Mezi papežem Benediktem XVI. a budoucím papežem Františkem vzniká překvapivé přátelství a v katolické církvi dochází ke zlomovému bodu. Inspirováno skutečnými událostmi. (Netflix)

Tomas_PO

Právom zaslúžená nominácia na Glóby 2020 a zrejme aj na Oskarov, a jedno z tých hodnotení, kde 4 hviezdy sú málo a k 5tim máličko chýba. Prvá polovica a najmä dialógy majú pomalší rozbeh, obrazy sú priveľmi priamočiare (vrtuľník). Druhá časť naberá na dramatickosti, je skvelá, so silnou emóciou. Anthony Hopkins a Jonathan Pryce sú skvelou, dôstojnou a nikoho neurážajúcou voľbou. Film zanecháva silný spoločenský odkaz, v dnešnej dobe tak dôležitý. Dovolím si povedať, že (aspoň u mňa) dokonca zvyšuje popularitu cirkvi. Paradoxné však je, že v realite sa to neprejavuje a jeden škandál strieda druhý. No možno je 6 rokov v poziícii pápeža málo. ()

SuzieS

řemeslně velmi dobře zvládnuté. Faktograficky to ale bude hoooodně daleko od reality. Co mě nejvíc vadilo se posnažím trochu přiblížit. Do půlky Benedikt zastával zcela konzervativní názory. Naproti tomu František ty pokrokové, dneska tzv. správné a cool. U mnohých jsem si říkala, jestli to vůbec napsal věřící člověk, protože k pochopení hodně pravidel si člověk prostě musí dojít dlouho vlastní zkušeností s vírou. Mnoho tzv. zkostnatělých pravidel pochopí až v určitém věku lidském a jiné zas v určitém stáří jeho víry. - např zpověď je ve filmu brána klasickým ateistickým prismatem: viník se vypovídá a může hřešit dál. V druhé polovině filmu ale náhle je ze zpovědi téměř ústřední motiv, aby se rozhovorům dalo na vážnosti a aby z toho trochu tekly emoce. To dramatici rádi. A ještě to trochu ozvláštníme Marxismem, protože ten začíná být opět moderní. Vše se mění v momentě, kdy Benedikt chce odstoupit. Najednou je František ten výsostně konzervativní. Vyjmenovává verše a prejudikáty, proč Benedikt nemá odcházet, i když sám celou dobu usiloval o to, aby už nemusel být archibiskupem a mohl jit do duchodu, mozna dokonce opustit knezstvi.... Do té doby utvrdilý konzervativec Benedikt, který si absolutně stojí na tradicích, odejde z pro mě jako diváka pošetilého důvodu. Protože opět - hodně lidí, co si prošlo delším vývojem své víry prožívá tyto stavy, kdy je místo víry prázdno a člověk si není ničím jistý. To, že by Benedikt kvůli tomu složil papežství je podivné vysvětlení. Proto to pro mě celé bylo pramálo uvěřitelné. Názory ve filmu diskutované jsou, jakoby diskutoval člověk podprůměrné inteligence na strane jedne, s dobrosrdecnym ale neukotvenym 17 letym ateistou. (A to me osobne neni ani 30) ()

Novko

Nevím proč, ale tenhle film si mě něčím získal. Krásný příběh o přátelství, který překvapivě není mainstream. Skvělé herecké výkony, ať už Anthony Hopkins tak i Jonathan Pryce. Skvělý scénář i hudba. Jsou tu, ale i části které mě tak nebrali především mladší část života papeže Františka. 8,5/10. ()

HellsAngel

Krásne rozpovedaný príbeh dvoch diametrálne odlišných osobností, ktorému sa darí dostať pod kožu nielen fenomenálne napísanými scénami, ale najmä citeľnou hravosťou a ľudskosťou svojho spracovania. Vyobrazené udalosti treba samozrejme brať s rezervou, výpodna hodnota narčtnutých myšlienok je ale skutočná. A stále aktuálna. ()

Rian_witcher

Trochu jsem se rozmýšlel zda se na film podívat. Moje argumentace o čem může být film, kde hlavní role hrají dva starci hrající dva církevní starce? Nakonec jsem ale dostal úchvatné odlehčené přemýšlení o životě, církvi, našich chybách, které se nevyhýbají nikomu. Dramatické až depresivní chvíle se střídají s úsměvnými záběry a totéž se týká i mluveného slova. Zvláště Jonathan Pryce mě svým pojetím papeže Františka uchvátil. Nádherný počin tv stanice Netflix. ()

bonovox

Krásny a úprimný film o udalostiach ktoré prekvapili toho času celý svet. Miestami dojemné a zároveň zábavné. A Hopkins a Pryce hrajú dokonale a podobnosť s reálnymi pápežmi je dokonalá. A titulkovy záver je top. Jediná malá výtka, tvorcovia sa mohli taktiež trochu zamerať aj na mladosť druhého pápeža. ()

kokofek

Neuvěřitelné herecké výkony.Je- li to pravdivé ví jen bůh.Ale asi to není podstatné.Přiblížení života současného papeže se zřejmě zakládá na pravdivých údajích a pro laika je velmi zajímavé. ()

kolly13

Zajímavá sonda do života papežů Ratzingera a , včetně jejich neobvyklé výměny. Záběry se Sixtinské kaple, Říma a venkovského sídla pěkně doplňují děj a nechají diváka procítit dialogy. Herecké výkony jsou základním pilířem celého snímku, nelze jim nic vytknout. Velice kulantně se dotknou aktuálních problémů církve, ale nic nenavrhují a celkově mám dojem, že výměnou za originální kulisy se režisér snaží vylepšit image, která dosti utrpěla. Dal bych plný počet za extra kvalitu, ale nemůžu se zbavit pachuti se schovávání problémů (v čemž je církev mistr) a nenabízení žádných řešení. ()

Saxos

Ač i po filmu stále ateista, líbilo se. Klady: vhodné a perfektní herecké ztvárnění papežů; autentické záběry; polidštění církevní honorace. Závěr: doporučuji. ()

Tempest

Vzhledem k námětu překvapivě dobrý film. Film začíná volbou papeže Benedikta XVI. a končí jeho rezignací a volbou jeho nástupce Františka. Velmi dobrý scénář i režie, Hopkins jako vždy skvělý a Jonathan Pryce je úžasný. Mimo přátelství obou papežu je moc hezky popsána Františkova cesta od prostého kněze až k hlavě katolické církve. Mohu jen doporučit. ()

m.arta

Překvapená z té lidskosti. Pro mě byl papež postava.. ano člověk, ale takové.. velká vážnost a v mysli víra. Strašně jsem podcenila jak moc jsem byla kritická. Úžasně psychologický film a potvrzení, že věci nejsou jen černé a bílé a to prostě platí na všechny. Doporučuji. ()

albiebennett

Film mě bavil svým námětem, které jistě není pro každého to je jasné, ale hodně tomu přidalo hlavní herecké duo. Jonathan Pryce by mohl být Františkovým dvojníkem a Hopkins byl neskutečně přesvědčivý. Jemu role nepochopených lidí neskutečně sedí. Vzpomněl jsem si na to, když hrál Nixona, role Benedikta XVI. pro mě představuje srovnatelný výkon. Produkce netflixu občas velmi příjemně překvapí. ()

Aquila

Filmově, dramaticky, herecky velmi povedený film, který stojí za shlédnutí. Na druhou stranu bohužel neodpovídá skutečnosti. Je to tak spíš bravurně a profesionálně vytvořený PR projekt papeže Františka. ()

Hanz_knife

Je to takový nudný životopis progresivního levičáka Fandy kterak zápolí s německým hitlerjůgend papežem Ratzingrem a nakonec hepyend najdou si k sobě cestu. No však mládí v hitlerjůgend asi taky zaneslo stopy socialismu do duše toho němce tak proč by vlastně ne. Takže hrozná nuda. Přijde mi to taky takové hrozně naivní, strojené a zjednodušující. Pochybuju že například proces vybírání papeže je takový, jak ho vykresluje film. Vsadil bych se, že tam je více vyjednávání, zákulisních domluv a tak vůbec. politiky. A to že je někdo někde populární, neznamená, že to je ještě ta správná dobrá cesta. Ale zpátky k filmu. Nepřišlo mi to ani nijak filmařsky dechberoucí, takový film La Grande Bellezza teda ukazuje daleko krásnější scenérie spolu s padnoucím soundtrackem. Dva papeži jsou naproti tomu takoví nemastní neslaní. Film odpovídá papežovi, tedy pokrytecká póza. Dal bych odpad ale to by mi bylo líto Antony Hopkinse který tuhle břečku vytáhnul aspoň na tu hvězdu. Stavte zdi ne mosty. ()

sirjohn

Skvělý film a mistrný Anthony a Pryce. Je pravda, že to je tak trochu jejich "sólovka", ale klidně bych se podíval znova, skvěle se hodí k lehčímu červenému ;) ()

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

28.02.2021

Scenárista Ben Ripley (Zdrojový kód) před necelými deseti lety zaujal širší publikum svým originálním sci-fi s Jakem Gyllenhaalem a časovou smyčkou, od té doby se občas někde objeví spekulace o… (více)

Netflix nabídne obsah zdarma

Netflix nabídne obsah zdarma

01.09.2020

Dva papežové, V pasti, první epizoda Stranger Things nebo komedie Vražda na jachtě – tyto a dalších několik titulů budou čerstvě na Netflixu dostupné všem lidem bez ohledu na to, jestli platí… (více)

PF 2020

PF 2020

31.12.2019

Prosinec na Netflixu

Prosinec na Netflixu

02.12.2019

Ano, je to tak, Vánoce už jsou za rohem. Ale nebojte, tady vás za nenakoupené dárky, vážné projevy agrese při zaslechnutí melodie k All I Want For Christmas, ani obecné pohrdání všemi, kdo si už na… (více)