Reklama

Reklama

Blood Quantum

  • Kanada Rouge Quantum
Trailer 1

Obsahy(1)

Dej rozpráva o zombie apokalypse v izolovanej indiánskej rezervácii Mi'gmag. Nakazia sa takmer všetci okrem potomkov indiánov. Tí sú totiž imúnni. Rozhodne však nie sú nesmrteľní, a tak sa pred hordami zombíkov budú musieť brániť. Snímka má okrem množstva zábavy obsahovať sociálno-politickú kritiku historických udalostí, ktoré sa udiali na území Kanady. (dixx)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (28)

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Kanadu ohrožuje zombie nákaza a jediní lidé, kteří se vůči viru zdají být imunní, jsou původní obyvatelé. A těm nezbývá nic jiného než bojovat o přežití. Zadumaný a přesto dost akční hororový snímek, který celkem bizarně operuje na celé škále nálad - od vtipných, téměř grindhousových scén, kde hláškující indiáni usekávají zombíkům hlavy mečem, po těžce depresivní návaly zoufalství a kruté nespravedlnosti k sympatickým postavám. Hodně divákům jistě tahle emocionální horská dráha nesedne, ale je rozhodně nutno ocenit zas tak trochu jiný náhled na příběhy o oživlých mrtvolách, zvlášť v tomto chladném, stylovém a výbornou kamerou nasnímaném filmu. [Sitges 2019] ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

„Uáárgh!" „Rrrrrrrrrr!"„Nový řetěz..." Motorovka nikdy nezklame, zde se s ní ale zbytečně šetřilo, i když průřez hlavou je luxusní. Ne zcela špatný zombie snímek, který do podprůměru strhává nevyváženost a množství utahaných scén. Jakoby se tvůrci nemohli rozhodnout, zda chtějí natočit vztahové drama, nebo akční řežbu. Výsledkem je kompromis, který obtížně uspokojí příznivce té či oné podoby. Minusem jsou také postavy, jelikož sympatizovat s nimi je dosti těžké, což vždy znamená, že jejich osud je mi tak říkajíc ukradený. Zákusy fajnové, tahání střev rozkošné, oživlé vykuchané ryby vtipné. Nejvíce se mi líbilo obětování na hřbitově, kdy se zombie hnaly tryskovou rychlostí, by urvaly alespoň kus jater. Divné filmy mám rád, kanadské dvojnásob, ale pokud se místo půlky filmu dívám z okna, je něco špatně. Škoda, tenhle žánr ještě pořád miluji....ufff. 2,5* ()

Reklama

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Solídne "mord" scény zabíjali dlhočizné pasáže bez štipky energie, pritom nebyť práve týchto čiernych dier, "Blood Quantum" by zrejme dosahoval iných mét, než mu bude dopriate. Netrpezlivý divák to na 50 % pošle do "kytek", keďže od filmu ako je tento, sa očakávajú prevažne potoky krve, lietajúce hlavy, či vnútornosti na podlahe. Sám za seba spokojný, ostatní mi úprimne povedané, môžu vyliezť na hrb. A možno zajtra jednu prihodím .. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Koncept se mi líbí, napasovat tímhle způsobem zombie apokalypsu na místní kanadské politicko historicko sociální reálie je fakt dobrej nápad, a mohl by být východiskem pro zapamatování hodný a důležitý film. Realizace se ale teda moc nepovedla, Blood Quantum je pro mě ve výsledku film strašlivě matný, zaměnitelný a především strašlivě nudný. Měl jsem zásadní problém u něj vůbec udržet pozornost. Postavy extrémně nesympatické, vůbec mě nezajímaly, většina z nich mě naopak aktivně srala. Gore vcelku slušné, ale nijak nevybočující z dlouhé řady jiných zombie filmů. Pro mě v prvé řadě promraný potenciál. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Neurážející Zombie béčko z Kanady. Příběhově to samozřejmě nepřináší nic nového, ale celkem fajn se na film kouká. Vizuálně je film sice průměrný a herci jsou spíše do počtu, ale film má své kvality jinde a to spočívá v parádním Gore. Tady se maskéři vyřádili a servírují fakt slušné brutální scény ( Scéna, kdy zombie visí vzhůru nohama jen za střeva či motorovka skrz hlavu bylo parádní a hlavně to vypadá opravdu dobře). Potěší i účast indiánů, samurajský meč a jistý grind house feeling. Fanoušci Zombie a gore si na chuť příjdou. Příběh**, Akce***, Humor**, Násilí****, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál***, Atmosféra**, Napětí**. 6/10. ()

Galerie (14)

Reklama

Reklama