poster

Klíšťata

 • USA

  Ticks

 • USA

  Infested

Horor / Sci-Fi

USA, 1993, 85 min

 • topi
  ****

  Tak tohleto je ultimátní béčko se vším všudy, co k tomu patří . Ale takovýto opravdu poctivý a od srdce. Tony Randel vyměnil Cenobity a strýčka Franka za zmutovaný pijáky, kteří následkem chemické reakce narostli do větších rozměrů a jsou velmi lační po krvi. Na pomoc si přizval trio kultovních maskérů Berger/Nicotero/Kurtzman, kteří se solidně vyřádili a krví a slizem nešetřili. Zbytečný k tomu psát více, kdo si chce užít fakt zábavný béčko, kde není třeba řešit něco víc, než jen jak zabít ty zmutovaný svině, Klíšťáci jsou jasnou volbou!(25.11.2018)

 • BoredSeal
  ****

  Řešit herecké výkony je zbytečnost, tohle je béčko jak bejk a pokud máte to štěstí narazit na film s českým dabingem, čeká vás absolutně bizarní zážitek podivných postav, jejich chování a neuvěřitelné smůly, co se týče vývoje událostí. Uvažte, že scénář obsahuje i dva zákeřné homosexuální kriminálníky, kteří v lese pěstují marihuanu a vraždí policajty, je tam Clint Howard a když zkombinujete špatný vliv herbicidních steroidů se skutečnými steroidy, máte z toho super klíště. Dokonalá kombinace blbého béčka, šíleného scénáře, dobře vybraného nepřítele lidstva a výborných a NECHUTNÝCH efektů od KNB, to je prostě zábavný večer u videa za čtyři hvězdy.(30.9.2008)

 • darkrobyk
  ****

  I po letech mne znovu pobavil snímek režiséra, jehož nejlepším počinem zůstává i nadále Hellraiser 2. Je-li spoluproducentem B.Yuzna, je šance dočkat se nějakých bizarních nechutností. Příjemně slizký a krvavý horror, který připomene klasiku, jako je Vetřelec ( zrození klíšťat, která kromě pavouků připomínají první stadium - Facehuggera, stejně jako pitva či zrod obřího mutanta) nebo Gremlins ( opravdu nechutné vaky se zárodky). Velmi zdařilé mechanické efekty by dnes jistě nahradily odbyté počítačové ( odbyté, jelikož na drahé by těžko byly peníze...), které se věrohodností těm digitálním nemohou rovnat. Milá béčková záležitost s typicky otevřeným koncem, pokračování však zatím není. Pokud se někomu hnusí pavouci, klíšťata či jiní roztomilí členovci, pak si film opravdu užije!(1.1.2012)

 • Allan
  odpad!

  Už jen po přečtení prvních řádků, popisujících dějovou zápletku filmu, musí být jasné, že zavilí Bergmanovci či Truffautovci se tomuhle kousku vyhnou velkým obloukem. Na tom by nebylo nic tak zvláštního, každý žánr má své publikum. Problém této slátaniny je však v tom, že i skalní fanoušek „zvířecích hororů“ ztěží vydrží až do závěrečných titulků. Film je klasická vykrádačka, tu teenagerovských slasherů, tu mutujících zrůdiček (teď nemám na mysli americkou mládež!), tu trochu rádoby černého humoru. Výsledek stojí pochopitelně za ... nemnoho. Obvykle se snažím najít alespoň nějaký světlý moment či zajímavou scénu, ale kde nic není... no vždyť to znáte.(25.2.2005)

 • waits
  ***

  Ideální film před víkendovým výletem do přírody, obzyvlášt do nějakého toho lesíka s bujnou vegetací a vysokou trávou. Filmy s útočícími zvířaty (velrybami, vlky, brouky, žížalami atd.) jsou většinou k smíchu a ani tenhle kousek, málo platné, strach nevzbuzuje. Za to ovšem vyvolává nepříjemné pocity a jisté znechucení, protože je, co si budeme povídat, krapítek odpudivý. Příjemně civilní skupinka, jejíž jádro je složené pečlivěji než bývá v podpůměrných béčkách (Alfonso Robiero, jinak také nahrávač Wila Smithe z Freshprince, mladý, dnes již etablovaný Seth Green, viz např. Austin Powers nebo Peter Scolari) se ocitne v lese, kde se kromě steroidy nadupanými klístaty pohybuje taky ujetá dvojka zloduchů a chlapík, co dozoruje tajnou pěstárnu mariujany. Slušne poskládané béčko, kde se nikdo nechová jako vyložené jelito a kde se klíštata likvidují správně ohněm, je poněkud degradováno legračními trechnickými nedostatky (u klíštat lezoucího po hlavě vidíme provázek, u scény, kdy doktorka pitvá psa zahlédneme v záběru kývyaící se mikrofon zvukaře) a očekávaným koncem s přehnaným přerostlým hmyzím exemplářem.(4.2.2011)