Mezi papežem Benediktem XVI. a budoucím papežem Františkem vzniká překvapivé přátelství a v katolické církvi dochází ke zlomovému bodu. Inspirováno skutečnými událostmi. (Netflix)

sirjohn

Skvělý film a mistrný Anthony a Pryce. Je pravda, že to je tak trochu jejich "sólovka", ale klidně bych se podíval znova, skvěle se hodí k lehčímu červenému ;) ()

Dabing

Kdybych mohl, dal bych 6 hvězdiček. Minimálně Jonathan Pryce by si Oscara za svůj výkon zasloužil, sir Anthony za ním ale v ničem nezaostává. ()

Birter

Co zpočátku vypadá jako vÉlmi slabý odvar Mladého papeže se nakonec zmůže i trochu na víc než katolickou progresivní propagandu. Přesto se ani neblíží Sorrentinově hloubce. Dialogy jsou spíše papírové, divácky přizpůsobené a tudíž často nevěrohodné a oba papeži jsou strašně ploché postavy. Profanizace (papež kouřící máčka etc.), kterou Sorrentino mistrně, leč pravděpodobně omylem, podvrátil ducha katolické církve a pluralitu názorů zachytil individualisticky, je v tomto filmu (fanta, Komisař Rex, fotčus) mnohem podobnější vynucené snaze držet krok se světem - ''Nebojte se tmářství. Jsou to lidé z masa a kostí jako my.'' Nicméně Jonathan Pryce je tak zatraceně dobrý herec, že i ta nejpřepísklejší stigmata mu zobeme z ruky. Navíc jeho flashback do dob argentinské diktatury je historicky poučný a nabízí konečně nový rozměr. Film má navíc skvělý švih a ač jsem se se svou předpojatostí snažil každou konverzaci rozebrat na sémy ideologie, často mě překvapilo jak jsem si je užíval. No jo... ekumenismus musí holt platit i při sledování filmů. ()

wizaard

Myslím, že plakát filmu Dva papežové, kdy vedle sebe na židličkách na trávníku sedí papež Benedikt a kardinál Jorge, docela trefně podtrhuje celý film. Jedná se totiž o rozpravu dvou velmi rozdílných osobností, kdy jedna, přestože v jedné z nejvyšších a nejuznávanějších funkcí na planetě, nakonec dokáže překročit svůj vlastní stín, díky čemuž si k sobě dva lidé najdou cestu a také smíření se svou minulostí a osudy. Bál jsem se, že bude film hodně náboženský, ale není to tak. Čili pokud nepotřebujete přemíru akce a "stačí" vám výborně zahraná diskuse a vzpomínání dvou starších pánů, během které diskutují také velmi zásadní otázky života, víry a pohledu na ně, doporučuji! Člověk se samozřejmě může jen domýšlet, co je realita a co "umělecká svoboda", protože mám pocit, že velká dávka toho, co se na obrazovce děje, je silná idealizace, ale pokud přistoupíte na to to neřešit, ve finále ve vás film zanechá velmi dobrý pocit, že vlastně není všechno špatně. ()

Sheemass

Všichni tento film chválili, doporučovali, ale proč si pustit film zabývající se církví, kterou považuji za zkostnatělou? No možná právě proto. Pokud přejdu skvělé herecké obsazení, kterému nelze vytknout vůbec nic, tak tu máme dva papeže, reálné postavy, ovlivňující miliony lidí, ale zároveň snad nejvíc ,,tajemné“ osoby, které známe. A mít možnost nahlédnout pod pokličku, podívat se jim do obýváku, bylo příjemné a navíc i místy humorné. Vidět a pochopit jejich myšlení, sledovat jejich životní chyby (a né malé), a zároveň i to jak s němi bojují, bylo zajimavé. Navíc titulková scéna byla perfektní. ()

Kamil111

Začalo to slibně, v první polovině jsem stále doufal v obohacující, myšlenkově náročnou konverzačku, ale pak se to otočilo a z poslední třetiny se stala vatikánská propaganda nejhrubšího zrna. ()

Vlkopec

Nevím, do jaké míry film odpovídá skutečnosti, ale to vůbec nevadí - je po všech stránkách výborný. A to si stále myslím, že hlavní kvalifikací k tomu stát se pravověrným katolíkem je buď jistá prostoduchost nebo sklon k pokrytectví a bigotnosti - případně kombinace těchhle rysů:). Naštěsti je i v rámci katolické církve i dost těch nepravověrných. ()

Ferenc

Film se mi nelíbil a dodíval jsem se na něj se sebezapřením. Jedna hvězda je za technické provedení a obsazení. Základní problém filmu je, že klade do absolutního protipólu papeže Benedikta XVI (Joseph Ratzinger) a Františka (Jorge Maria Bergoglio). František je klaďas (měl holku, tančí tango, umí to s lidmi), Benedikt záporák (konzervativec, intelektuál zahrabaný v knihách). Jenže takto černobíle to nelze vidět. Setkání vykreslené ve filmu je fiktivní, nikdy k němu nedošlo. Koncepce moc nefunguje, snahy o vykreslení Františkova umění jednat s lidmi jsou někdy až toporné (viz Švýcarská garda) a dialogy Benedikta s kard. Bergogliem jsou místy hrozné a nesmyslné. Celé vyznění papeže Františka bylo na můj vkus příliš levicové... U papeže Františka byla vykreslena jeho složitá životní historie zatímco u papeže Benedikta se tvůrci omezili jen na dialogy s kard. Bergogliem. Přitom během koncilu bylo možné vidět Josepha Ratzingera (byl tam jako teologický poradce) v obleku s kravatou a tehdy rozhodně nepatřil mezi tvrdé konzervativce. Kauzu P. Maciela, kterou zmiňuje Benedikt ve své zpovědi (IMHO ta zpověď je divná), řešil a ukončil právě papež Benedikt. Film by si zasloužil přidat půl hodiny s retrospektivou Benediktova života, jeho postava byla ve filmu příliš plochá a jednostraná. Tvůrci udělali z Benedikta starého unaveného a nekompetentního člověka, což rozhodně nebyl. Těžko se rozeznává co je autorská licence a co odpovídá pravdě (zvláště i kvůli použití autentických záběrů Benedikta a Františka). Celý film je tendenční a nevyvážený... Zajímavý komentář: xxmartinxx ()

r.carlos

Po zhlédnutí tohoto filmu mám velmi rozporuplné pocity. Jako umělecké dílo ho považuju za velmi zdařilý, opravdu se povedl výběr herců do hlavních rolí, Jonathan Pryce jakoby vypadl z oka papeži Františkovi. Nicméně mám obavu, že běžný člověk pohybující se nějakým způsobem v církvi či u církve a neznalý výrazových prostředků moderního filmu (a takový se na film bude dívat) bude film vnímat spíše jako dokument a řekne si: "aha, tak takhle to bylo". Což ale takhle nebylo, skutečné epizody ze života papežů se mísí s čirou fikcí. Dovolím si přidat tři úryvky ze dvou recenzí, které mě oslovily: Tomáš Halík: "Chce-li někdo pochopit umělecké dílo, musí nejprve rozeznat žánr a být si vědom nejen „básnické licence“, nýbrž základní skutečnosti, že umění nám nepředkládá historické protokoly, ale symboly, které je třeba v klidu promeditovat, a často také nadsázky i absurdity, které nás mají vyprovokovat k zamyšlení." Robert Barron se vyjadřuje ke karikatuře papeže Benedikta: "Že se nám předkládá Ratzingerova karikatura, jasně pochopíme už v úvodních minutách filmu, kdy je bavorský kardinál představen jako ambiciózní muž, který si chce v roce 2005 pletichami zajistit zvolení papežem. Skutečný kardinál Ratzinger přitom alespoň třikrát prosil Jana Pavla II., aby mu dovolil odejít z vedení Kongregace pro nauku víry a věnovat se studiu a modlitbě. Na své pozici nakonec zůstal jedině proto, že Jan Pavel jeho prosby vytrvale odmítal." A na závěr opět T. Halík: "Z řady svých osobních setkání s kardinálem Ratzingerem a pozdějším papežem Benediktem vím, že on tu laskavou moudrost, jemnost a smysl pro humor (přinejmenším v posledních třiceti letech) má. Nevím, zda při sledování filmu Dva papežové tak nadšeně výskal jako jeho představitel při výhře německých fotbalistů, ale tipoval bych, že se spíš pobaveně usmíval, než rozhořčeně soptil." ()

pichta

Pekný film. Zaujímavý pribeh, kde sa rozvinulo priateľstvo medzi pápežmi. Ukážka toho, že sú to len ľudia. Futbal, pizza a škriepky na úrovni - ako medzi vzdelanymi ľuďmi. Tento príbeh je skôr o Františkovi a jeho ceste k stoloci ()

Slack

Hopkinsovi z očí sálalo na okolitý svet takmer identické zlo ako jeho reálnej predlohe. Scenár veľmi fajn, herecké výkony super. Ale niečo tým Netflixovským filmom skrátka chýba. ()

Ludka11111

Tak toto bolo fakt neco a to jo striktny odporca cirkví. Netflix posunul latku zas vyššie. Ešte som zedavá na Irishmana ale po tomto sa už neviem dočkať. ()

Feacher

Film super, celou dobu se drží takové poklidné linie, občas nějaký ten vtip, výborní herci.. Co se mě subjektivně nelíbilo je pohyblivá kamera v takto "poklidně" založeném snímku. Chvílemi mi to připomínalo seriál Lajna, který je sice úplně o něčem jiným, má to jiný, akčnějsi naboj, ale styl kamery je tam stejný.. Jinak hodnotím určitě pozitivně... ()

TadashiCZ

Příjemné překvapení. Milé, lidské a dobře natočené i zahrané. Jasně, je to jen film a dá se namítat, že církev je zlo, ale tento aspekt církve zdá se mi velmi dobrý. ()

ssarka

Zde se nehodnotí církev jako organizace, ale filmy....a tento film je kvalitní a zajímavý, výběr herců je špičkový a dva důchodci s průměrným věkem 1500 let chytnou a nepustí vaší pozornost...tomu se myslím říká hvězdné herectví :D ()

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

28.02.2021

Scenárista Ben Ripley (Zdrojový kód) před necelými deseti lety zaujal širší publikum svým originálním sci-fi s Jakem Gyllenhaalem a časovou smyčkou, od té doby se občas někde objeví spekulace o… (více)

Netflix nabídne obsah zdarma

Netflix nabídne obsah zdarma

01.09.2020

Dva papežové, V pasti, první epizoda Stranger Things nebo komedie Vražda na jachtě – tyto a dalších několik titulů budou čerstvě na Netflixu dostupné všem lidem bez ohledu na to, jestli platí… (více)

PF 2020

PF 2020

31.12.2019

Prosinec na Netflixu

Prosinec na Netflixu

02.12.2019

Ano, je to tak, Vánoce už jsou za rohem. Ale nebojte, tady vás za nenakoupené dárky, vážné projevy agrese při zaslechnutí melodie k All I Want For Christmas, ani obecné pohrdání všemi, kdo si už na… (více)