Blood Quantum

• Kanada

Rouge Quantum

Horor

Kanada, 2019, 96 min

Kvalitna zombie jazda z Kanady ma potesila,sice to nejako neoslnuje super pribehom,ale v ramci tohto zanru vyborne gore efekty,dostatok krvi,fajn atmosfera,aj herci obstali,vizualna stranka tiez do pohody,skoda len,ze sa trosku tvorcovia filmu nepohrali s maskami zombikov,ale to nevadi,som spokojny...:-)(11.5.2020)

Kanadu ohrožuje zombie nákaza a jediní lidé, kteří se vůči viru zdají být imunní, jsou původní obyvatelé. A těm nezbývá nic jiného než bojovat o přežití. Zadumaný a přesto dost akční hororový snímek, který celkem bizarně operuje na celé škále nálad - od vtipných, téměř grindhousových scén, kde hláškující indiáni usekávají zombíkům hlavy mečem, po těžce depresivní návaly zoufalství a kruté nespravedlnosti k sympatickým postavám. Hodně divákům jistě tahle emocionální horská dráha nesedne, ale je rozhodně nutno ocenit zas tak trochu jiný náhled na příběhy o oživlých mrtvolách, zvlášť v tomto chladném, stylovém a výbornou kamerou nasnímaném filmu. [Sitges 2019](7.10.2019)

• Trevor

Film so Zeťákmi, ktorí sú fašisti lebo prenasledujú iba domorodcov 😂. Ironický komentár, aby nikoho politicky korektneho neurazil aj s vysvetlením. Filmy so Zeťákmi mám celkom rád ale tomuto chýbalo napätie, humor a kulisy a domorodá (prijemná) hudba to z biedy nevytiahla. Dalo by sa povedať že zbytočný film ktorý zrejme potešil iba najskalnejších fanúšikov zombikov. Tí boli naozaj viac sympatický ako preživší a ich dialógy.(19.5.2020)

• J*A*S*M

Koncept se mi líbí, napasovat tímhle způsobem zombie apokalypsu na místní kanadské politicko historicko sociální reálie je fakt dobrej nápad, a mohl by být východiskem pro zapamatování hodný a důležitý film. Realizace se ale teda moc nepovedla, Blood Quantum je pro mě ve výsledku film strašlivě matný, zaměnitelný a především strašlivě nudný. Měl jsem zásadní problém u něj vůbec udržet pozornost. Postavy extrémně nesympatické, vůbec mě nezajímaly, většina z nich mě naopak aktivně srala. Gore vcelku slušné, ale nijak nevybočující z dlouhé řady jiných zombie filmů. Pro mě v prvé řadě promraný potenciál.(3.5.2020)

Solídne "mord" scény zabíjali dlhočizné pasáže bez štipky energie, pritom nebyť práve týchto čiernych dier, "Blood Quantum" by zrejme dosahoval iných mét, než mu bude dopriate. Netrpezlivý divák to na 50 % pošle do "kytek", keďže od filmu ako je tento, sa očakávajú prevažne potoky krve, lietajúce hlavy, či vnútornosti na podlahe. Sám za seba spokojný, ostatní mi úprimne povedané, môžu vyliezť na hrb. A možno zajtra jednu prihodím ..(29.4.2020)