Reklama

Reklama

Agatha Christie's Poirot - Season 3 (1990) (série)


Krádež královského rubínu (S03E09)

(epizoda)
  • Velká Británie The Theft of the Royal Ruby (více)
TV spot
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie, 1991, 50 min

V luxusním londýnském restaurantu dojde ke krádeži, která může mít dalekosáhlé mezinárodní následky. Princ Farouk, mladý nástupce egyptského krále, je oloupen o cenný rodinný rubín. Princ byl totiž natolik lehkomyslný, že jej půjčil své společnici, která i se šperkem zmizela. O pomoc je požádán Hercule Poirot a musí jednat rychle. Kdyby se o krádeži dozvěděli egyptští nacionalisté, mohlo by to poškodit zájmy Británie. Poirot se rozhodne začít pátrání u významného egyptologa, plukovníka Laceyho, a protože je čas Vánoc, schází se u Laceyových pestrá společnost. Situace se zkomplikuje, když detektiv dostane anonymní lístek, který jej varuje před vánočním pudinkem. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (37)

tron 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Obvykle mám rád temného Poirota, vyšetrujúceho vraždu. Odľahčenejšie diely ma nikdy moc nebavili. Ale tento sa fakt vydaril a miestami je to až na 70%. Poirot je bez svojich verných pomocníkov a úplne sám na Vianoce odchádza (len s pralinkami) na rozľahlé panstvo, aby vyšetril krádež rubínu - a možno aj niečo/všeličo ďalšie. Príjemná, miestami až feel good atmosféra Poirotovi tentokrát prekvapivo sadne a hlavne miestne kuchárky si ho okamžite obľúbia. A, prirodzene, naopak. A scén s nevychovaným princom pobavili. ()

otík 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Trošičku jednodušší a prostší díl, dá-li se to tak na Poirota říci. Pachatele krádeže rubínu odhalí divák za chvíli, vysvětlení je prosté, další případ je brzy zažehnán, takže celý díl je jen dalším zářezem to výborné Poirotovské série. Absence Hastingse, slečny Lemonové i Jappa = absence humoru. Přesto je to příjemný a velmi slušný díl. Theme Music: Christopher Gunning, Incidental Music: Fiachra Trench ()

Reklama

kaylin 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ta komická rovina je v tomhle případě skutečně povedené, hlavně setkání Poirota s princem jsou výborná, protože tohle jsou dvě dokonale odlišné postavy. Zápletka s rubínem není také úplně zlá a jednotlivé vánoční propriety jsou využity celkem inovativně. Navíc celou dobu nevíte, co se děje, kdo je mrtvý a kdo ne. V tomhle směru se díl povedl. ()

misterz 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Bez poriadnej vraždy to skrátka nie je ono. Tentoraz ma krimi zápletka ohľadom krádeže kráľovského rubínu moc nenadchla. Jediné šťastie bolo, že čo chýbalo na zaujímavosti ohľadom samotného pátrania, to tu aspoň čiastočne vyvažovala humorná stránka o ktorú sa postarali Hercule Poirot a ten rozmaznaný egyptský princ. Priemer. 60/100 ()

Šandík 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Suchet opět výborný, předloha opět dosti chatrná. Tohle při nejlepší vůli nešlo natočit o moc lépe. Všechna ta nečekaná vysvětlení, náhodně odposlechnuté a spatřené rozhovory a činy, tajemný vzkaz v ložnici, uspávadlo v čaji, dvojnásobně fingovaná vražda, vysvětlení typu "nešlo to jinak, neměl jsem žádný důkaz"... Já vím, že každý se potřebujeme něčím život, ale tohle bylo vážně moc. To si "královna detektivek" vážně potřebovala pomáhat tím neuvěřitelným panoptikem? Celkový dojem: 70% ()

Galerie (3)

Zajímavosti (3)

  • Scéna s olúpaním manga bola pridaná na požiadanie predstaviteľa hlavnej role Davida Sucheta. Hercule Poirot v tejto scéne hovorí, že olúpať mango ho naučil istý vojvoda. V skutočnosti ho správne olúpať mango naučil princ Filip, vojvoda z Edinburghu. Stalo sa tak na obede v Buckinghamskom paláci, na ktorý ho aj s manželkou pozvala kráľovná Alžbeta II. (lemonova)
  • Původní název tohoto příběhu je "The Adventure of the Christmas Pudding". (ČSFD)

Reklama

Reklama