Reklama

Reklama

Lidi krve

Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Filmový příběh sleduje osudy skutečných obyvatel bývalé německé obce Vitín. Ústřední postavou filmu je Otto Hille, pocházející z českoněmecké rodiny. Pro starého a těžce nemocného Leopolda Švarce připraví výpravu, která má být očistnou cestou do minulosti zahalenou tajemstvím. Švarce doprovází věrně sloužící autistický Mišel, kuchař Jan a doktor Ignaci. Otto přibírá do skupiny také žebrajícího zkrachovalého malíře Henryho. Díky výpravě se Otto propadá do krajiny svých předků – do dávno rozpadlé německé vesnice Vitín. Stává se svědkem událostí v roce 1945, kde potkává svého děda Otfrieda Hilleho. Trauma minulosti se stává klíčem k pochopení přítomnosti. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (34)

LenkaAK 

všechny recenze uživatele

Asi si to musím ještě nechat chvíli uležet. Příběh super, takové věci mám ráda, kdy se setkává přítomnost s minulostí, a lidé se s tím musí nějak vypořádat.  První část velice expresivní, chvílemi až bizardní. Některé scény, jejich vyjádření a vyznění, se mi velice líbily, pár bych jich vystřihla.  Druhá část, samotný příběh, pecka! ()

dopitak odpad!

všechny recenze uživatele

Málo filmů nedokoukám, ale tohle nemá šanci. Nevadí mi podivní zpracování, hlavní postava mumlající cosi, imbecil co jezdí v hasičském mundůru a místo na šichtu se jde toulat s nějakou fetkou a toluenem, ale co to je proboha za šílená zvěrstva v té jeskyni. Takovýhle fantasmagorie patří tak do malého Bobeše. Jestli takovéhle projekty podporuje ČT z peněz daňových poplatníků, tak se nedivím nechuti cokoliv jí zaplatit. ()

Reklama

pornogrind 

všechny recenze uživatele

...Poušť roste: běda tomu, kdo v sobě skrývá poušť... České novodobější filmové tvorbě se vyhýbám jak čert kříži. Na tohle jsem narazil náhodou a celkem mě to zaujalo. I hodnocení mi naznačilo, že jde o film kterej je českou diváckou obcí né až tak dobře přijatej což by právě naopak mohlo být něco pro mě. Říkal jsem si, že nejspíš půjde o nějakou artově experimentální podivnost. No, za artovej film bych to až tak nepovažoval. Jako experimentální film už se to ale označit dá. A podivnost to zcela určitě bude pro většinu diváků. Pro mě osobně je to ale naopak koukatelnější než většina novodobí český filmový tvorby. 3hvězdy ()

A_FISH 

všechny recenze uživatele

Svérázná menší kopie známějšího bratra nás pomocí halucinací přivádí do poválečných Sudet. Teda do jiných světůůů! Nic nesrozumitelného na příběhu nevidím, linka je víc než jasná. Vystřihaný materiál by měl snad posloužit v připravovaném klipu DG307. Když jsme u toho, pokrátit by filmu neuškodilo. Že se natáčelo i v Počernicích 3,5*. ()

Filmmaniak 

všechny recenze uživatele

Bizarní a chaoticky vyprávěná směs halucinací, retro flashbacků, teatrálních výjevů, industriálních obrazů a animací, experimentálně zpracovávající téma traumat z poválečné krutosti v česko-německém pohraničí. Trochu Stalker a trochu Habermannův mlýn, leč realizovaný na úrovni psychedelického punkového videoklipu, zcela utopeného ve zmatené a nesrozumitelné symbolice. Je to hodně vybočující a nekonvenční, což může být teoreticky pro někoho plus, ale jakékoli jiné hodnoty v tom moc nalézt nelze. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (4)

  • Natáčení probíhalo na Ostravsku, například v Dolní oblasti Vítkovice, nebo poblíž koksoven u řeky Odry. (Duoscop)
  • Film podpořil Státní fond kinematografie částkou 7,5 milionů korun. (SONY_)

Reklama

Reklama