Po sérii brutálních vražd se dospívající dívka a její přátelé postaví zlu, které jejich nechvalně proslulé město dusí už celá staletí. Vítejte v Shadyside. (Netflix)

Trailer 1

Slasher

Překvapivě v pohodě mišmaš dětskýho adventure hororu, vyvražďovačky a spousty dalších přísad, byť retro devadesátky, hádám primárně spravený pro gen Z diváky. Hodně cool úvodní titulky, celkově pěkná forma, sympaticky obsazený, pár vražd má dobrý říz, jak to postupně morfuje od vraha se skeletor maskou v 666 čarodějnici mi přišla dobrá zábava. Takže asi mrknu i na další. Kdyby to nakoplo trošku renesanci slasherů (myšleno bez dětí a drsnější), budu jedině rád. ♪♫ P.S. Pokud jsi přízemní kokot, co nezvládne lesbi párečky, odečti si hvězdu a táhni do p*či. ()

Malarkey

Tohoto projektu si na Netflixu nešlo nevšimnout. Trilogie Ulice strachu s čarodějnickou tématikou? Sem s ní! První část odehrávající se v roce 1994 má u mě obrovský plus s výběrem dobové hudby - Radiohead, Prodigy, Nine Inch Nails, Portishead nebo Iron Maiden? Sakra, proč ne. Horší už je to s prostředím, které se z 90ti procent času odehrává ve tmě a navíc si až moc hraje na takový drsnější Stranger Things s takovou trošku přísnější slasher atmosférou. O čarodějnici se toho také moc nedozvíte, ale ihned Vám je jasné, že bez dalších dílů se orientovat nebudete. Závěr je parádně brutální a i když je první díl trošičku slabší tříhvězda, nenechal jsem na sebe druhej díl dlouho čekat. ()

Kordus

Bohužel na můj vkus je scénář tohohle filmu až moc stupidní a logické lapsy a podivné chování hlavních charakterů každou chvíli odváděly mou pozornost od filmu k myšlence, jak fajn by to mohlo být, kdyby to napsal někdo s víc nadhledem. Protože základní myšlenka je fajn a ve filmu je i spousta cool nápadů. Prý jsou další dva díly lepší, tak uvidíme... ()

EvilPhoEniX

Letní Netflixovský Event alá Renesance Slasherů a na rozjed slušné! Osobně si myslím, že další 2 díly budou lepší, ale užil jsem si i tenhle. Fear Street je poctivý Slasher se všemi proprietami, které k danému subžánru patří + něco navíc a jako fanoušek Slasherů ( který se mimochodem už považuje za subžánr vyhaslý) jsem si první díl opravdu užil a celá trilogie má už teď kultovní potenciál. Hodně to evokuje Pátky 13 a hlavně Vřískot, k tomu má první díl asi nejblíže. Je zde sympatická skupina teenagerů ( mladý černý geek je výborný), klasické hororové reference ( Čelisti, Poltergeist, Úsvit Mrtvých, Noc oživlých mrtvol) tohle mne vždy potěší, výborní záporáci ( maska, zbraň, městská legenda), fajnový a stylový soundtrack a dostatečný bodycount i Gore ( byť to bych si dokázal představit ještě výživnější). Má to poctivé řemeslo, hezký barevný vizuál, hravé nápady i nápadité finále. Nepůsobí to vyloženě hloupě, má to svůj vlastní styl a ten čarodějnický nádech tomu hodně slušel. ( Hodně se mi líbilo představení vrahů z každé dekády, to byl mazec!!) a finále je šikovně vymyšlené, takže jsem si první díl bezproblému užil. Možná po stránce humoru bych přitvrdil, chybí zde vyloženě zapamatovatelné hlášky a taky chybí prsa ( ale neměl je pořádně kdo ukázat, takže doufám, že si to tvůrci šetří až na Kemp!:) ale jinak spokojený, za poslední roky si nevybavím lepšího představitele. •Příběh 4/5, Akce 4/5, Humor 3/5, Násilí 4/5, Zábavnost 4/5 Hudba 5/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 4/5, Napětí 4/5 7.5/10. ()

J*A*S*M

Od trilogie Fear Street jsem očekával trojici různorodých filmů, které slasher subžánr zpracují rozličnými způsoby určenými dobou svého zasazení. Rok 1994 se měl nést ve stylu Vřískotu a zábavného devadesátkového pomrkávání na fanoušky, 1978 mohla být renesance kempového slasheru po vzoru The Burning nebo Pátku třináctého, a rok 1666 jsem si představoval jako drsný dobový horor, jehož atmosféra by mohla připomínat třeba The VVitch. No, vím, byla to naivní představa. V celkovém pohledu je Fear Street nakonec taková typická nenáročná netflixárna, žánrovka přizpůsobená moderní době a mladému publiku, kdy styl jednotlivých dílů se mezi sebou v podstatě nijak moc neliší. Omílá to furt dokola to samé, postavy se chovají stejně, má to stejný styl odlehčení. Ve výsledku promarněná příležitost přinést něco fakt speciálního, ale za to obětování tří večerů to asi i tak stojí. 1978 > 1666 > 1994. Podle mne nejslabší díl, ale jako rozjezd ujde. ()

• Ke konci výslechu, který probíhal od času 01:29:00, je šerif opřený rukama o stůl. V dalším střihu už ale sedí opřený o židli. (Duoscop)