Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Na počátku se šest poněkud nevyrovnaných - náctiletých vedených dvěma dospělými vydalo do lesa poblíž Los Angeles. Holly a Charles jsou terapeuti a výlet do přírody byl součástí programu, který měl pomoci jejich svěřencům najít ztracenou duševní rovnováhu. Nikdo z nich ovšem netuší, jak drastickou léčbou budou muset projít a že ne všichni ji přežijí. V lese jsou totiž ukryta políčka marihuany, která byla hnojena hnojivem obsahujícím steroidy. Následky jsou děsivé. Tisíce přemnožených klíšťat se proměnily v hrůzostrašné bestie velikosti mužské pěsti, kterým navíc nechybí jistá dávka inteligence. A touží po krvi... (Allan)

(více)

Recenze (69)

tron 

všechny recenze uživatele

Tony Randel je režisér, ktorý natočil horory Hellraiser 2 alebo Amityville 1992, takže si asi viete predstaviť, ako dopadli Klíšťata. Lacné béčko s neviditeľným kastingom (vrátane Setha Greena z BuffyAustinov Powersov) a nezáživnou atmosférou. Čo-to tomu dávajú „kliešte“, ktoré sú patrične nechutné a odporné. Nechutné a odporné ale samozrejme nie je všetko (nie, ani v horore), takže na tretiu hviezdu to nevidím. ()

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Parádní oddychový monster béčko, v němž jsou smrtící hrozbou pro partu puberťáků tentokrát přerostlá klíšťata, která díky speciálnímu hnojivu pro marihuanu zmutovala do obřích rozměrů. Chápu, že tenhle těžce naivní horor nesedne každýmu, ale mně osobně se přesně trefil do mýho lehce ujetýho vkusu. Nechybí mu potřebný nadhled, lesní prostředí, v němž na každém stromě číhá nebezpečí, hrstka adolescentů, vhodných na krvavou popravu, a hlavně slušný speciální efekty, u nichž se vyřádil například Rob Bottin (Howling, The Thing). Škoda, že Randelova kariéra šla posléze do kytek. Jinak ty malý krvežíznivý potvory připomínají pavouky, tak asi proto ta čtvrtá hvězda. ()

Reklama

Faustka 

všechny recenze uživatele

Betonová džungle není nic proti džungli v přírodním reservé. Narazíte tu na: chamtivé obchodníky s konopím(ranaři z Hřebínkova „můžete mi říkat Sire“ a jeho poskok) a přebujelá obří klíšťata(výkonný hnojivo), ti parchanti pospolu jako jeden zaženou do boudy(Tří prasátek) partičku skautíků-jelimánků(kyslíkový odér chmury odvane), které má na povel dvojice tokajících tetřevů-psychologů(v záběhu)… Je to tudíž náročný na bednu. „A že to museli vyžrat zrovna Panikář a hafoušek Brutus(takový roztomilí mazlíci)… PROTESTUJU!!!“ ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

I po letech mne znovu pobavil snímek režiséra, jehož nejlepším počinem zůstává i nadále Hellraiser 2. Je-li spoluproducentem B.Yuzna, je šance dočkat se nějakých bizarních nechutností. Příjemně slizký a krvavý horror, který připomene klasiku, jako je Vetřelec ( zrození klíšťat, která kromě pavouků připomínají první stadium - Facehuggera, stejně jako pitva či zrod obřího mutanta) nebo Gremlins ( opravdu nechutné vaky se zárodky). Velmi zdařilé mechanické efekty by dnes jistě nahradily odbyté počítačové ( odbyté, jelikož na drahé by těžko byly peníze...), které se věrohodností těm digitálním nemohou rovnat. Milá béčková záležitost s typicky otevřeným koncem, pokračování však zatím není. Pokud se někomu hnusí pavouci, klíšťata či jiní roztomilí členovci, pak si film opravdu užije! ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Kliešť je vskutku hnusný a nebezpečný hmyz. Desivé na tomto parazitovi je predovšetkým to, že tak miniatúrny tvor dokáže poznamenať zdravie človeka na celý život. Sú totiž prenášačmi rôznych chorôb - borelióza, encefalitída a čo ja viem ešte aké ďalšie svinstvá. Tvorcovia tohto filmového horroru to však pojali z iného uhla. Žiadne maličké infikované kliešte. Tu ide o živočíchy veľkosti dlane dospelého muža, ktoré kľudne dokážu prehriznúť krčnú tepnu. Za ich extrémnu veľkosť môže mutácia. Boli vystavené postreku herbálnymi stereoidmi. Tie z nich spravili smrteľne nebezpečných zabijakov. ** ()

Galerie (58)

Reklama

Reklama