Reklama

Reklama

S Dennisem (Frederick Koehler) se život nemazlil. Od mala trpí mentální poruchou, takže nemá žádné přátele, a aby toho nebylo málo, každou noc ho pronásledují děsivé noční můry. Svého jediného kamaráda tak najde v obrovském zrcadle, které mu pořídil jeho starší bratr John (Sean Patrick Flanery). Jenže, co John netušil, je to, že stejné zrcadlo je součástí Dennisových snů a jeho stav pouze zhorší. Na tom, že si mentálně postižený chlapec povídá se svým odrazem v zrcadle, by nebylo nic divného, kdyby mu ovšem odraz nezačal odpovídat a nařizovat mu, aby zabil všechny, na kterých mu záleží. (Hernycztek)

(více)

Recenze (44)

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Ten surrealistický začátek je naprosto úžasný a hlavně fakt děsivý. Opravdu nápaditý film, plný skvělých záběrů a scén. V nejpozitivnějším smyslu slova divný. Hlavní hrdina je fakt divný a strašidelný. Až mi z něj běhal mráz po zádech. z Michaela Berrymana ještě nešla taková hrůza. Plus stále krásná Dina jako bonus. Tohle bylo fakt milé a nečekané překvapení. Jsem rád, že někdo takovéhle kousky ještě točí. ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Spoilery! K tomuto snímku mě přivedla stejnojmenná hra. Bohužel jsem se chvíli po legálním zakoupení DVD v legálním obchodě s legálními DVD dozvěděl, že má snímek se hrou společný opravdu jen název. Po přečtení obsahu už jsem měl na snímek podstatně menší chuť. Nicméně když už jsem ho měl, tak jsem se na něj rozhodl kouknout. Musím říct, že v rámci originality to tvůrci vytáhli opravdu vysoko. Bohužel sami sobě naházeli klacky pod nohy nezajímavým zpracováním. Ani druhý den po zhlédnutí mi není jasné, zda tento jejich počin mám brát vážně. Celý snímek protínala jakási groteskní atmosféra. Naprosto všechny postavy se chovaly maximálně zvláštně. Celý díl se točí kolem retarda, kterému začne krásně hrabat. Jeho milující bratr mu dá do jeho dětského pokojíčku doprostřed místnosti odporné zrcadlo. Retardovi tudíž začne hrabat ještě více. Divák v podstatě sleduje, co se děje v jeho zvrácené mysli. Při vraždění pejsků, kočiček a dětí rozhodně netroškaří. Vždy uloží k odpočinku rovnou tři exempláře. Věčná škoda, že se vše odehrává výhradně mimo zorný úhel kamer. Koncept rozhodně zajímavý. Zpracování bohužel těžce pokulhává. Navzdory přátelské atmosféře snímek působí nekonečným dojmem. Monology retarda mi tu narozdíl od početné části komentujících přišly na filmu nejvíce zajímavými. Za hovno z mého pohledu stálo celých 100 % dialogů. Zřejmě je měl na svědomí nějaký další mongoloid. Tentokrát ovšem skutečný. ()

Reklama

misterz 

všechny recenze uživatele

Uznávam, niektoré hororové prvky boli zaujímavé, hlavne na záver, no celkovo tento film moc strachu nenaženie. Väčšinou sa pozeráme na vnútorný boj hlavnej postavy a jej postupnú zmenu na zabijaka. No jednotlivé vraždy neboli na obraze, takže ani z tohto pohľadu nemá čo snímok ponúknuť. Navyše ako psychologický horor to funguje iba chvíľkovo a to najmä zo začiatku. Potom už len väčšinou bola nuda, ktorá až na záver skončí niečím zaujímavejším. No nepopieram, pár ľakačiek, ktoré som nečakal sa tu našlo. Len keby to celé bolo trochu zaujímavejšie a ešte s nejakým pridaným nápadom, ktorý by tú častú nudu odohnal. Veľmi slabý priemer. 50/100 ()

Cappuccino 

všechny recenze uživatele

Silno zaváňajúca béčkovina a nízky rozpočet mi pri sledovaní filmu akosi vôbec nevadili, naopak som mal pocit, že mu dodávajú takú ťažko opísateľnú psycho atmosféru. Frederick Koehler zahral mentálne narušeného Dennisa skutočne na jednotku a jeho príbeh dotiahol do veľmi zdarného konca. Pozornosť žánrovej základne si The Evil Within určite zaslúži. Treba ale dodať, že bizarnosť snímky bude pre vás bud veľkým plus alebo veľkým mínusom. V prvom prípade si túto hororovú jazdu užijete tak dobre ako ja. ()

JASON_X 

všechny recenze uživatele

Celovečerák s patinou televizní inscenace a se scénářem a triky na úrovni průměrného dílu nějakého softhorrorového seriálu, ale coby fanoušek levných, divných a nestandardních filmů jsem nakonec vcelku spokojený. Protivný koktavý retard je více než dostatečně vyvážený spoustou příjemně bizarních a halucinačních momentů, evidentně nestárnoucí Meyer & Flanery jsou oba sympaťáci (i když jejich postavy trochu pitomé), zápletka se schizofrenií zajímavá (i když neoriginální), ale o třetí hvězdě mě definitivně přesvědčila až scéna s vyfouknutím mozku z hlavy po vzoru vyfouknutí žloutku z velikonoční kraslice. Jeden z nejnekomerčnějších a divácky nejnevstřícnějších horrorů za posledních x měsíců, jaký jsem viděl. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (4)

  • Andrew Getty sa pre príbeh nechal inšpirovať vlastnými nočnými morami. (Aiden)
  • Producent Michael Luceri predpokladá, že režisér Andrew Getty využil na výrobu filmu 5 miliónov dolárov z vlastného vrecka. Vylúčené to nie je, nakoľko sám režisér bol dedičom ropného magnáta, multimiliardára Jeana Paula Gettyho, prezývaného tiež Getty Oil. (Aiden)
  • Andrew Getty sa i napriek absencii akýchkoľvek skúseností s filmovaním, rozhodol ho dokončiť sám vo vlastnom dome, kde mal postavené štúdio. Lenže zomiera dva roky pred jeho vydaním na následky užívania pervitínu, po tom čo mu praskne žalúdočný vred. Producent Michael Luceri, ktorý tiež pomáhal s editáciou, film dokončí za neho. (Aiden)

Reklama

Reklama