Když vcházela písařka Sheila Webbová do domu slečny Pebmarshové, netušila, jaké překvapení ji čeká. Na podlaze za pohovkou ležel mrtvý muž a zcela prokazatelně nezemřel přirozenou smrtí. A aby té smůly nebylo dost, policejní inspektor Hardcastle si vzal do hlavy, že jej zavraždila právě ona. Naštěstí před domem narazila na mladého poručíka Racea, který slíbil, že jí pomůže. A důstojník britského námořnictva drží slovo. Obzvláště, může-li se spolehnout na pomoc geniálního Hercula Poirota. (oficiální text distributora)

strom-z

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pozdní knížka od Agáty, která nemá zas tak dobrou pověst, ale TV adaptace se podle mě zdařila dost slušně. Hodiny chvílema malinko drhnou a vyskytuje se tu pár až přílišnejch nepravděpodobností nebo překomplikovaností (a dost šablonovitej motiv děvčete v nesnázích), ale závěrečný rozřešení na mě přesto zapůsobilo velmi slušně - poměrně psychologicky uvěřitelný a líbilo se mi i pár hereckejch výkonů. Hezkej komentář - kaylin ()

Tom_Lachtan

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jednoznačně jeden z těch lepší, kterému pokud něco chybí, tak je to jednak podržtažka (ach, kde jsi Hastingsy Hugha Frasera a dokonce i to Agátino potřeštěné alter ego by se hodilo) a především bych ocenil trochu víc humoru, neboť vážnost kapající z každého centimetru filmového pásu (nebo z harddisku, to je fuk) Suchetovi zas tak nesluší. Ale jinak? Skvělé, až perfektní s výbornejma vedlejšíma postavama a pointou, která je sice překombinovaná, ale přesto fajn. ()

Sebi236

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

I když má díl hodinu a půl, zdá se, že by mohl mít i víc. Je to zvláštní. Celou dobu se věnujeme identitě mrtvého, postavám v sousedství, válce, vlastizradě a nakonec - BUM! A máme tady naprosto nečekanou zápletku a motiv, který překvapí zásadně proto, že vám scénáristé nedali žádnou aspoň trošinku průhlednou stopu. Tím pádem trochu nespravedlivě nečekané rozuzlení. Ale na druhou stranu je hezké, že se jedná o dvě zápletky. Jedna čirá detektivní a druhá špionážní, což sice nemusím, ale tady je snad i lepší než ta vražda! ()

xxlch

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

David Suchet nehraje Poirota,David Suchet Je Poirot a to naprosto excelentní.A.Christie by se jistě dmula pýchou,při pohledu na tohoto skvostného představitele jejího Hercula a na perfektní atmosféru Anglie té doby.Tedy, né že bych se jakkoliv chtěla dotknout pana Ustinova,ale na D.Sucheta coby Poirota nemá.Hudba je skvělá a od samého počátku naprosto úchvatně přechází do děje ,no a herecké obsazení zbylých protagonistů je naprosto dokonalé, (Japp je úplně k sežrání).Neznám žádný jiný detektivní seriál,ke kterému se vždy ráda vrátím a totéž platí i o filmech s tímto elegantním pánem. ()

v.indruchova

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

+Jak se jmenujete vy? Hercule Poirot. +To není jméno to je pazvuk :) Jako kdyby se snažili tvůrci v této sérii dávat jeden nevšední případ za druhým. Je skvělé, že jsou zápletky neopakující se. Líbí se mi, mladý muž který byl vybrán do velmi důležité role měl rozštěp rtu. Je to vážný žánr, předsudky většinou zafungují k obsazení herce s touto estetickou vadou pokud to není záměr. Na filmu se mi líbilo vše jak hudba tak kamera..atd. Chápu, lidem se stýská po starých dílech, protože v této řadě nenajdete tolik vtipu a nadhledu.(někdo kdo by ze sebe párkrát udělat mamlase). Koho zajímá proč hodiny ukazovali 4:13? Spoiler! Protože to bylo číslo pokoje kde se daná mladá dáma scházela se starším pánem. Dotyčná paní tím že takto nařídila hodiny a napsala onen lístek, chtěla slečnu vystrašit a dát jí najevo, že to ví. Jména si můžete doplnit sami. :) ()

• Anglická herečka Beatie Edney, která v této epizodě ztvárnila paní Hemmingovou, si v seriálu nezahrála poprvé. Vidět ji diváci mohli už o 20 let dříve, v příběhu Záhada na zámku Styles (1990), jako Mary Cavendish. (PhillM.)
  • Úvodní melodie je píseň s názvem „Kiss a Dream“ z alba „Swingers & Crooners“, které roku 2008 nahrál Las Vegas Big Band. (PhillM.)