Série(2) / Epizody(20)

Z vesmíru na Zemi dopadne obrovský artefakt. Do čela mezigalaktické mise, která chce vypátrat jeho původ a jako první navázat spojení, se postaví Niko Breckinridge. (Netflix)

Trailer 2

Hurley

Another Life by šlo do jistý míry přirovnat k béčkový klasice Plán 9 šlokovýho velikána Eda Wooda. Jak Wood, tak tvůrci Another Life si totiž myslí, že sou skuteční kinematografičtí géniové, rozdíl je ale v tom, že zatímco Woodovy bizarní dialogy a nepo­bratelný příběhový spletence doprovázel i skoro nulovej rozpočet a mizivá režisérská zručnost, Another Life je po technický stránce špičkově zpracovaná záležitost, do který musel Netflix nacpat neuvěři­telnou fůru škváry, což z celýho seriálu dělá vlastně ještě mnohem depre­sivnější zážitek, než kdyby šlo jen o nějakou nízko­rozpočtovou úchylárnu od Asylumu. víc » ()

Slartibarkfast

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Dokoukána první série. Čekal jsem nějaký zábavný sci-fi seriál, u kterého bych si chrochtal. Nečekal jsem nic světoborného, šlo mi jen o ten nekonečný vesmír a co vše je zde možné. Naneštěstí jsem dostal jen kýbl hoven, poletující vesmírem. Zdá se mi to, nebo už dnes do každého seriálu nacpou všechny možné rasy a minimálně dva z pěti jsou buzeranti? Je to odraz dnešní společnosti? Nevím proč, ale všechny postavy v seriálu mne neskutečně sraly a ve výsledku i scénář, který se ubíral zcela šíleným směrem. Když nebudu vnímat veškeré chyby, dehonestující vědecké práce po celém světě, zbude mi tu parta rozhádaných idiotů, kterým snad tu smrt i přejete. To celé podkresluje dost nevkusný hudební průjem, ze kterého je vám místy až na zvracení, protože je to jako osolená technopárty na předzahrádce domova důchodců. Nic k sobě nepasuje a vše mne odrazuje od toho, abych se těšil na další řadu. Fujtajxl! 30% ()

misterz

Prvé časti ešte ušli, dokázali pomerne slušne navnadiť. No veľmi skoro to prešlo do takého stereotypu: nehoda-oprava-riešenie problému-nehoda-oprava-riešenie problému... už v polovici série to začalo nudiť. No a posledné časti to už bol hotový mišmaš a nezaujímavý maglajz kadečoho. Pritom sa to mohlo uberať toľkými zaujímavými smermi... škoda. Veľmi slabý priemer. 50/100 ()

AppleCore odpad!

Another Life se na Netflixu objevil stejně záhadně, jako artefakt na Zemi, kolem kterýho se děj točí. A protože jsem nečekal vůbec nic, mohlo mě to jenom příjemně překvapit. Tvůrci seriálu ale dokázali pravej opak. Už od první epizody to naprosto nechtěně samo sebe paroduje, vypadá to lacině, děj - ačkoliv se chce tvářit důležitě i chytře - je mega debilní, kamera je v určitých scénách vyloženě příšerná, CGI vypadá jak z mých prvních pokusů v After Effects, akce strhává špatnou choreografií i střihem a celý to sci-fi je založený víc na "fi" spíše než "sci". A to vůbec nehledim na to, že to je upatlaný převážně z Arrival a Vetřelce, tudíž originalitu nečekejte už vůbec. Katee Sackhoff to sama neutáhne, byť se jako jediná trochu snaží. Asi jeden z nejhorších seriálů, kterej jsem kdy viděl. ()

novoten

1. série - 20% - Všechna čest střihačům traileru, který láká na kombinaci srdcervoucího rodinného dramatu a poctivé napínavé sci-fi. Realita ale není jen jiná, realita je krutá. Už během pilotu jsem jen zaraženě pozoroval sebranku nesympatických postav, minimum lokací a zápletku, kterou odmítl i kanál Syfy a Netflix následně zapomněl na to, že už pěkných pár let není spásným domovem vysmívaných námětů - a bylo hůř. Dialogy trhají uši na úrovní zapomenutých céček ze zaprášených pultů videopůjčoven, zvraty jsou na sebe vršeny beze smyslu pro napětí nebo výstavbu děje a za vývoj charakterů by se snad styděl i ten nejslabší počin CW, který vás na první dobrou napadne. Všichni přítomní musí být arogantní a ve svém oboru namistrovaní, pokud ne, je jejich role zredukována na součást milostného několikaúhelníku, případně je jejich jedinou charakteristikou vlastní sexualita. A to vše se odehrává na sériovém vykrádání všech základních klišé vesmírných lodí, tudíž jsem měl několikrát pocit, že sleduji fanfilm, chvíli na motivy Vetřelce, chvíli zase podle Horizontu události. Nejostudnější je ale pozemská linka, která moc chce být novými Příchozími, ale nepřinese jedinou nosnou myšlenku, jen desítky prázdných frází. Navíc než aby se scénář soustředil soustavným směrem alespoň dvě epizody v kuse, přichází s nechtěnými experimenty (snová smyčka, taneční trip) a neustále prohlubuje ostudně nedomyšlené chování všech přítomných, ať už na lodi nebo na libovolném místě přistání. Kdo navíc doufá v návrat Katee Sackhoff do hlavních rolí ve vědeckofantastických vodách, měl by se raději otočit zpátky směrem ke Galactice. Zbožňovaná i zatracovaná Starbuck totiž většinu času nemá co hrát, povídá si s umělou inteligencí a vypadá u toho tak zdrchaně, že jsem daleko častěji než o ději přemýšlel o tom, jestli je s oblíbenou herečkou vše zdravotně v pořádku. O ostatních hercích nemá příliš cenu mluvit, protože jsou buď nevýrazní, špatní nebo nemají dostatek prostoru. S čestnou výjimkou Justina Chatwina, který hraje tak srdnatě, jako kdyby se jednalo o oscarové drama a právě v ničemně nudné pozemské lince potom jeho snaha působí jako pěst na oko. Za něj proto přistává jedna upocená hvězda, ale při pomyšlení, že v nedávném období Netflix zrušil neopakovatelné skvosty Santa Clarita Diet a The OA, aby nasypal rozpočet na triky generické parodii na sebe sama, která připomíná to nejhorší z experimentálních epizod Akt X nebo Hvězdné brány, je mi z toho skoro špatně. 2. série - 20% - Po zvěstech o kvalitativním skoku směrem vzhůru jsem to s posádkou prokleté lodi zkusil podruhé, ale téměř okamžitě jsem se za takovou hloupost mlátil do hlavy. Dost možná nejzajímavější postava z vesmírné linky umírá velmi záhy bez bližšího smyslu a tvůrci v rozhovoru prozrazují, proč se k takovému tahu rozhodli. Prý aby divák pochopil, že jde o hodně a zemřít může každý. Věřím, že každý divák je rád, když mu zabijí oblíbence bez jakéhokoli opodstatnění (a nazvat tak někoho v místní snůšce kaskadérů s každou chvíli převrácenými motivacemi dá vážně práci). Děj se mezitím stále snaží kopírovat Vetřelce, Mass Effect, V nebo Hvězdnou bránu, Katee Sackhoff je nucena pronášet repliky, které mají připomínat Galacticu (a ani to, že se v pozemském dění pohybuje Tory oné iluzi nepomáhá) a ať se kamerou třese jak chce, obraz vypadá levně, ošklivě a smutně. Symbolický plus za to, že měli tvůrci natolik soudnosti, že celou tragikomedii narychlo uzavřeli a tváří v tvář nevyhnutelnému zrušení přestali předstírat hlubokou promyšlenost s plánem na pět sezón. ()