poster

Dívka s perlou

 • Velká Británie

  Girl with a Pearl Earring

 • slovenský

  Dievča s perlou

Drama / Romantický / Životopisný

Velká Británie / Lucembursko, 2003, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pepinec
  ***

  Podívejte, já bych mile rád přihodil víc, zvlášť s přihlédnutím k hezké kameře, hudbě a půvabné Scarlett. Ale krom toho je film zajímavý jen tím, že jeden matlal kdysi skutečně Dívku s perlou namaloval. Kdyby Scarlett netrvalo pět minut, než od Colina dramaticky převezme bělobu, kdyby jí dalších pět minut netrvalo vyplnění povelu "natoč hlavu", a kdyby nebyla tak vybíravá u stánku s flákotou, bylo by během půl hoďky vymalováno, a to doslova.(4.1.2012)

 • castor
  ****

  Obraz Dívky s perlou je nejtajemnější kus ženské tváře od dob proslulé Mony Lisy. Jednou křehké, poté depresivní. Fiktivní spekulace nebo čistá pravda? Ona historická pravda mě příliš netížila, vnímal jsem úžasnou práci s kamerou, do detailu zvládnutou výpravu a především výzvu a nelehkou úlohu malířovi múzy Griet v podání vynikající Scarlett Johansson. Talentovaná herečka si poradila se svojí postavou takřka beze slov, vše podřídila mimice a gestům a její kreace je obdivuhodná. Mísí v sobě něhu, stud a vyplašenost a její věrohodnost je i přes její mladé zkušenosti opravdu vyzrálá.(8.1.2006)

 • Hedka
  ****

  Vermeer van Delft bol naozaj vynikajúcim holandským maliarom. Jeho zrkadlové efekty, hra so svetlom, optické experimenty ......Bola som nadšená, že nám filmoví tvorcovia priblížili jeho život a dielo. Keď som si prečítala, že ho hrá môj obľúbený Colin Firth jasala som, a nevedela som sa dočkať kedy to uvidím. Film ma nesklamal. Vynikajúca sonda do života umelca a do života pomerov, ktoré vládli v jeho dobe v Holandsku. Výborné herecké obsadenie, výkony Firtha, Johansson ale aj napr. Judy Parfitt boli na ozaj presvedčivé. Dokonalá výprava, kostýmy, kamera. Ďakujem. Vychutnala som si to.(19.9.2008)

 • Skip
  ***

  Po estetické stránce velmi dobrý film, ovšem jaksi to hapruje s herci. Colin Firth odehrál to své neslané nemastné nic jako vždycky a Scarlet Johansson ta mě ještě nepřesvědčila, že by to byla nějaká herečka. Jenom koukat jak vystrašený kolouch prostě nestačí. Škoda, v jiném obsazení by to byl třeba mnohem lepší film(15.5.2009)

 • Kass
  ****

  "Dívka s perlou" nás poutavě budovanou atmosférou a nuzným prostředím přenáší do nikterak filmařsky profláknutého období Holandska druhé poloviny 17. století, kdy byly rozdíly mezi společenskými třídami jasně a zřetelně dané, neslučitelné. Středobodem snímku je umělecká tvorba holandského mistra J.Vermeera, která ovlivňuje a rozličně působí na obyvatele Vermeerova domu, nebo jím "náhodně" průchozí. Mistrovu tchýni, jež v jeho práci spatřuje jediný a prostě účelový zdroj financí. Jeho ženu, jež v jeho malířské vášni cítí oprávněného soka v pozornosti a lásce ke své osobě. Jeho mecenáše, který v jeho práci zase vidí prostředek a cestu k ženské kráse, nebo v neposlední řadě obyčejné služce, která jakožto jediná kdo projeví upřímný zájem o samotné malířské umění a tvůrčí činnost, a nevyhnutelně tím na sebe strhne mistrovu pozornost. Ve snímku je dbán patřičný ohled na barevné ladění a svítění filmu, jež vzácně koresponduje s "náladou" Vermeerových obrazů. Líbilo se mi sledovat tenhle film, být přítomen utajené intimitě malování.. a myslet při tom na barvy.(25.9.2005)

 • - Když se Griet a Pieter prochází v přírodě, je za nimi v pozadí vidět muž jedoucí na kole. Jízdní kolo ale bylo vynalezeno až v 18. století, stejně jako vidličky se čtyřmi bodci, jaké jsou vidět na oslavě, a film se odehrává v roce 1665, tedy o celé století dříve. (Morien)

 • - Snímek měl oficiální premiéru na filmovém festivalu v Telluride, v říjnu. Do širší distribuce se měl dostat v listopadu, jenže distribuční společnost Lions Gate jej raději posunula o měsíc déle. Chtěla ho totiž co nejvíce zviditelnit v nadcházející oscarové sezóně. (imro)

 • - Snímek je adaptací stejnojmenného bestselleru Tracy Chevalier. (Olík)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace