Mezi papežem Benediktem XVI. a budoucím papežem Františkem vzniká překvapivé přátelství a v katolické církvi dochází ke zlomovému bodu. Inspirováno skutečnými událostmi. (Netflix)

pirulka

Nemôžem tvrdiť, že sa jedná o zlý film -naopak je veľmi dobre a kvalitne spracovaný, s dobrým hereckým obsadením a námetom..ale pre mňa bol jednoducho príliš "ťahavý" a nezaujal ma natoľko ako som si myslela, že zaujme... ()

Dave Lister

Po zhlédnutí naprosto dokonalé Vatikánské taškařice Paolo Sorrentina, Mladý Papež, jsem byl celkem naladěn na podobné téma. Tak jsem se podíval na celovečerní film režiséra Města Bohů a to Dva Papežové. Reálie jsou stejné, ale jde o zcela odlišný koncept. Anthony Hopkins a Jonatha Pryce, jako Benedikt XVI a současný svatý otec František. Nevím co jsem od filmu očekával, ale velmi mile mě překvapil. Oba dva herci se úžasně doplňují a jejich laskavá a mírná konfrontace, svědčí o jejich přátelství a respektu jednoho k druhému. Na filmu mě zaujalo zákulisí Vatikánských ceremonií, při konkláve. Je to událost, do které nahlédnout je vcelku nemožné, tak je zajímavé sledovat, jak celý proces probíhá. Velmi zajímavá byla historie temné argentinské historie, z druhé poloviny dvacátého století. Jsou to fakta o kterých se člověk jen tak nedozví, pokud se o ně přímo nezajímá. Měl jsem k osobě Josepha Ratzingera celkem despekt, ohledně jeho minulosti. Pokud je však děj filmu na opravdu reálných základech, což věřím že ano, tak byly mé soudy přinejmenším neobjektivní. Krásná chemie mezi oběma herci i postavami jako takovými. Nádherná scéna na konci filmu Argentina - Německo 0:1. Zasvěcení ví. ()

Hashirama

Me gusta mucho ty picho! Navzdory možným očekáváním se nejedná o podnětnou polemiku o víře v člověku, jakou bylo třeba mistrovské Silence, ale spíše vnitřní dialog mezi muži, kteří se dostali do pozice římského biskupa a reflektují své životy a události, které je do této pozice vehnaly. Poselství filmu tak není natolik univerzální, jak by si člověk mohl pomyslet, ale natočen je skvěle. Nehledě na to, že protagonisty jsou příslušníci legií pár hodin před mumifikací, je tato dialogovka natočena s podobnou energií jako jiné Meirellesovy filmy (a jinými filmy se samozřejmě myslí Město bohů) a ve spojení s nezvyklým soundtrackem z ní jde cítit jistá jihoamerická žoviálnost a sofistikovanost, která je prostá přehnané samoúčelné dramatizace, ale přesto si díky silnému tématu a jistému tvůrčímu uchopení bez problémů udrží divákovu pozornost. Jonathan Pryce je horkým kandidátem na Alberta za hlavního herce. ()

Demonic189

Na konverzačku velmi zabavny film, v ktorom dominujú najmä vskutku genialni (Jonathan Pryce!!!) herci a skvelé dialogy medzi nimi. Žiaľ, to tak trochu v druhej polovici kazia čoraz častejšie flashbacky - vystrihnúúúúúúúúúúúť! ()

balcazar

Kedy inokedy uvidíte pápeža jesť pizzu, sledovať futbal či budúceho pápeža v krčme? Priznám sa, že som sa niekoľkokrát prichytil, ako sa sám seba pýtam, do akej miery je tento film (a mnohé scény z neho) pravdivý (lebo v takom prípade ide hodnotenie výrazne hore, keďže spracovanie bolo výborné), ale v celkovom hodnotení ma to až tak neovplyvňovalo. Film ťaží nielen z výborného spracovania, ale aj z kontrastu pováh medzi dvomi pápežmi, takže aj keď ide "len" o návštevu a konverzáciu medzi pápežmi, sledoval som ho so záujmom. A to naj je vyzliekanie pováh pápežov, ktorých počujete možno tak prihovárať sa kresťanom, ale ich povahu a pozadie za oponou už nemáte šancu vidieť. Odhalenie nového pápeža v druhej polovici filmu to všetko vyšperkovalo a preklenulo ťažisko a sústredenie z bývalého pápeža na budúceho. ()

Khamsin

Sám sebe bych charakterizoval slovy Járy Cimrmana "jsem bezvýhradný ateista, až se bojím, že mě pánbůh potrestá". Ale k filmu samotnému... Téma dialogu dvou názorově odlišných osobností má solidní potenciál velice kvalitní konverzačky. Obzvláště, když se jedná o jedny z nejznámějších lidí na naší planetě. Nicméně dialogy, na nichž taková konverzačka stojí, nedosahují potřebných kvalit, a tak se celkem logicky nejedná o čistou konverzačku, ale film si vypomáhá hranými scénami z minulosti budoucího papeže Františka. A to ještě scénami, které nejsou ničím výjimečné. Zbytečné používání rozklepané kamery a zoomování ve statických scénách, mě dokáže vždy vytočit doběla. Absolutně nechápu smysl používání těchto technik a mám dojem, že jejich jediným smyslem je diváka rozčilovat. Film jako celek na mě působí nesourodě. Ani konverzačka, ani klasické pojetí hraného filmu. Kameraman si tam stříhá techniky natáčení asi dle nálady. Vykreslení minulosti papeže Františka kusovité a zjednodušené (jak jinak, když je tu snaha vypovědět celý jeho život během pár minut). Herecké výkony průměrné. Je to trošku takový filmařský mišmaš. Nicméně Hopkins má neuvěřitelné vrozené charisma, čímž sám úroveň tohoto filmu tak trochu pozvedá. >| ()

rublik05

Zajímavě pojaté životopisné drama, založené především na dialozích a na skvělých hereckých výkonech ústřední dvojice hlavních herců, a sice Anthonyho Hopkinse a Jonathana Pryce. Jejich výkony jsou zde naprosto excelentní a jde z nich poznat zkušenost, profesionalita a přirozenost. Film se zaměřuje zejména na vztah mezi papežem Benediktem XVI. a budoucím papežem Františkem, a také na rozdílné pohledy těchto dvou osob nejen na církev, ale na život celkově. Trochu mi však na filmu vadil trochu slabší spád a pomalý vývoj děje. Zkrátka jsem se poměrně hodně nudil. Ani slibovaná kritika církve se objevuje spíše okrajově a nejedná se o nic, co by člověk nevěděl nebo to nebylo všeobecně známo. Sliboval jsem si snímku Dva papežové daleko víc. 6/10. ()

Fediak22

Pekný filmík o dvoch starčekoch ktorý majú rozličné názory ale aj tak sa skamarátia a diskutujú o viere a Bohu počas jedenia Pizze. Hopkins a Pryce odviedli skvelú prácu a ich nominácie boli oprávnené. Réžia je na dobrej úrovni a v niekoľkých prípadoch mi pripomínalo režisérovo majstrovské dielo Mesto Bohov. Kamera pôsobý prirodzene a nijak neruší. Scenár je skvelí a z fimu z ktorého číha potencíal drámy sa stáva celkom lušná komédia. Až na pár historicky nepresných okolností ide o dokonalý film 9/10 ()

kukkik

Docela zajímavé a informativní nahlédnutí za oponu Vatikánského patriarchátu ale jako ateistovi mi to nic moc víc neřeklo. Zdaleka ne tak objektivní, jak by si asi přálo být. 3/5 ()

Klajondr

Oba herce mám moc rád, a tak mi film přišel jako velmi příjemný konverzační zážitek, který byl doplněn důležitými událostmi z života současného papeže. Pěkná ukázka hereckého a scénáristického umu společně s krásnými kamerovými záběry je samozřejmě velkým plusem. Dílo objasňující proces rezignace papeže Benedikta XVI., ale hlavně ukazující, že silné přátelství může vzniknout za jakékoliv příležitosti. ()

hazdrova

Nádherný príbeh, ktorý vôbec nie je propagandistický a perfektne vykresľuje vzťah dvoch kňazov s rozlišnými postojmi na svet. Perfektné obsadenie! 4,5* ()

JimDeNiro

Netflix jede.. To jsem nečekal. jeden z nejlepších letošních filmů. Herecké koncerty Anthonyho Hopkinse a Jonathana Pryce. oba dva opravdu zaslouží Zlatý Glóbus... Vcelku mě to i dojmulo, což bych u konverzačky s církví nečekal.. 100% - 5* ()

Looka

60% problematickým místům s Vatikánskou bankou se tento film vyhne jedinou zmínkou. Zábavný je konec s fotbalovým zápasem. ()

Cooller

ať člověk působí sebevíc inteligentně tohle prostě nepochopím :D snimek dobrý ale dějově uplně o ničem... to bude ale spíš tim že mi cela fikce naboženství přijde směšná ()

Scraffy

Netflix si rok 2019 užil a dal nám hodne super filmov a medzi nimi tento nenápadný, ktorý je avšak silný svojím obsahom. Všetku chválu musím obrátiť voči hlavnému duu v podaní Anthonyho Hopkinsa a Jonathana Pryca, ktorý sa nielenže pekelne podobajú - hlavne František, ale tiež to hrajú s peknou dávkou nežnosti a maximálnou zžitosťou sa s postavou. Scenár je napísaný celkom zábavne a pritom má v sebe aj nejaké posolstvo. Film hlavne pre katolíkov, ale dovolím si povedať, že aj nejakých odpadlíkov od kresťanstva by to možno dokázalo nejakým spôsobom prilákať späť. Snímok si možno nezaslúži plný počet, avšak cítim, že som videl film s vyšším posolstvom. Jeden z najlepších filmov roka 2019. ()

fallanga

Přestože se to jmenuje Dva papežové, tak se jedná spíše o retrospektivní životopisný snímek papeže Františka s teologicko-filosofickým přesahem. Rozhovory mezi dvěma papeži jsou velice dobře zahrané, zábavné a nabízejí spoustu teologických témat k přemýšlení. Flashbacky k Františkově historii už bohužel tak zajímavé nejsou a spíše otravují, než aby posouvaly děj dále. Ale přesto se jedná o pěkný snímek, a reakce kardinála Duky je pochopitelně úplně mimo. Benedikt tady totiž není vykreslen jako "ten špatný" a František jako "ten dobrý". To jsou jen zakomplexované kecy našeho populistického kardinála. Benedikt je tady vykreslen jako konzervativní, ale inteligentní, strategický a přemýšlivý člověk. František je na druhou stranu humanistický, lehce liberálnější a stejně přemýšlivý. Tvůrci si nevybírají oblíbence, spíše ukazují rozdíly mezi oněma dvěma církevními proudy, ale zároveň i jejich jednotu. ()

Tarhiel

Jeden z mála kresťanských filozofických filmov v mojom živote (druhý), ktorý môžem odporučiť všetkým, bez ohľadu na svetonázor, hneď po Shadowlands s Anthony Hopkinsom (1993). Zrozumiteľným jazykom rozoberá súčasné cirkevné problémy a konfrontuje ich s dvoma prístupmi odjakživa prítomnými v Cirkvi, stelesnenými v dvoch pápežoch: jedného konzervatívneho a druhého progresívneho. Skvelé na Dvoch pápežoch je, že i keď sa venuje aktuálnym témam, spôsob, akým to robí, je nadčasový a tento film je v prvom rade umelecké dielo, ktoré sa bude dať pozerať aj roky po natočení (narozdiel od minuloročnej slovenskej Svine). A v niektorých scenách som sa našiel - tá scéna s pizzou a modtlibou - to som celý ja (Bože, mám ťa rád, ale nech už nemelie, ja som hladný! :D)! Netflix ide bomby v poslednej dobe, jednu za druhou.) ()

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

28.02.2021

Scenárista Ben Ripley (Zdrojový kód) před necelými deseti lety zaujal širší publikum svým originálním sci-fi s Jakem Gyllenhaalem a časovou smyčkou, od té doby se občas někde objeví spekulace o… (více)

Netflix nabídne obsah zdarma

Netflix nabídne obsah zdarma

01.09.2020

Dva papežové, V pasti, první epizoda Stranger Things nebo komedie Vražda na jachtě – tyto a dalších několik titulů budou čerstvě na Netflixu dostupné všem lidem bez ohledu na to, jestli platí… (více)

PF 2020

PF 2020

31.12.2019

Prosinec na Netflixu

Prosinec na Netflixu

02.12.2019

Ano, je to tak, Vánoce už jsou za rohem. Ale nebojte, tady vás za nenakoupené dárky, vážné projevy agrese při zaslechnutí melodie k All I Want For Christmas, ani obecné pohrdání všemi, kdo si už na… (více)