Love and Monsters

Monster Problems

(pracovní název)

Dobrodružný / Komedie

USA, 2020, 109 min

Z nějakého důvodu mi tenhle film dneska hrozně sedl. Přišel mi vtipnej, skvěle oddechovej a celkově mám po jeho dokoukání dobrý pocit. Neříkám, že stojí za těch pět hvězd a možná časem půjdu o jednu dolů, ale takhle odpočinout u filmu se mi dlouho nepovedlo a proto mu je tam vpálím. Joel je sympatická, i trošku hloupá, postava a všechno, co udělá, je celkem očekávatelný. Jeho část cesty, kdy se dá dohromady s dvojkou, kterou potká, byla nejlepší a celkem mi mrzí, že spolu nestrávili nějaký čas navíc. Ani nepočítám bonusový body za toho psa a krávu. Hlavně musíme docenit tu chudinku, co sedm let v podzemí jim dojila mléko! :D(24.10.2020)

Veľmi veľmi sympatická a "good feeling"ová jednohubka, ktorá síce svet nezborí, ale je to taká odľahčený a celej rodine prístupná "tak trochu iná" variácia na Zombieland. Sympatický casting, tak akurát vtipu, tak akurát akcie, tak akurát dobrodružstva. Z kvality spracovania vidieť, že toto nebol titul primárne pre digitálnu distribúciu, lebo je to naozaj ale naozaj kvalitné, farebné, s výbornou výpravou, zaujímavými nápadmi, peknými monštrami, ja som to jednoducho zhltol a vedel by som si pozrieť aj dvojku ohľadom výpravy do horskej kolónie. Nenáročná celorodinná zábava od najmenších po najväčších, dobrodružstvo hrou a ako čerešnička na torte pekný psík, nech tam máme z každého rožku trošku. :)(21.10.2020)

Joel aneb Cesta tam a zase zpátky. Lidstvu se sice podařilo zničit nebezpečný asteroid řítící se na Zemi, ale zaplatilo za to daň. Vlivem chemikálií, které obsahovaly ničivé rakety a po explozi asteroidu se vrátili na Zemi, zmutovali studenokrevní živočichové a hmyz do obřích rozměrů. Člověk se tak stal chutnou potravou pro mutanty, co tímto ovládli Zemi. Lidstvo přežívá v koloniích usazených pod zemí a čas od času bojuje s vetřelci, co si našli cestu dovnitř. Mladík Joel nemůže zapomenout na svoji lásku Aimee. Je to sedm let, co je katastrofa rozdělila, a Joel se rozhodne za dívkou vydat. Je to však moula (což nemusím, kruciš, nemohl by zase pro jednou být hrdinou superman?), jenž se učí přežívat za pochodu. Pěkným monstrům kraluje stonožka, ta je fakt děsivá, o zábavu se ale umí postarat i obří ropucha či královna sumýšů. Solidní triky, pěkné lokace, napětí (snad jen pasáž s robotkou je poněkud užvaněná) a nehollywoodský konec, což se počítá. Film mi utekl jako voda v rozbouřené řece, ale chápu, že leckterý současný divák vyžaduje non stop akci v klipovém střihu. Pak by měl raději zvolit Zastav a nepřežiješ. Příjemná oddechovka, na kterou se fajn dívá.(23.10.2020)

Taková oddychovka, která neurazí. Ale nic dalšího vám nenabídne. Monstra jsou hezky zpracovaná, v sumýším hnízdě jsem se solidně lekl, ale to je tak asi všechno. Záporáci jsou průhlední od prvního pohledu a překvapilo mě, že zmizeli dva průvodci a do konce filmu se už v ději neukázali. Nejlepší na tom všem byl pokec s Mavis a pejsek byl moc pěknej. Toť asi vše. Výplach mozku se vším všudy. 55%(18.10.2020)

Po slabých trailerech až nečekaně koukatelná post-apo komedie. Sice cílí hlavně na teenagery, ale užijí si jak starší, tak mladší. Srší z toho PG13, ale je tu spoustu akčních i temnějších momentů a příběhově se jedná o nápaditou výpravnou pouť skre drsný svět plný monster. A ta po CGI stránce nevypadají nejhůř, i když prostor pro zlepšení by tu byl, ale efekty vám určitě koukání nepokazí.(19.10.2020)

• - Konec scény s obřím hlemýžděm, kdy Joel (Dylan O'Brien) a MInnow (Ariana Greenblatt) děkují právě tomuto hlěmýždi, byl naprosto improvizován. Režisér Michael Matthews však tuto scénu považuje za svoji nejoblíbenější a rozhodl se ji ve filmu ponechat. (mikki089)

• - Ve filmu si roli psa jménem "Boy" zahráli ve skutečnosti 2 psi plemene Australská kelpie, a to pes jménem Hero a pes jménem Dodge, kteří se v hraní střídali. (mikki089)

• - V průběhu natáčení byl Dylan O'Brien (Joel Dawson) jediný, kdo se mohl pohybovat v blízkosti psů Hero a Dodge, jenž ztvárnili roli Joelova psa jménem "Boy". Pokud bylo potřeba natočit scénu s Arianou Greenblatt (Minnow) a psy, tak Dylan nesměl být na place a Ariana byla jediná, kdo mohl se psy trávit čas. (mikki089)