Popelka Kay Cannonové (Ladíme!) je moderní filmový muzikál a zároveň odvážné pojetí pohádkové klasiky. Naše ambiciózní hrdinka (Camila Cabellová) má velký sen. Její Famózní víla kmotřička jí pomůže vytrvat a uskutečnit ho. (Prime Video)

mkubalikova

Ani dva ibalginy nezabraly. Ještě několik dní po dokoukání mi při vzpomínce na tuto "moderní" verzi Popelky třeští hlava. 40% a jdu si pustit (plyn) Popelku od Branagha. P.S. Billy Porter jako víla kmotřička je jedno z mála pozitiv tohoto filmu. ()

Autogram

Ako moderná popoluška sa to celkom dalo. Pozor, naozaj moderná, a nielen modernou hudbou od Queenu, cez Madonnu až po čiernych rapperov, ale aj názormi, a žena tu dokáže uprednostniť kariéru pred dobrým vydajom. Kto takúto modifikáciu rozprávky nerozdýcha, nech radšej nepozerá, sú tam aj závažnejšie zmeny. Nakoniec zaokrúhlim na tri, lebo som sa pobavil, nie preto, že by to bol nejaký filmový skvost. ()

marrjaana

Libi se mi pojeti macechy a nevlastnich sester, kostymy a kupodivu me i neskutecne bavili mysky. Co me ovsem neskutecne vadilo, byla nektera hudebni cisla, princ a jeho vztah s Popelkou. Chlapec floutek, co floutkem zustane a vlastne ani nic neumi a nedokaze, kterej si najde cilevedomou pracovitou holky, ktera je neskutecna karieristka... ()

iXtr3m3

Bohuvďaka, že som toto nepustil svojej dcérke, ako som to pôvodne mal v pláne a najprv som si skúsil popretáčať, či to zvládnem aj ja. Majte ma za rasistu alebo homofóba, ale urobiť z víly "čiernu buznu"? WTF? Nedávam odpad len za snahu, ale týmto ja kŕmiť hlavu svojej dcérky nebudem. Je mi na grcanie z tej "akože" invencie niektorých filmárov, že si myslia, že keď nabúrajú stereotypy, tak budú in. Malé prekvapenie. Hovno in, len na seba upozornia, že sú príliš rizikoví. Homofób možno som, ale rasista určite nie. Keby bola víla afroameričanka, ale podala by to s nejakou tou "gráciou", tak by som síce možno odfrkol ako pri sledovaní Luskáčika a štyroch kráľovstiev, ale ocenil by som aspoň ostatné kvality, ale takto je to kúsoček nad odpadom čisto z princípu a "jebnutosti" dnešnej doby. Niet nad klasické rozprávky, kreslené, na nič sa nehrajúce, krásne a pre deti aj rodinu. Toto je pre koho? Pre účastníkov Pride-u? ()

DavidS.

Pohádková Popelka ztracená v nánosnu multi-kulti bordelu, rovných příležitostí a rasové rozmanitosti...Současná nesympatická zrůdnost... ()

Roman Albach

Vždyť to vůbec nebylo tak špatný, 38 % si to fakt nezaslouží. Moderní, současné pojetí Popelky se vším, co dnes k americké produkci patří. Za mě skvělý muzikál, který oprášil hromadu hitů, příjemný herecký výkony a progresivní závěr. Proč malým holkám pořád vnucovat, že je hlavní se dobře vdát. ()

filipvrbik odpad!

Jasně nejhorší Popelka, ne-li pohádka všech dob. Totální fail, ano Popelka je hezká a hezky zpívá, ale to je k ničemu, protože je to takový kýč, až to bolí. Jasně za nulu... ()

suzanne1997 odpad!

Tak tohle snad ani za ten čas nestojí. Snad nejhorší popelka, kterou jsem kdy viděla. Naprosto nepřirozené, divné a uřvané. Tohle za mě ani nebyl zpěv nebo to k němu mělo až nepřiměřeně daleko. Popelka vždycky měla určitou úroveň, ale tady ale opravdu přešlápli. Tentokrát souhlasím s davem. Na film se nedalo koukat a vlasy mi div nevstávaly hrůzou na hlavě. Za mě katastrofa!!! Ani nechci vědět, který "inteligentní" člověk to vymyslel. ()

PanTumnus

Problém nové Popelky je, že působí jako produkt, který se zrodil jen za účelem vytáhnout peníze od rodin. Film chce mluvit o důležitých tématech a pozitivně reprezentovat různé typy lidí, bohužel to nepůsobí autenticky. Abych nekřivdil, pár dobrých nápadů a vtipů tu je, ale snímek zachránit nedokážou. Nejlepší muzikálové číslo: Material Girl. ()

Rathalos

Nepochopim tunajsie hodnotenie na CSFD,ze je tak nizke,ale ja sa nepridam k tym,ktorym sa to nepacilo,prave naopak,uzasny muzikal,moderne podana rozpravka o Popoluske,ktora bola nadherna,herecka Camila Cabello ma prekrasne tmave oci,brutalne rozkosna zienka,princ bol sympatak,hrozne sa mi pacila hudobna i tanecna stranka,taktiez kostymy boli krasne,no jednoducho to bol pre mna fakt zazitok,este aj tie tri mysky boli zlate,takze bezpodmienecne davam plnu palbu a ak by sa dalo,udelil by som aj desat hviezd...:-) ()

BOURQUE

Extra moderné spracovanie klasického príbehu vo forme muzikálu pre dnešnú (ladú) generáciu, v šatách dnešného sveta, reflektujúci „moderné“ problémy. Nie vždy fungujúca adaptácia (dnes už) klasických piesní (príkladom je klasika od skupiny Queen), ku ktorej sa ešte pridávajú nie vždy presvedčivé herecké výkony. Camila Cabello je sympatická, vo vedľajších rolách poteší hlavne dvojica Pierce Brosnan / Minnie Driver, ale to je všetko. Filmovo ešte menej vydarenejší pokus ako (nedávny) Cats. Osobné hodnotenie: 58% (*) ()

geek.ondra

Neskutečně odfláknutá práce. Celý to působí jako další jednohubka pro Disney channel než jako plnohodnotný celovečerák. Nefunkční vtipy, debilní postavy a nejhorší Popelka v historii. Hvězda je za neskutečně roztomilou Camilu ()

ER

Ouvej, už po 20 minutách jsem začal přemýšlet, zda má smysl se dodívat. Muzikálové aranžmá známých fláků se s dějem minula. Dialogy prostoduché, děj bez invence. Tady jde o snahu převést tuto tradiční pohádku do moderního pojetí, bohužel jen prostřednictvím hudby a herců, kteří ani nevěděli, jak to mají hrát. Tohle chtělo Buze Luhrmana. ()

Trixinka

Snaha se tvůrcům upřít nedá. Nápad vytvořit poněkud odvážnější, vtipnější a modernější Popelku v dobových kostýmech se současným stylem hudby a tance a dost netradičním koncem, no proč ne. Škoda, že to zůstalo tak nějak na půl cesty. Pohádka mě bavila, ovšem k naprosté dokonalosti tomu přeci jen něco chybělo. Možná to byla ona snaha být korektní a mít ve filmu ono multikulti obsazení, možná místy až moc moderna (bruska v úvodní scéně, dle mého názoru ne příliš vhodné závěrečné šaty Popelky - v porovnání s ostatními), možná dost nevýrazný padouch v podobě macechy a jejích dcer, a možná i dost netradiční pojetí víly kmotřičky (nevím, na mě to bylo trochu moc). Takže co napsat závěrem - pokus o netradiční zpracování Popelky si myslím, že vyšel, ale....... Za naprosto dokonalého krále Rowana musím jednu hvězdu přidat :) Byl to miláček :) ()

Hellierer

A vlastně proč ne. Pro muzikály mám slabost, tudíž jsem vlastně docela rád, že se tady šlo "full-on muzikál" cestou. Originální písničky jsou docela v pohodě, stejně jako covery těch známých. Casting příjemný, občas se povede i nějaký ten vtípek a celkově to rychle uběhne. Ano, vypadá to možná až příliš televizně, občas to je dost zkratkovité/mělké, problémy se tam vyřeší z čista jasna a poselství by se mohlo sdělovat poněkud obratněji, ale na světě jsou i daleko horší verze Popelky. ()

Maximilianus

Klasický príbeh trochu inak, v modernom šate a s odkazmi na aktuálne genderové záležitosti,  ako gay, trans, feminizmus a podobne. Veci, ktoré ma až tak nepúšťali boli šaty hlavnej hrdinky, ktoré boli podľa mňa v porovnaní s ostatnými šatami najslabšie,  a niekedy až príliš snaha pôsobiť cool a moderne. Ta snaha o cool a modernosť mi ale nevadila nejako výrazne ako v iných filmoch, a to predovšetkým preto, ze film sám pôsobil moderno a jeho zámer bol jasný od začiatku. Nebola to iba akože moderná verzia klasickej rozprávky, ktorú pozná takmer každý,  ale moderný film, ktorý bral v Popoluška inšpiráciu. Pesničky boli skvelé,  výborne zaspievané a niekedy aj ich výber pobavil. Nie je to veľdielo, ale podľa mňa je to vydarená moderná hudobná komédia, pretože tento film sa neberie vážne,  ale rieši aj dôležitejšie témy. 7/10. ()

mira.l odpad!

Čas 1:20 (jakože minuta dvacet) a v úvodní sekvenci dva černoši s rozbruskou .... v pohádce?? To jako vážně??? Nebo to neměla být pohádka?? Možná jsem to měl vypnout už tady. Mnohokrát už omletý notoricky známý příběh, celé to bylo takové barevné - možná až moc, na kostýmy se celkem dalo dívat, na mně osobně zcela neznámou Camilu Cabello coby (Pop)Elku, takový polotovar Amy Winehouse, se dalo koukat taky, možná bych pod tlakem zmíněných mírných pozitiv i tu jednu * dal. Na co se ale koukat moc nedalo, byl z motýla vylíhlý "vílák" či co to vlastně bylo, stejně jako rapující negr, který měl představovat jakéhosi vyvolávače, posla nebo jak to nazvat. To fakt nešlo. O negrech s flexou jsem se zmínil už na začátku. krom toho všeho se mi tak nějak nejeví celkově jako dobrý nápad udělat z Popelky cosi jako muzikál. Tohle se celkově jakože dost nepovedlo. ()

SilentMemory

Wau nekonvenčné. Doteraz sme sa stretli iba s  príbehom Popolušky. V tomto stvárnení budú zahrnuté rôzne uhly pohľadu aj zvyšku postáv!!!! . . . Je to také realistickejšie a novodobejšie .   . * Spoiler allert * Odlišné pojatie sestier, ktoré mali rešpekt pred matkou ale zároveň sympatizovali a ľutovali Popolušku. V tomto prevedení závisť nebola výraznou črtou. . Veľmi sa mi ľúbilo muzikalové prevedenie, ktoré bolo aj vtipné napr. rozbitie hudobného nástroja a zároveň rockerske - služobné hrajúce na nástroje. Časť, kde Popoluška ležala sklamaná v posteli a všetky začali spievať, tak tie zábery na každú z postáv boli cool.!!!.  Taktiež raper s každodennými novinkami z kráľovstva!!. Záber, keď vyprchalo kúzlo Popolušky a zúčastnení sedeli na zemi - to pôsobilo tak zdarilo, takmer až animovane. Vždy mám rada keď hranému filmu dajú kreslený, rozprávkový nádych. Poviem si: ,,Wau, To je umenie!!!'' Bolo to aj vtipné napr. otázka Popolušky, či sa má vyzuť v príbytku princa a celkovo originálne - svieži pohľad (napr. Ako sa cítia myši v koži človeka?!!). Ďalší vtipný moment bol, keď princ zaklopal na dvere a nikto neotváral XD vtedy z údivu padla rečnícka otázka: ,,Snáď nevedia, že hľadáme princeznú?''. Chválim český dabing v tomto filme. Len Camilla má chvíľkami nepresvedčila v roly Popolušky, niekedy trocha strnulé a sekavé pohyby/výrazy tváre a na tom plese mala voľaké zakrvácané oči XD ale s tým som sa už u nej myslím stretla tak možno taký typ. Páči sa mi že v závere nám ukázali, že aj macocha mala srdce = odviazala sa. V tomto filme to nie je čiernobiele a to je myslím, znakom dnešnej doby. Porozumenie psychológii a premýšľaniu, pocitom. Kedysi to boli striktne jednostranné charaktery = dobré/zlé, skrátka pesimistické. Príbeh čo sa skrýva za macochiným chovaním chýbal. Túto sa dozvieme prečo si vybudovala závisť alebo nedôveru. ()