Reklama

Reklama

Hercule Poirot - Season 6 (1994) (série)


Němý svědek (S06E04)

(epizoda)
  • Velká Británie Dumb Witness (více)

Obsahy(1)

Za celou jeho kariéru ho ještě žádný detail tak netrápil. U každého zločinu, s nímž se dosud setkal, se mu dříve nebo později podařilo odhalit motiv. Tentokrát však tápe v temnotách. Komu mohla prospět smrt bohaté tety Emily, když všichni potenciální dědici dobře věděli, že právě změnila svou závěť a že nikdo z nich nedostane ani penny? V zájmu všech přece naopak bylo, aby žila dál, a mohla je zase někdy třeba vzít na milost! Poirot musí chtě nechtě připustit, že podezřelí jsou sice všichni, důkazy však nemá ani proti jednomu z nich. Kdyby tak mohl mluvit foxteriér Bob! Ten určitě zná pachatele. Vždyť se volně pohybuje po celém domě, a určitě byl svědkem všech těch nepravostí, které se tu děly. Jenomže Bob se zatím ještě komunikovat s lidmi nenaučil. Nebo ano? Hastings si už pomalu začíná myslet, že mezi ním a Poirotem přece jen nějaký druh dorozumívání existuje. (Česká televize)

(více)

Recenze (90)

misterz 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zatiaľ môj najlepší Poirot. Je tu všetko to najlepšie od A. Christie - Poirot i so svojimi bonmótmi, zaujímavá krimi záhada, napínavé vyšetrovanie vraždy a páchateľ, ktorého by ste čakali najmenej. Ono vôbec, záhada okolo vraždy pani Emily nebola vôbec jednoduchá a rozlúsknuť ju chcelo riadne ponapínať mozgové závity, Poirot sa veru zapotil, aj keď zase na druhú stranu sa dá povedať, že mu pomohla náhoda a bystrý psík. Fantastický diel. ()

Vesecký 

všechny recenze uživatele

Seriály zpravidla nesleduji, ale občas se rád podívám na nějaký uzavřený příběh. A případy H. Poirota jsou tím pravým, při čem si člověk odpočine. Včera mi opět nešly některé kanály, a tak jsem na Poirota zabrousil náhodou a příběh mě mile pobavil, přestože úloha foxteriéra vlastně spočívala jen ve dvou počinech - chytání míčku a dívání do zrcadla. Jinak to ale byla klasika se spoustou podezřelých, ale vlastně i překvapivých obětí, a se závěrečným analyticko-syntetickým posezením všech podezřelých, přičemž Poirot jasně vysvětlí, jak a kdo vraždil. Tentokrát je překvapení obrovské, ale tak to u Christieové bývá. ()

Reklama

vesper001 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

„Foxteror“ Bob je vedle bývalého agenta z CI5 nejsympatičtější podezřelý ze všech filmových dobrodružství belgického šerloka. A že jsem už viděla hodně detektivek, dobrých i špatných, starých i nových, se „zelenou duší, unikající se do éteru“, jsem se opravdu nikde jinde nesetkala. :) ()

gorthaur 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

IMHO slabší, význam psa, který dokonce dal dílu název, je docela legračně přeceněn, jeho „svědectví“ stejně neprozradilo nic víc, než že nehoda na schodech nebyla nehodou, což bylo po vraždě stejně docela jasné a k odhalení totožnosti vraha bylo rozhodně zapotřebí i dalších a významnějších důkazů (možná, že logika utrpěla při převodu do filmové podoby, popřípadě jsem něco dost špatně pochopil). ¶        Zazie: Tak nad tím vrtím hlavou, co sleduji Poirota, ale pokud vím (četl jsem Agathy minimum), tak to překladem není - buď to má být ukázka Herculova snobství, nebo byla autorka vymýšlením zápletek tak intelektuálně vyčerpaná, že to nedomyslela... ()

elizabeth_ba 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Teprve vidouc francouzské zpracování http://www.csfd.cz/film/105925-vrazdy-podle-agathy-christie-nemy-svedek/prehled/ jsem dokázala ocenit toto britské a změnit hodnocení na plný počet. Obsahuje vše, co má, Poirotovu noblesu, zamotané rozuzlení i logickou úvahu, jež k němu vede. A za to jim ode mne patří poděkování a absolutorium... Robert Arundel se vzdáleně blíží usque ad komisař Rex... PS: a krásný komentář od paní Filomény (I.) ()

Galerie (4)

Zajímavosti (3)

  • Foxteriér Bob se ve skutečnosti jmenoval Snubby. (Sebi236)
  • Při rozuzlení říká Hercule Poirot (David Suchet), že všechny formy fosforu (bílý, černý, červený fosfor) jsou jedovaté. Pravda ale je, že jedovatý je jen bílý. (Sebi236)

Reklama

Reklama