motorbike ,8. Missing Book/Stalking Corso ,9. Blood on His Face ,10. Chateau Saint Martin ,11. Liana's Death ,12. Boo! / The Chase ,13. Balkan's Death ,14. The Ninth Gate ,15. Corso and the Girl ,16. Vocalise: Theme from the Ninth Gate (Reprise) ,(8.6.2011)

 • Gilmour93
  ****

  Lehce mysteriózní thriller, noční můra pro bibliofily (co to pomuchlané žváro Lucky Strike nad vzácnou knihou?), oblíbené "Najdi 9 rozdílů" z babiččiných křížovek a taky otevřená reklama na koncern Shell. Polanského nezaměnitelný styl s precizní narativní linií občas vyruší béčkové vylomeniny (akční scény) a taky podivný konec s pro věc zapáleným F.Langellou, který, podobně jako u Rosemary, osciloval mezi vytouženou gradací a nechtěnou legrací. Nicméně kvůli působivé atmosféře, zaprášených interiérům, či scéně soulože pana Corsa s tajemnou průvodkyní pod plápolající zříceninou Devil´s Tower (za skvostného hudebního doprovodu polského hraběte Drákuly W.Kilara) si Devátá brána rozhodně zaslouží zařadit do filmotéky každého fanouška žánru - pochopitelně pod evidenčním číslem 666, ať je pan LCF potěšen...(23.5.2011)

 • Oktavianus
  ****

  Mysteriózní a vášnivý, tak bych popsal tento film. Vášeň sběratelů, kteří jsou za originální staré knihy ochotni i vraždit, naprosto chápu (řadím se mezi ně, i když moje knihovna nedosahuje ceny těch, v nichž se příběh odehrává - ale všechno přijde!), zvlášť když slibují přinést něco netušeného, jako je spojení s ďáblem. Vášeň hraničící s posedlostí pomalu ovládne všechny postavy a žádná se už nemůže a nechce zastavit před splněním svého cíle. Depp knižního experta vystřihl bravurně (takže vlastně jako vždy) a doslova démonická Emmanuelle Seignerová je uchvacující. Škoda jen cca poslední třetiny filmu, atmosféra se vytratila a začalo to být dosti blbé. Ale posledních několik vteřin stojí za to - přesně tak jsem si přál, aby to skončilo.(23.9.2012)

 • - Na hudebním podkladu filmu se podílela i pražská filharmonie. (korndaddy)

 • - V 15. minúte filmu, keď si Dean Corso (Johnny Depp) prezerá knižnicu Borisa Balkana (Frank Langella), môžeme za ním v zrkadle vidieť kameramana. (tXtX)

 • - V 111. minúte filmu na pódiu bojujú Boris Balkan (Frank Langella) a Liana Telferová (Lena Olin) a pri spoločnom páde na zem zhadzujú aj podstavec na knihu. No toho sa v skutočnosti nikto z nich nedotkol. Pri pozornom sledovaní možno vidieť silón, ktorým ho členovia štábu potiahli, aby spadol. (tXtX)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace