Klíšťata

Ticks

Infested

Horor / Sci-Fi

USA, 1993, 85 min

Tony Randel režisér ( Hellraiser 2, Amityville 1992: It's About Time) v produkcii Briana Yuzni, zišiel béčkový horor, ktorý sme tu ešte nemali, o velkých kliešťoch, ktoré majú chuť na krv a preto urobia aj nemožné. V niektorých momentoch to začne nudiť, ale Randel nám poslednú polhodinku prichystá pomerne dobrú brutalitu, a hlavne scénka kde sa z človeka vyliahne prerostlá samica a matka všetkých samcov, je geniálna 60 percent.(12.2.2009)

Ani nevím, proč jsem se tomuto „zvířecímu“ hororu tak dlouho vyhýbal, ale zřejmě mé váhání ovlivnilo nepříliš lichotivé ohlasy. Dnes jsem se to však rozhodl napravit a ani moc nelituju. Zas až takový průser to nebyl. Je sice pravdou, že bych to spíše zařadil do hororové komedie, protože jsem se tu spíš dost nasmál, než aby mne svírala hrůza či děs, ale i tak se tu dá nalézt několik povedených scének. Navíc ani zmutovaná klíšťata nevypadala nejhůře (samozřejmě žádná extra podívaná to nebyla), ale neokoukaný nápad se cenní dvojnásob. Jen se scénárista mohl trochu více odvázat a „sejmout“ více postav. Některé tu byli totiž jen dopočtu. No a právě nezajímavé charakteristiky jednotlivých osob byly asi tím nejslabším článkem. Jediný kdo si mou pozornost opravdu zasloužil, byl Seth Green. I tak si ovšem myslím, že nejde o ztrátu času. 50%(19.3.2013)

Tak tohleto je ultimátní béčko se vším všudy, co k tomu patří . Ale takovýto opravdu poctivý a od srdce. Tony Randel vyměnil Cenobity a strýčka Franka za zmutovaný pijáky, kteří následkem chemické reakce narostli do větších rozměrů a jsou velmi lační po krvi. Na pomoc si přizval trio kultovních maskérů Berger/Nicotero/Kurtzman, kteří se solidně vyřádili a krví a slizem nešetřili. Zbytečný k tomu psát více, kdo si chce užít fakt zábavný béčko, kde není třeba řešit něco víc, než jen jak zabít ty zmutovaný svině, Klíšťáci jsou jasnou volbou!(25.11.2018)

Pokud vam nevadi klasicky namet se zmutovanim jakekoliv haveti,tak se bude bavit celkem slusne.Je to opravdu ukazkovy zastupce sveho zanru se vsemi vecmi ,ktere k tomu patri.Klistata pusobi dosti krvelacne,jejich lihnuti v patricne davce slizu je odpudive a jejich kralovna dosahuje i patricne velikosti!jen s tou jejich zvysenou horlavosti,mi to prislo trosku pritazene.(26.2.2011)

Libové devádesátkové béčko od režiséra kultovního bijáku Hellraiser II. Zde na místo vražedné kostky dostane divák steroidy napuštěná klíšťata. Lepší terapii si partička teenagerů z Los Angeles hledající duševní rovnováhu v rámci sociálního programu nemohla vskutku přát. Asi moc neprozradím, když uvedu, že všichni to samozřejmě nepřežijou. I když se jedná o béčko jako z praku, tak je příběh zdařile vystavěný, postavy jsou uvěřitelné a efekty parádní. Pro příznivce dobových hororů je tohle jednohubka, pro ostatní nejspíš ztráta času.(29.2.2020)