poster

Dívka s perlou

 • Velká Británie

  Girl with a Pearl Earring

 • slovenský

  Dievča s perlou

Drama / Romantický / Životopisný

Velká Británie / Lucembursko, 2003, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Anderton
  ***

  Pozerať sa 90 minút na film Dievča s perlou je niečo podobné, ako sa pozerať v galérii na sériu obrazov s jednoduchým príbehom a pri každom stráviť 10 minút. Nie je to príliš zábavné, ale je to netradičné a môžete potom machrovať, že ste boli svedkami umeleckého diela. Najväčším plusom je samozrejme vizuál, ale ani túžba po maľovaní kamerou nedokáže obhájiť fakt, že bol kvôli nej natočený celovečerný film.(2.7.2012)

 • Skip
  ***

  Po estetické stránce velmi dobrý film, ovšem jaksi to hapruje s herci. Colin Firth odehrál to své neslané nemastné nic jako vždycky a Scarlet Johansson ta mě ještě nepřesvědčila, že by to byla nějaká herečka. Jenom koukat jak vystrašený kolouch prostě nestačí. Škoda, v jiném obsazení by to byl třeba mnohem lepší film(15.5.2009)

 • PogoJoe
  ****

  Tento film je pastva pro oči, stejně jako pro uši. Jeden z případů, kdy byla knižní předloha na plátno převedena více než kvalitně a naopak rozšiřuje její tištěný nedostatek - důraz na slova a závislost pouze na vlastní představivosti. Tento snímek vám tuto představivost servíruje očima tvůrců, kteří se jí zhostili výtečně - vizuální stránka je hlavní doménou tohoto díla, přesně, jak bylo cíleno. Pohled na rozkošně vyjukanou Scarlett S. a umělecky roztržitého Colina F. vypadá dokonale. Tento film nemá tak silný příběh, důvod, proč se mi tolik líbí, tkví především v jeho vychutnání si mými smysly, ať už zrakovými, tak i sluchovými díky skvostné hudbě Alexandra Desplatta. Pokud k filmu přistupujete s tím, že více, o co asi půjde a máte na něco takového právě teď náladu, bude se vám podle mého názoru líbit, i když vnímání má každý jiné. Mně by už pouhá přítomnost mnou zbožňované Scarlett Johansson stačila ke krásnému zážitku, to, že se povedlo i vše ostatní, je příjemný bonus :)(16.5.2007)

 • T2
  ****

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $11,670,971Tržby Celosvetovo $31,466,789║ Skromný až doslova tichý film, kde sa toho moc nenahovorí ale za to zas sa to vynahradí určitým citom pre kompozíciu obrazu a o to viac to vyhovuje pokiaľ je film o maliarovi a jeho životnom objekte pretavenom do večného obrazu. Po hereckej stránke skvele zapadla do príbehu Scarlett Johansson ako slúžka Griet a taktiež nie moc zhovorčivý Colin Firth ako maliar Johannes Vermeer. Na prekvapenie to vôbec nenudí na to ako je dej jednoducho stavaní. /75%/(3.1.2009)

 • NinadeL
  *****

  Všeobjímající skvostný vizuální zážitek. Strhnul, usadil a povolil čelist. Já se snad dám na všechny ty životopisné filmy o klasických malířích :) Anebo zůstanu při zemi, poděkuju stále lepšímu a lepšímu Colinu Firthovi, přejdu další přeceňovaný výkon Scarlett Johansson a užiji si jednu z mnoha dětských rolí dnes již objevené Anny Popplewell. Tak se mi to líbí.(16.2.2009)

 • Colin Firth

 • - Románová předloha filmu byla inspirovaná anonymní dívkou zachycenou na obrazu „Dívka v turbanu“, který je častěji nazýván „Dívka s perlou“, od slavného holandského malíře Jana Vermeera. (imro)

 • - Snímek je adaptací stejnojmenného bestselleru Tracy Chevalier. (Olík)

 • - Během úvodního víkendu (12.-14.12. 2003) si film v sedmi kinech na severoamerickém kontinentu vydělal 89 472 dolarů, celkem potom 11,6 milionu. (imro)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace