Mezi papežem Benediktem XVI. a budoucím papežem Františkem vzniká překvapivé přátelství a v katolické církvi dochází ke zlomovému bodu. Inspirováno skutečnými událostmi. (Netflix)

Tarhiel

Jeden z mála kresťanských filozofických filmov v mojom živote (druhý), ktorý môžem odporučiť všetkým, bez ohľadu na svetonázor, hneď po Shadowlands s Anthony Hopkinsom (1993). Zrozumiteľným jazykom rozoberá súčasné cirkevné problémy a konfrontuje ich s dvoma prístupmi odjakživa prítomnými v Cirkvi, stelesnenými v dvoch pápežoch: jedného konzervatívneho a druhého progresívneho. Skvelé na Dvoch pápežoch je, že i keď sa venuje aktuálnym témam, spôsob, akým to robí, je nadčasový a tento film je v prvom rade umelecké dielo, ktoré sa bude dať pozerať aj roky po natočení (narozdiel od minuloročnej slovenskej Svine). A v niektorých scenách som sa našiel - tá scéna s pizzou a modtlibou - to som celý ja (Bože, mám ťa rád, ale nech už nemelie, ja som hladný! :D)! Netflix ide bomby v poslednej dobe, jednu za druhou.) ()

celticek

Nezlobte se na mě, ale dobrých 10 minut na začátku a 10 na konci je prostě strašně málo. Asi jsem se díval na jiný film než drtivá většina ostatních. Ani ta argentinská vsuvka nebyla ok, to Ratzingerovo "dětství" mělo rozhodně víc co nabídnout. Nevadí, protože to bylo naposled:) ()

wolverine

Kde začít ? Papež Bergoglio je inspirativní osobnost. Myslím, že fascinuje i hodně ateistů. A tenhle film je citlivě natočený. Není nudný. Snad neslepší životopisný film. Myslím, že neurazili ani jednoho papeže ! Klobouk dolů. A potitulková scéna s MS 2014 byla super. ()

J.e.r.e.c

Protože jsem vůbec neměl páru, co se tenkrát stalo, bylo to pro mě historicky poučné. Ale kromě informační hodnoty jsem tam toho moc dalšího nenašel, přitom se vyloženě nabízelo střet dvou totálně odlišných osobností vyhrotit do ostrých názorových výměn hrajících o osud budoucího směřování katolické církve. Tohle je ale spíš příjemná konverzačka s několika silnějšími momenty, a tím to celé hasne. Herci samozřejmě super. 5% navíc za akci Messi-Higuaín. 75 % ()

Pete

Hovory F. s B.XVI. Boží dialog dvou hereckých legend na teologické i filosofické téma by mohl trvat klidně několik hodin, a byl by jednoznačně za 5 hvězd betlémských. Těm dvěma famózním dědkům role černoprdelnických názorových protipólů vyloženě sedly (Papa Ratzi už tady samozřejmě nosí povětšinou bílou). Bohužel, tvůrci se zřejmě zalekli širšího publika, a film se věnuje až příliš dlouhým flashbackům z Františkova života (přitom skoro vůbec Benediktově minulosti), a dalším rozptylujícím drobnostem. Bohudík, nebo spíš díky svěží režii, výsledek oplývá jakousi lehkostí, a je velmi dobrý. ()

DarweyD

Velký rozpor zda dát 4 či 5. Skvěle zahraný i napsaný snímek o dvou vysoce postavených církevních hodnostářích, v záběru na jejich lidskou obyčejnost. Nejednou jsem se smál u toho, jak si papež dává fantu nebo pizzu z bistra naproti. ()

horor2

Jedním slovem LUXUSNETFLIX. Anthony Hopkins ( Ger ) Jonathan Pryce ( Arg ) = 1:0 :-D Fernando Meirelles nám je krásně představí, pohraje si se žánry a servíruje nám něco mimořádného. 125 minut uteklo jako voda a já měl chuť podívat se na to znovu a to moc filmy o církvi nemusím. ()

adamix

Seniorská spovedačka dvoch významných postavičiek moderného kresťanského sveta, ktorej chybou (i keď nie fatálnou) je multikultúrny Netflix. Chybou je nemastný neslaný scenár, vďaka ktorému tu nájdeme (nie tak) fungujúce emócie, vďaka ktorým by som si hlavné postavy  vážil a vzal k srdcu aj nepekné príbehy z Jorgeho života. Námet zlý nebol, ale pre film takéhoto formátu by bol adekvátnejší asi Eastwood bez netflixáckeho dozoru. Na môj vkus bez svojského režisérskeho štýlu, ale na druhý pohľad je to podarené, poctivo starecké a moderný žáner pripomína, že časy stredoveku boli už pekne dávno, najmä vďaka tomu, že dnešní svätí otcovia používajú elektronické hlásiče aktívneho pohybu :). Mohlo to byť silnejšie. Hopkins a Pryce skvelá voľba. U mňa 3* a 65%. ()

RafaKrakal

Brilantní konverzační film se skvělými dialogy na velmi interesantní téma s famózním hereckým obsazením. Co si přát víc? Za mě velmi dobrých 85%. ()

kubilov

Dva papežové nejsou tak dokonalí jako konkurenční Young/New Pope na HBO, ale s tímto tématem trefil Netflix absolutní jackpot. František a Benedikt XVI. jsou mimořádně podnětné, v mnohém velmi rozdílné postavy, jejichž představitelé Jonathan Pryce a Anthony Hopkins ze sebe dostali absolutní herecké maximum. O stupínek výš bych ale přeci jen postavil Hopkinse, který je po právu hereckou legendou, což dokázal i tím, že se mu povedlo do Ratzingera dostat mnohými nikdy neviděnou lidskost. Vysoce nadprůměrná oscarovka, jejíž pro mnohé možná nesexy příběh ozvláštňuje a popularizuje hravý vyprávěcí styl, který vrcholí při závěrečných titulcích. Byť nejde o dokument o současném a emeritním papežovi, obě postavy tento film dokázal perfektně zplastičnit a přiblížit. Doufejme jen, že tomuto nesporně kvalitnímu filmu neuškodí vyhrocená diskuse. Asi nejvíc accurate casting ever. ()

PlayEasy

No, tak podle očekávání se jedná a poklidný a velmi pomalu plynoucí kvalitní snímek (což je v dnešní době velká vzácnost!), který drží poměrně vysoko nad průměrem především perfektní scénář, ale i úžasné ústřední duo Anthony Hopkins, Jonathan Pryce, kteří mají nominace na sošku zaslouženě, obzvláště Jonathan Pryce se zde předvedl. Také oceňujeme trefné střídání dramatických momentů z Františkovy historie a odlhečených momentů, viz. úplný konec. Zkrátka se jedná o opravdu kvalitní film, který sice nebude na plný počet*, ale to neznamená, že se nejedná o výborný originální film! 75% ()

HEED

Výborný Hopkins a pěkné nahlédnutí do Vatikánu. Film nenudí a přináší zajímavé zamyšlení se spoustou mouder a pravd. ()

iz67

Je to vyzva, postavit cely film na rozhovoru dvou mužů. A ... Nepodarilo se! Oba chlapci hraji fajn (opak asi nikdo necekal), ale jinak je to slatanina, kde vyvoj postav vcetne jejich zvtahu, nechapete, a ke konci jste navic (i kdyz neprekvapive) trpnymi svedky citove zdimacky. Blé. ()

Cortesz

Moc jsem se toho bál, bál jsem se, že se budu dívat na dva starý dědky, co si povídají bůh ví o čem. Nakonec dávám plný počet, protože tento film je tak milý a tak krásně natočený, Hopkins a hlavně Pryce výborní, zasmál jsem se. Netflix sem tam natočí krásnou podívanou, co se týče filmu. ()

unrocker

Tady nejde o žádnou dokonalou filmarinu, tady jde o dlouhý a vyčerpávající přesto neustále gradujici rozhovor dvou mužů s rozdilnymi názory a jedním bohem, ale každý z nich má k němu jinou cestu... a co je skvostem to je herecký výkon obou hlavních protagonistů... :)) ()

vitac.

Popravdě jsem čekal komedii - z čeho už si dělat víc legraci, než mystiků, kteří obelhávají svůj drahocenný nástroj přežití, rozum, a dobrovolně se stávají intelektuálními otroky kazatelů víry? Aspoň tedy v zemi, kde tito lidé nemají valnou moc zasahovat do životů jiným... ono už jen třeba u sousedů v Polsku z toho asi mnohým do smíchu není. V jádru to verbal, ač svým svérázným slovníkem, tak nějak napsal i za mě... Závěrečné "poselství" mě v negativním slova smyslu šokovalo stejně jako onehdy v Er ist wieder da. ()

tkey

Dlouho jsem váhal se na tohle podívat. Jsem absolutní ateista, ale tohle jsem zvládl a vlastně si to i užil. ()

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

28.02.2021

Scenárista Ben Ripley (Zdrojový kód) před necelými deseti lety zaujal širší publikum svým originálním sci-fi s Jakem Gyllenhaalem a časovou smyčkou, od té doby se občas někde objeví spekulace o… (více)

Netflix nabídne obsah zdarma

Netflix nabídne obsah zdarma

01.09.2020

Dva papežové, V pasti, první epizoda Stranger Things nebo komedie Vražda na jachtě – tyto a dalších několik titulů budou čerstvě na Netflixu dostupné všem lidem bez ohledu na to, jestli platí… (více)

PF 2020

PF 2020

31.12.2019

Prosinec na Netflixu

Prosinec na Netflixu

02.12.2019

Ano, je to tak, Vánoce už jsou za rohem. Ale nebojte, tady vás za nenakoupené dárky, vážné projevy agrese při zaslechnutí melodie k All I Want For Christmas, ani obecné pohrdání všemi, kdo si už na… (více)