Sam Wilson aj Bucky Barnes sa vďaka víťazstvu Avengerov vrátili medzi živých, ich život však ani zďaleka nie je ideálny. Sam zisťuje, že jeho neprítomnosť znamenala pre rodinný podnik katastrofu. Okrem toho ho ťaží bremeno, ako naložiť s odkazom Steva Rogersa. Buckyho zatiaľ sužujú výčitky svedomia za to, čo urobil ako Winter Soldier. Je rozhodnutý odčiniť všetko zlo, ktoré napáchal. Zisťuje, že i keď mu iní možno odpustili, odpustiť sebe samému môže byť oveľa ťažšie... (ČSFD)

Welulu

Relativně vlažný rozjezd, vhled do soukromí postav je na jednu stranu vítáný, na tu druhou tím nelze kompenzovat akci nebo zápletku, respektive ne s tímto scénářem - přesně to místo, kde naopak WandaVision válel a s divákem si šikovně hrál. Trochu se bojím přehnaného amerického "ducha", který je extra otravný, ale těžko soudit po první epizodě. ()

ACDCKL

Pomalá a vlažná epizoda. Po parádním začátku epizody se vlastně v epizodě moc neodehrálo a epizoda je spíše dialogová. Avšak pokud má seriál opravdu jen 6 dílů, bude se to muset rychle rozjet, jinak opět hrozí moc otevřených konců jako u WandaVision. ()

johnsnow

najprv si užijeme naozaj cool akciu kde sa Falcon postaví frantíkovi ktorý sa už objavil v druhom kapitánovi. Následne sa tempo zmierni a my sledujeme ako sa jak Steve tak Bucky musia vyrovnať s problémami a neduhmi po Thanosovom lusknutí. A funguje to celkom dobre. Akurát ten koniec s novým kapitánom čo má nos jak Miro Noga mohli vypustiť. ()

iN

Úvod filmový, zbytek podprůměrný, utahaný, o ničem. Oproti prvnímu dílu Wandavision docela zklamání. Nevím, jestli si ještě pustím další díly. ()

instageek_cz

Příjemné překvapení! Vizuál si v ničem nezadá s klasický marveláckými celovečeráky, hned první akční scéně by slušelo i velké plátno. Falcon mě v hlavní filmové sérii moc nebral, ale tady se ukazuje, že Anthony Mackie by mohl mít potenciál na to utáhnout i vlastní hrdinský biják. Winter Soldierova linka je zaměřená víc dramaticky, Sebastian Stan super! Líbila se mi práce kanadské režisérky Kari Skogland, za mě zvládala zajímavě podat bitky i komorní momenty. Suma sumárum jde o kvalitní start a silných 8/10!            Více recenzí nejen na filmy a seriály čtěte na Instagramu, profil instageek_cz , díky!:) ()

Frca

Stokrát lepší než WandaVision (Možná taky proto, že já až tak Visiona nemusím Přijde mi jako jedna z nejnudnějších postav v MCU. Nic proti herci, prostě jenom ta postava. :D) Ale dost, sakra. Je čas mluvit o těchto dvou borcích. ) Jsem rád, že vidíme Sama pořádně v akci. Začátek mi tak trochu připomínal 5.díl Mission Impossible. :D (Ale jen trochu. Ethan Hunt přece nemá křídla.) Naprosto skvělá práce s kamerou a pořádné ponoření do charakterů, kteří si tuto pozornost zasloužili Oba dva se musí naučit žít ve světe bez symbolu Kapitána Ameriky a samozřejmě to není jednoduché. Je to zatím první epizoda, takže je to jasné... bude hůř. A naši dva hrdinové se budou muset spojit, aby zastavili nepřítele. ()

M_Bery

Dobrý začáek seriálu, který doufám postupem času bude nabývat na síle. Například seriál WandaVision se rozjel ze začátku a skrýval tajemství, a pak prudce zpomalil. Doufám, že u tohoto to nebude to samé, protože by mě vážně mrzelo kdyby Marvel najel na tenhle způsob podávání seriálů... Co se začátku týče, tak úvod dobrej, ale jinak žádná strhující epizoda to nebyla, a ani se ještě Bucky nespojil se Samem. No, raději ještě nebudu dělat žádné závěry, ale jestli tenhle seriál chce mít 5*, tak by se měl ještě pěkně rozjet. Prozatím tak 6/10 (kdybych měl celkový dojem hodnotit už teď...) ()

Kinofil

|| PG-13 || Marvel/Disney+ || Nuda. Byť mám oba herce docela rád a ve filmech mě bavili, tady je to zatím opak a první díl se strašně vleče. Neměl jsem ponětí, kam se má příběh vyvíjet a nemám ho ani po první epizodě, což je jednoznačně špatně. Ze zkušeností z WandaVision tomu samozřejmě dám v dalších dílech šanci a taky není letos v tomto žánru na co koukat. Akce docela ujde a pár dalších odkazů na dopady z Endgame alespoň prohlubují svět MCU. Budou se ale muset snažit víc, aby FalconSoldier nevypadal jen jako chudá vyplňovačka vedlejších postav, o kterou málokdo stál. A reveal Kapitána Ameriky mě nijak nenadchl. Ani pokud by to měl být nový záporák. 50%. ()

hrumsrt

Nevadí mi, když to není jen o akci, tedy že se spíše mluví. Ale musíme se tím nějak posouvat, ne že vidíme, že i hrdinové (tedy ne-Avangers) jsou lidé, tedy řeší peníze a vztahy... Na MCU hodně slabý rozjezd. A závěrečné představení nového C.A. ?! Něco jako legacy nikomu nic neříkalo ?! ()

jigsaw44

Tak ako v každom komiksovom seriáli/filme to začína tým, že hlavný hrdina (tentokrát Falcon) aj tu ukáže svoje superschopnosti v akčných scénach, to je už také otrepané kliše. Ale tu to potom naštastie pokračuje tým, že sa Falcon vráti do civilného sveta, kde má problém si vziat požičku. Bucky tiež žije v civilu, navštevuje terapie a nemá dobrý pocit z toho kým bol v minulosti (ešte ked nosil respirátor, kvoli korone a mal dlhšie vlasy, lebo kaderníctva boli zatvorené). To je asi na úvod všetko. Záporákom bude Mr. Wilson zo Ztroskotanca. Rozbieha sa to dobre. Kto čaká iba akciu, tak nech sa radšej pozrie na filmy, seriály totiž idú viac do hlbky charakteru postáv (pretože majú na to proste čas). ()

HNTR

Čekal jsem něco trochu víc, i když samozřejmě je to první díl. Obecně mi pomalejší rozjezdy v seriálech nevadí, ale tady je to fakt nuda. Ani Buckyho ani Samova linka nijak extra zajimavá... Jediný, co mě zaujalo byla úvodní akční scéna a představení U.S. Agenta... Tak upřímně doufám, že od příště to bude lepší. ()

rodier

Vyste si tu asi slehli lajnu mamrdinu a me zapomeli nalajnovat.. jak tyhle dve nuly radoby superhrdinove muze nekoho bavit? 90% casu jen nudne tlachani a 10% radoby akce. Nikdo se nepozastavuje nad tim, jaktoze obycejnej cernoch dokaze s kridlama letet do 4000+ a neumira na vzduch/teplotu/tlak? Iron man kvuli tomu mel celej suit...... desna cypovina. ()

Simon.Dobes

Epizóda takmer o ničom. Úvodná akčná scénka dobrá, ale dlhá. Falcon ma v epizóde nudil, to sa ale nedá povedať o Buckym, ktorý pláva v depresiach. Verím, že sa jednalo len o slabší rozjazd. ()

KukulienkaHO

Na The Falcon and the Winter Soldier som sa príliš netešil, a ani som to nevyhľadával, keď to minulý rok vyšlo. To je aj dôvod, prečo to sledujem až teraz. Podľa propagačných materiálov mi to pripadalo ako priemerná a zameniteľná akčná show. Preto som dosť prekvapený, akým smerom sa to vybralo. Buckyho linka je perfektná. Samova až tak veľmi neohúri, ale na rozjazd ok. Klan červenej ruky (neviem vôbec, ako sa to volalo) zatiaľ nezaujme. Každopádne vidieť tieto postavy v inej polohe, než ako sme zvyknutí, je prinajmenšom zaujímavé. Prvá epizóda celkom fajn dramatická záležitosť, ale nasledujúce časti budú potrebovať určite viac švungu. BTW, úvodná akcia parádna. ()

Davidaxik odpad!

Tenhle díl má snad 4 hodiny. Stále na něj koukám a furt ho nemám dokoukaný... Start dílů bylo to nejhorší co Marvel vymyslel.  Cokoliv s Falconem je nudné a odpuzující. Když přijde na řadu Buky tak chvíli tomu už věříte a pak přijde opět... nuda. ()

HMTD

Za mne zatím celkem slabota, úvod dobrý, ale v podstatě celá pasáž, která přibližuje Falconovu rodinou situaci mne nebaví a ani nedává smysl, vojáci nejsou v USA špatně placení a už vůbec ne v jeho postavení a i když "je tam situace po nějaké krizi" tak pořád je to USA, kde obzvláště po krizi vždy banky s radostí půjčují a musíte být neuvěřitelně zadlužení aby vám nepůjčili. Navíc návrat půlky populace by naopak pro rybolov znamenal obrovskou vzpruhu, protože najednou musíte uživit lidi se kterými se nepočítalo. Bylo by fajn, kdyby občas scénáristi konzultovali z ekonomy i když chápu, že při průměrné finanční gramotnosti to není nutné protože v tomhle chybu neuvidí skoro nikdo. ()

Camel91

Docela jsem se nudil. Nebýt do MCU tak mě první díl nenavnadil na další koukání. Jinými slovy být to cokoliv jiného dalším dílům bych asi šanci moc nedal, nabízí se srovnání s nedávným WandaVision, v prvních dílech se taky moc nedělo, ale byl jsem zvědavý proč a jak a co z toho vznikne a sitcomový nádech mě alespoň pobavil, na druhou stranu tento seriál je takový ten CIA styl, akce se střídá s nudnými dialogy. Na druhou stranu řeší se tam situace po End Game jak se s tím lidé vyrovnávají což je dobře, jelikož mi vadila absence důsledků lusknutí už ve Spidermanovi, ale zatím to nemělo nijak vážný dopad což je škoda - ale bylo vtipné obvinit někoho kdo na 5 let zmizel že posledních 5 let nemá přijmy :D První díl ukázal že Falcon pokračuje jako "Avanger" nebo kdo prostě dal maka, ale vzdal se štítu a odevzdal ho do muzea (to muzeum už bylo v druhém Kapitánovi). Bucky ho zase honí kostlivci ze skříně, vyrovnává se se vším když byl Winter Soldier a zabíjel. ()