VOD (1)

Série(2) / Epizody(20)

Z vesmíru na Zemi dopadne obrovský artefakt. Do čela mezigalaktické mise, která chce vypátrat jeho původ a jako první navázat spojení, se postaví Niko Breckinridge. (Netflix)

Trailer 2

Kailo odpad!

"Nemůžeme proletět skrz temnou hmotu, protože bychom mohli trefit nějakou planetu." [insert WTF Jackie Chan meme]. Fun fact - v pásu asteroidů, jaký má např. Saturn, jsou od sebe jednotlivé částice vzdálené průměrně jeden milion kilometrů. I kdyby jste chtěli trefit nějakou částici aka asteroid, tak je to teoreticky nemožné... Takže, Netflix, jdi do prdele s takovými seriály. ()

misterz

Prvé časti ešte ušli, dokázali pomerne slušne navnadiť. No veľmi skoro to prešlo do takého stereotypu: nehoda-oprava-riešenie problému-nehoda-oprava-riešenie problému... už v polovici série to začalo nudiť. No a posledné časti to už bol hotový mišmaš a nezaujímavý maglajz kadečoho. Pritom sa to mohlo uberať toľkými zaujímavými smermi... škoda. Veľmi slabý priemer. 50/100 ()

JohnCZ

První série je příšerná přesně tak, jak avizují komentáře. Otravně, místy vyloženě trapně na sílu progresivní. A to zejména z toho důvodu, že tam prostě nic jiného není. Nejenže to vypadá jak levný seriál z Kickstarteru, ale je to především stupidně napsané a s basic zápletkami, jež nikam nevedou. Další problém: postavy a jejich interakce. Při sledování jsem měl pocit, že jsem nechtěně přepnul na nějakou vypatlanou reality show. Partička hloupých věcně nadržených a dobrou polovinu první série na emzáckých drogách sjetých puberťáků, jakože prej asi cvičených astronautů, které nezajímá nic jiného, než intenzivní koitus - ve všech možných i nemožných kombinacích. A když zrovna vzduchem necákají hormony a na divokou kopulaci není čas, protože se ta zbrusu nová high-tech kocábka co epizodu totálně vysírá, tak zase prozměnu naprosto pitomě umírají. O nějaké dramaturgii nebo ucelené vizi nemůže být řeč, byť, abych byl fér, pár potenciálně zajímavých momentů se tu také nachází... Proto mě dost překvapilo, že druhá série je naprostým obratem k normálnímu sledovatelnému sci-fi seriálu a je až k neuvěření, že za ní stojí ten samý tvůrčí tým. To zásadní: vyklidnilo se to. Postavy, které mě v první řadě tak vytáčely, buďto zdechly a nebo naprosto změnily své chování, resp. herci svůj projev. Pořád je to po čertech podfinancované, někde na úrovni trochu lepšího Syfy seriálu, ale s každou další epizodou jsem měl pocit, že tvůrci konečně mají nějakou vizi, že tentokrát si našli jasný směr a budují vlastně i docela zajímavý vesmír. Leč brzy se ukazuje, že s tím začali pozdě a za těch 10 epizod už to nemají šanci stihnout dohnat. Posledních pár dílů pak srší nápady, ale jsou dost rushnuté a neuspokojivé. Těší mě, že se příběhově uzavřelo, ale bylo znát, že tvůrci zřejmě původně měli plány na daleko větší počet řad. Mnoho možných zápletek a nápadů bylo pouze naťuknuto. Po první sérii bych to netipoval, ale po té druhé mě zrušení skoro až mrzí, protože zábavné space opery v dnešní době nejsou a Another Life k nim teoreticky mohl mít nakročeno. Jen prostě začal úplně debilně, což mu docela zaslouženě srazilo vaz. ()

vikino1

Jako sory Starbuck, ale máš na víc. Když nad tím tak přemýšlím, tak ani nevím, pro jakou cílovku je tohle děláno, protože pro děcka se to tváří hrozně dospěle a pro dospělé je to moc teplé trans a vlastně úplně debilní. Zajímavou atmošku měl snad jen čtvrtej díl, dokud byl (no spíš nebyl) na scéně stopař. Dále bych chtěl vyzkoušet onen míchaný salát, protože sjetí byli teda vostře. Ale jinak z celé první série je zajímavých jen pár zvratů na konci snad dvou dílů - a samozřejmě toho posledního- a to jen proto, že mě zajímá jak vlastně ti mimozemšťani vypadaj. Zbytek vata o posádce, kde každý souloží s každým - nezávisle na věku pohlaví druhu či umělé inteligenci.... ()

Lacike

Strašne som sa tešil na nejaký poriadny sci-fi seriál, keďže tento žáner je v súčasnosti dosť opomínaný. Námet je celkom zaujímavý. Taký mix Arrival a klasického sci-fi o posádke vo vesmíre. Na Zemi pristane nejaký mimozemský bazmek s ktorým sa vedci snažia nejak komunikovať a popritom je vyslaná vesmírna loď, aby našla mimozemšťanov, ktorý ten bazmek vyslali na Zem. Medzi klady patrí aj technická stránka. Triky sú špičkové a kulisy lode tiež pekné. A posledným kladom je obsadenie Katee Sackhoffovej ako kapitánky lode. Celý seriál ale pohorel na scenáristoch, vrátane showrunnera, ktorých predošlým vrcholným dielom bol jeden z mnohých teenage seriálov zo školského prostredia Degrassi. Takže tento seriál by sa trefnejšie mohol volať Degrassi: In Space. Pretože presne také voloviny ako sa riešia v teenage seriáloch, sa riešia aj tu. Nič proti nim, mám aj tento žáner rád, ale kombinácia so serióznym sci-fi absolútne nefunguje. Jednak sa postavy na lodi správajú jak nejaké youtube hviezdy na výlete alebo dementní účastníci nejakej reality show. Neustále sa dohadujú o rôznych maličkostiach a to dokonca aj v stave najvyššej pohotovosti, keď im ide o život. Postupnosť velenia je nulová. Ani len uniformy alebo aspoň Star Trekovské pyžamá nemajú. Ženy tam chodia prakticky v spodnom prádle. Hlavne, že zloženie je multi kulti vrátane transgender lekárky. Takisto vedecká stránka je totálne mimo. Zdá sa, že autori nielenže nikdy nečítali nejaké vedecké knižky, ale ani nevideli žiadny sci-fi seriál. Posádka tam nemá žiadne protokoly, takže neprekvapí, že postupne pri rôznych nástrahách chcípajú, alebo sa kvôli nezhodám rovno zabíjajú medzi sebou. Takú partu dementov som ešte v žiadnom sci-fi seriály nevidel. Trochu zábavné sú aspoň scény, v ktorých posádka bojuje s rôznymi vírusmi, alebo mimozemskými potvorami na lodi. Je to v R-ku, takže sa dočkáme nejakého gore. Ale na druhej strane to neustále fuckovanie posádky je strašne otravné. Vyvrcholenie seriálu ohľadom zámerov mimozemšťanov neprekvapí, až na poslednú scénu, ktorú ak mysleli vážne, tak neviem ako chcú pokračovať ďalej. Ale to mi je jedno. Prípadné ďalšie diely vynechám a ak chcete vidieť kvalitné sci-fi, tak si pustite znova nejakú osvedčenú klasiku. 3/10. ()