Ztraceno v překladu

• USA Lost in Translation (více)

Jak se asi řekne japonsky „Stojí to za..."? Moderní Tokio ve své supervelkoměstské anonymitě. Agresivní, pulzující, nevšímavé, fascinující, zábavné i odtažité... Cizí – alespoň pro dva Američany, kteří se tady náhodou ocitnou ve stejnou dobu – a ve stejném hotelu. Herec Bob má v Tokiu natáčet reklamu na whisky, o hodně mladší Charlotte doprovází manžela fotografa. Oba si tady připadají ztracení, nerozumějí jazyku, kultuře; oba mají spoustu času – a oba trpí nespavostí. Náhodné setkání, pár společných dní a pocit blízkosti pomáhají oběma překlenout osamění v neznámém prostředí – a možná oba dva získají i něco navíc... (Česká televize)

tragos

Ztraceno v překladu není tak průměrný film, jak by se z mého hodnocení mohlo zdát, ale v mém případě nesplnil očekávání, a to se neodpouští. Ústřední dvojice Murray - Johansson je tak lidská, až to bolí (v tom nejlepším slova smyslu). ()

Lindushka

Hlavne strašná nuda. Stále som čakala, že sa niečo stane, že sa to konečne rozbehne a ono nič. Malo to byť tak o polovicu kratšie a výsledok by bol rovnaký. Párkrát som sa pritom filme pousmiala, ale inak dosť o ničom a hlavne NUDNÉ až to bolí. Keby som to pozerala vo vlastnom byte, určite pri tom zaspím. Zrejme nie som príliš kompatibilná s odkazom tohto filmu. ()

jesus666

Uznávam, že Bill Murray bol dobrý. Uznávam, že ten film bol pekný. Ale pekná je aj hviezdna obloha a nemám potrebu ju pozorovať dve hodiny. Buď to po polhodinke vzdám alebo jednoducho zaspím. ()

zelda...

My řekneme dvě věty oni jich k tomu potřebují dvacet. Japonci....Všude je jich plno nejdou rozeznat jeden od druhého a jejich znaky jsou pro nás nerozluštitelným hlavolamem. A právě mezi těmito lidma a v topmhle prostředí se odehrává příběh dvou američanů, kteří se tu náhodou potkají v hotelovém výtahu. Mladá Charlotte, která právě odpromovala na filozofii a strarší bývalý herec, který už teď natáčí jenom reklamy. On je tu bez ženy a ona se svým manželem, který na ni nemá čas. A tak se mezi nimi vytvoří jakýsi vztah. Ona zjištuje, že lepší už to nebude a on už to ví. Nakonec se oba rozcházejí v Tokijské ulici a jejich životy opět splývají s tolika jinými. Můžete se u toho smát a nebo taky přemýšlet stejně jako Charlotte, co od nás ten život vlastně chce a nebo co chceme my od něj? ()

merigieren

Zvláštní dílko, nenudil sem se, občas byl vyvolán i úsměv na tváři, ale něco tomu chybí. Jak by řekl Rimmer, každá jednotlivost je perfektní, ale celek je divnej. Nevím zda dát 3 nebo 4* skutečně nevím. Mám z toho pocit, že některý filmy se snažej o trapný vtípky pro hloupé lidi, a nekterý zase o inteligentní přirozenost, která ovlivní kritiky a tento film je tím druhým na 100% svého obsahu. Něco mi říká, že bylo až příliš mnoho snahy, ale lidskost a přirozenost jako je v Dojstojevského románech zde není ( i když by se to žánrově dalo srovnávat ). Možná časem změním názor, zatím lepší 3* . ()

jenjan

Tak náááááádherný mi to zase nepřipadalo, ale pravda, hezký film to je. Aby ne, když bohatý, zahloubaný, trochu unavený muž ve středních letech se sveze na společné vlně s mladičkou, smyslně nevinnou dívenkou.. Idyla je sice lehce znásobena pošetilostí, až bláznovstvím prostředí a postav okolních, vůči nimž se oba protagonisté vlastně vyhraňují… z Japonců nám pani režisérka (jistě velmi uvědomělá) místy udělala hravá a vlezlá zvířátka. Nicméně snímek je to povedený a Bill Murray v hlavní úloze nadmíru příjemný. ()

JohnSorrow

Ano, odvážím si nedat tomuto snímku full-stars hodnocení. A to z jednoho jediného důvodu. Nejspíše je to sice jen můj předsudek či předpojatost, ale Scarlett mi zde vůbec neseděla. Možná je to z důvodu ovlivnění jejími filmy (Match Point, Vicky Cristina Barcelona), ale prostě si ji nedokážu představit jako absolventku filozofie, která hledá smysl života a všude cítí prázdno, beznaděj, atd... Jinak si myslím, že film je to velice zajímavý a nápaditý. Krásná jednoduchá myšlenka, velmi působivě rozvedená. Skvělý Bill Murray, na kterého je radost pohledět (vystřihl si zde podobnou roli jako v Broken Flowers), a který tuto roli nehrál. Mě se zdálo, že ji žil... ()

roxy_ellen

City a pocity jsou složitá věc. A když se spojí tenhle geniální scénář, úžásný Bill Murray, půvabná Scarlett Johansson, Japonsko, vlastně i whiskey a skvělá hudba, vznikne z toho něco tak výjimečného a přitom i nepopsatelného, i když zezačátku jsem si myslela, jako mnoho ostatních lidí, že půjde o nějaký "remix". Každý chceme být nalezen... ()

ivamka

Tak se jim podařilo natočit dokumentární film.Hezké záběry města z mrakodrapu to ocením zvláště,když bydlím v přízemí. Připadalo mi to, jak parodie na filmy ze sedmdesátých let, kde se všichni nudí, pak jdou do baru tam hulí a když se jim tam nelíbí utečou jinam a ještěže dnes máme karaoke, už jsem si myslela, že nic nového neuvidím. Bill Murray dobře zpívá naživo, ale tot vše. V půlce filmu jsem přišla na to, že se zřejmě dívám na komedii. Dělat si srandu z toho, že Japonci neumí správně americkou výslovnost, ubohé. Mimochodem Bill Murray netrpěl krizí středního věku, ale spíš natáčením toho filmu. ()

Akana

Krásný a smutný příběh dvou lidí, kteří zabloudili na své životní cestě a navzájem si pomáhají najít zase směr. Film o propastech mezi kulturami i mezi lidmi, o odvaze postavit se čelem svým pochybnostem, svojí rezignaci. Film, kterému se těžko dá něco vytknout. Prostředky jsou úsporné, účinek na city diváka maximální. Dojatě tleskám. ()

NGP

Pro mě bylo té citlivosti a nadnesenosti až moc. Scarlett Johansson nemusím, Bill Murray ale byl jediný faktor, který mě donutil podívat se na ten film vůbec. Pro mě tento film měl příliš málo děje. Skoro žádné dialogy a nedostatek pořádné zápletky změnili moje mínění o filmu. Při závěrečných titulcích jsem se cítila absolutně prázdná, bez nových poznatků, bez emocí, což se mi nestává moc často. ()

Rockerman

Pěkný, milý a krásný film. Navíc s velmi netradičním závěrem, kdy rozum vítězí nad chvilkovým poblouzněním. Tohle v amerických filmech nevídáme často. Bavil jsem se a proto hodnotím nadprůměrně. ()

Bejbinka

To bylo zklamání! Viděla jsem ho poprvé nedávno a pustila jsem si ho jen z toho důvodu, že je tu na přední příčce v oblíbenosti u uživatelů. Čekala jsem závrať, krásu, úžas, cokoliv, ale přišla jen nuda, nuda, šeď, šeď. Říkala jsem si, že tomu filmu dám ještě jednu šanci a že by byl třeba se sklenkou vína lepší. Že bych dokázala filmu přijít na chuť. Ale už jsem se k tomu nedokázala dokopat...to raději gumičkou do ramene! Jediné, co se mi na filmu líbilo, bylo prostředí Tokya a občas na mě dolehly určité pocity vykořeněnosti, bezmoci, samoty a nudy (hlavně nudy, ale mé osobní!!!), ale tak nějak nesympaticky nebo jinak, než by měly působit, abych si to vychutnala. A navíc...Scarlett Johansson...pro mě je to nepříjemná herečka a nikdy mě neoslovila. Vlastně každý film, ve kterém hraje, je pro mě zkažený právě proto, že je jeho součástí. Bohužel tenhle film bylo pro mě těžké i dokoukat, ale vydržela jsem to a teď přijde další bohužel...po skončení to bylo ještě horší a celý film pro mě vyzněl trapně. A tady to je...to, co je pro většinu lidí umění, je pro mě v tomto případě strašný omyl...nedá se nic dělat. Sofia Coppola není režisérkou pro mě. ()

fisikk

Něco mi tu chybělo. Nemůžu říct, že bych se nudila, ale zase jsem necítila to známé vzrušení a čekání v napětí, jak to vlastně skončí. Mezi těmito dvěma lidmi byla až moc hmatatelná hranice, kterou nebyli schopni překonat, a to mě mrzí. Zato se mi ale opravdu moc líbil konec! ()

Fridecka

Dle mého názoru trochu komorní snímek založený na bezchybných hereckých výkonech dvou hlavních protagonistů. Bez větších otevřeně vyslovenýh projevů emocí si divák prožije samotu a současnou blízkost protřednictvím filmových obrazů a náznaků. Místy hovořilo i ticho. ()

hororwatch

Občas vtipné pasáže, jinak drama o dvou lidech zamčených ve stejném vězení v sousedních celách, které od sebe dělí bariéra věku, jenž přináší rozdílné a přitom tak podobné problémy. O dvou jehlách v kupce nudy všedního dne, osamělosti atp. , ze které se vymanili jen při společném bytí. Některé momenty jsou silné, jiné se zas moc vlečou , každopádně jako celek to funguje tak jako má a působí to dobře. ()

LaMangue

Nějak nadšená jsem nebyla, chvílemi jsem dokonce zvažovala přepnutí až na posledních pár minut. A že jsem nakonec dala 4*? No, dala. Přece jen v tomhle snímku nejde jen o zabavení diváka, jde o to přimět jej zamyslet se, vychutnat si jakýsi klid. Konec tomu dodal jakýsi šmrnc, kdy musíme zapojit rozum i city dohromady a tak nějak si vydedukovat téměř "vlastní závěr". ()

100 nejlepších filmů režírovaných ženami

100 nejlepších filmů režírovaných ženami

28.11.2019

Francis Ford Coppolla se vrací!

Francis Ford Coppolla se vrací!

25.09.2005