Díra

• Španělsko El hoyo (více)

Ewík

28.02.24: Vertikální samosprávné centrum je pěkný nápad. Viděno podruhé a rozhodně opět potěšilo. Španělská tvorba mě velmi baví. ()

Pitryx

No, překvapilo, to přiznat musím. Filmík rozhodně není pro měkkoty. Zpočátku to totiž vypadá jen na plané žvásty a hromadu filosofování, ale později se to hodně změní. Divák bude překvapen asi ve více směrech. Já byl taky. Nevím, jestli bych se koukal podruhé, nejspíše ne, ale přesto musím těch sedmdesát dát.        *** A PŮL ()

stephano

Je to jako jedna epizoda Black mirror šmrncnutá kostkou natažečná na dvě hodiny. Každopádně je to post moderna jak hovado. Škoda chtělo by to trošku lepší scénář. ()

Hemlock

Naprosto geniální španělská kuchařka, která mi vyrazila dech. Dávám suveréních pět michelinských hvězd a přeji dobrou chuť!!! ()

Mamlas

Velice zajímavý námět a sociální experiment. Komorní, přesto nevšední a v pohodě dívatelné bez přetáčení. Jen škoda, že to tvůrci nedotáhli ještě o kousek dál. 1 minuta navíc by stačila. (64%) ()

Solverino

No docela dobré, ale takové rozporuplné... atmosférická alegorie na svět kolem nás, s trochu rozmazaným koncem, kde hrajou trochu divný lidi... hlavní hrdina neslaný nemastný, pěkná asiatka a pak ženo-muž (nebo mu-žena?) jo a takovej otravnej stařík (skoro k sežrání) :) ()

G3orgig

Chtěl jsem napsat podrobnější komentář ve smyslu, že celý film jsem se velmi dobře bavil, ale bohužel konec, po kterém zůstalo více otázek než odpovědí, to do značné míry zkazil. Po přečtení ostatních komentářů se detailního rozboru mohu zdržet, neboť vidím, že všichni z filmu mají též tyto pocity. Kdyby byl zakončen tak zajímavě, jako je většina jeho děje, neváhal bych dát 5*. Takto bohužel jen za solidní 4* ()

oasismanik

Škoda, vyzeralo to dlho na skvelú jednohubku. A veď v podstate aj bola, dobrý koncept, dobrý nápad, absolútne geniálny, mrazivý hudobný motív. Poslednú polhodinku však odišla na horné poschodia akákoľvek logika a nakoniec aj celá myšlienka, ale dajte tomu šancu, len nie pri obede. ()

adamix

Tak toto bolo presne podľa môjho gusta. Má to svoju logiku, podľa ktorej sa riadi a celý ten čas sa to deje na tom MIESTE, to znamená že až na pár flashbackov z recepcie a kuchyne to neobsahuje nič, čo by narušovalo priebeh celého cyklu. Je to správne nechutné, miestami zvrátené a dokonca aj v tých podzemných poschodiach aj strašidelné. Strašná to predstava skončiť na takom pľaci, o to lepšie sa dá vcítiť do osudu postáv, či už je to kanibalistický dedko, surová vražedkyňa, vypočítavé svine žijúce na poschodiach vyššie, hladujúci úbožiaci v nižších poschodiach či prostí ľudia prahnúci po slobode. A toto že je od Netflixu? Delikatesa. ()

Vera2613

Prvá polovica filmu skvelá, no potom to tam akosi začali pokulhávať a trochu to už nudilo. Avšak celkový dojem z filmu mám veľmi dobrý, zaujímavý námet. Ku koncu sa však radšej nevyjadrujem :D ()

Rooseman

Už dlouho, předlouho tady nebyl na úrovni hororů a thrillerů tak originální námět, který by byl navíc dobře zpracovaný. Kvalitní film s přesahem do oblastí zkoumání humanity. Španělská tvorba ukazuje, že právě kategorie hororů jí není vůbec cizí a má co nabídnout. Až na pár nelogických momentů vážně dobře řemeslně zpracovaná záležitost, kratší stopáž v tomhle případě vůbec neuškodila. ()

Mkartaylas56

Velice originální a neskutečně atmosferický snímek, který je tak tíživý a nepříjemný, že se mi hned u několika scén udělalo fyzicky špatně. Zároveň s sebou nese zajímavé a vcelku aktuální myšlenky, které nevyznívají do prázdna a dokážou donutit k zamyšlení. A snad nebýt špatného konce a faktu, že na podobné filmy zkrátka nejsem stavěný, bych šel s hodnocením o hvězdičku výš. I tak jde ale o velmi kvalitní a až nečekaně odvážný kousek od Netflixu, kterému dávám po zásluze 75%. ()

george82

Je to masakr a krásně se tu ukázala pravá podstata chování lidí. Všichni jsou sobci jakmile jde do tuhého. A ten konec?!?!...mě nasral. ()

DoubleJack

Jedna z nejoriginálnějších myšlenek poslední doby. Sirové a místy drsné zpracování jen umocňuje symbolismus, okolo kterého se celý film celou dobu točí. Díra představuje reflexi k fungování samotné společnosti, které jsou umocneněné nevině vyhlížícími detaily - například skrze knihu Dona Quijota či jméno Ramsese II. Film se snaží divákovi naservírovat hned několik poselství, takže je potřeba je chvilku nechat rezonovat. Každopádně se jedná kousek, který by neměl zapadnout. ()

korect

Sociální horor, nebo realistické podobenství dnešního světa? Chvílemi jsem měl pocit, že se sahá na samou dřeň tématu, aniž by se nějakou povrchní exploatací narušil tón filmu, což mi bylo velmi sympatické. Námět sám o sobě popírá reálnou katarzi, což je ovšem těžkým břemenem pro narativní složku filmu, která si musí vystačit o náznacích a dle mého soudu poměrně zbytečných montážích kuchařů. Jak podivná fyzika samotného výtahu nebo fyziologicky nesmyslné parametry dávají sice tušit, že se zde bude reflektovat něco jiného nežli skutečný, natož pak lokalizovaný příběh, na druhou stranu bylo krajně nefér opomenout tak slibně načatou linku Vedení a vysvětlit jejich motivaci. Jinak je úžasné, že i dnes je možné natočit film odehrávající se v naprosté většině v jediné kulise. P.S.: Chci to vidět na divadle. ()

SilentMemory

Priebeh filmu skvelé napätie ale koniec naštve. Ak by spravili aj pokračovanie dám 5*. skvelý koncept, nemôžme nikoho presvedčiť len slovami aby sa zamyslel nad ostatnými keď je človek vo vnútri prázdny, bez naděje. Načo riskovat Pre koho? Nenásytné ľudstvo kedy si bude vážiť dar? Aj keď boli v piatom poschodí namiesto vďačnosti a možnosti zmeniť niečo zo svojej pozície si zvolili vyhutnanie si pritomenej pozície, nečinnosť a povrchné správanie voči tým dole, nepochopiteľné že nič nespravili keď dostali takú šancu . Nechápem či to nevideli v suvislostiach, že sa môžu znova ocitnúť dole tak sa rozhodli len krátkodobo nasýtiť sa dostatočne pokiaľ sú tam kde sú a vyčkať pokiaľ sa dostanú von namiesto toho aby zabojovali, každý len prežíval namiesto toho aby sa trocha SNAŽIL. Vlastne aj dnes môžme vidieť taký prístup každý je odborník ale lenivý si robiť PRIESKUM alebo Povedať NEVIEM to 100pro. Každý len vidí seba no, dole nepočúvajú a tí hore tiež nie a každý je zaseknutý len na svojom patre. Pritom všetci boli v rovnakej pozícii. Dobra message aj to, že uskromniť sa - vystačiť si len s tým co potrebujeme znamená pre niekoho prežitie. #konzum ale za akú cenu? ()