Kamenné labute (E05) (epizoda)

Drama / Romantický / Válečný / Historický

Československo, 1986

Komentáře uživatelů k epizodě (2)

Je to dost nelogické, vypíšu jen část z toho. Nechápu, proč musela Celesta utéct ze svého domu, který měla nyní v Bohumíně. Manžel sice odhalil nevěru, ale ihned po tomto zjištění na místě zemřel a nestačil by jí tedy vydědit ani to někomu říct. Tehdy ještě nebyla ani choromyslná. Z jakého důvodu by dosud zdravá, dosud poměrně dobře zajištěná žena utíkala z bytu pouze v županu a zcela bez peněz, nevzala by si dokonce ani drobné na vlak? Kam chtěla jít, když tvrdila, že do zámku nemůže? Pokud už jí hráblo, měli to v seriálu něčím více naznačit a ne hned takovej nesmyslnej skok. A třeba ta bordelmamá jako všeovládající "zámecká paní", která rozhoduje skoro o všem. To její původní profesi a nedůvěryhodnou pověst nikdo v okolí neznal? Proč se správce zámku Lukáš, který již nemocnou Celestu dosud chránil, nevypořádal s evidentně vypočítavou osobou? Proč dovolili takové spodině, aby se stala pečovatelkou o duševně chorou, aby měla přístup k jejím financím a vychovávala jejího potomka? To, že to uměla s lidmi zde bylo naivně podáno. Přesvědčila je jen pro to, že tvrdila, že vyšinutou ženu zná, přitom Celesta měla zpočátku z Hajnalky spíše evidentní strach. Na seriál se hezky dívá, ale má řadu těžko uvěřitelných momentů, což příběh sráží.- Spíše než politickou linku bych důkladněji rozvedla tu vztahovou.(25.5.2019)

Tvorcovia urobili asi najväčší epizódny skok v udalostiach a po päťdesiatich rokoch je nažive už len postava Maroša Kramára, ktorý sa prevtelil do svojho otca Jána Kramára. Tentoraz hrá prím najskôr Magda Vášáryová a neskôr Zora Kolínska ako bordelmama, ktorá si vo svojom slušnom podniku nenechá robiť bordel. Detské role majú mimoriadne tiež dosť priestoru a sú režisérsky dobre zvládnuté. Opäť spokojnosť. –––– A pôjde na front! My si monarchiu rozvracať nedáme! –––– Zapamätajte si: My si republiku rozvracať nedáme!(16.11.2018)