Ženy na pokraji nervového zhroucení

• Španělsko Mujeres al borde de un ataque de nervios (více)

Pepa a Ivan jsou milenci, ale zatímco Pepa je věrná, Ivanův milostný život je kapitola sama pro sebe... A když jednou nechá vzkaz na záznamovém zařízení, že nepřijde na večeři domů, je na těhotné Pepě, aby si zařídila nový život. Hned se do toho dá a pronajme svůj dům několika excentrickým osobám: je tu Candela, která má poměr s šítským teroristou a Lucie, bývalá Ivanova milenka, která přivede syna Carlose a jeho přítelkyni. V domě je skutečný blázinec, ke kterému přispěje i procesí policajtů dychtivých střelby, zmatkující taxikáři a pomatení opraváři. Všeobecné šílenství vyvrcholí v okamžiku, kdy Lucia přísahá, že přelétavého Ivana zabije... (INTERAMA a.s.)

Yojimbo

Skoro se až cítím provinile, že mě tento film neoslovil.. Žensky ulítlá (ať už si pod tím spojením představíte cokoliv) skoro-komedie, která působí jako suchá groteska, je hodně podivná a pro mě zkrátka hůře stravitelná, nejspíš proto, že mi to celé přišlo hrozně nelogické (že bych pro pochopení potřeboval nějaký ten estrogen či progesteron?). ()

kersten

príjemný film, veľká škoda, že mal taký pomalý rozbeh. Centrum diania sa rozbehlo až tak v polke filmu. Preto zostávam zatiaľ len u troch hviezdičkách. ()

Missi84

Filmová tvorba Almodóvara se vyznačuje nejen vizuální pestrostí prostředí, ve kterém se jednotlivé příběhy odehrávají, ale i rozmanitostí postav a mezilidských vztahů, které se v příbězích objevují. V každém jeho filmu je několik ústředních postav, jejichž životy jsou naprosto nepředstavitelné a zápletky kapánek přitažené za vlasy v porovnání například s naším životem. Mnohdy si říkáte: „Tolik náhod, to snad ani nejde.“, ale o tom jeho filmy právě jsou. Takové zápletky opravdu jen tak někdo nevymyslí. A navíc postavy mají vytříbený smysl pro humor. Jedním z těchto pestrých filmů jsou i Ženy na pokraji nervového zhroucení. Nebojte se toho názvu, je kapánek zavádějící. Právě ta vyhrocenost, zamotanost a "divočina" při konverzaci se mi na filmu líbily. ()

markotter

Příliš chaotické, ne příliš komediální, s ne příliš sympatickými postavami. Antonio Banderas zamlada byl rozkošný, ale to mi tentokrát nestačilo. ()

m4xp4yn3

Vlastně jsem skoro nesledoval zápletku (byla to telenovela), ale tak moc se mi líbilo jaké zvuky ten film vydával, jak se tvářil a jaký měl náboj, že na tom nakonec vůbec nezáleželo a zážitek byl i tak plnohodnotný. ()

boombang

První půlka filmu nudná, druhá je už docela jízda. K tomu megasexy Carmen, vyjevený trouba Banderas a úctyhodný frňák Rossy de Palma - na víc si už po pár dnech nevzpomenu. Není to špatné, ale vcelku nic extra... asi jako gaspacho. ()

Vikinec

Almodovar si na sebe upletl bič. Nevím, čím by mohl ještě uspokojit jeho fanouška, když má tolik skvělých filmů. Je jasné, že s přibývajícími zářezy na pažbě ovladače DVD bude nadšení menší a menší. Ani do nejkrásnější ženy světa nebudete zamilovaní 10 let stejně. No možná je tohle Pedrova chyba. Měl by natočit film vskutku jiný, nový a "originální". Já vím, originalita je jeho druhé jméno. No tak třeba sci-fi, horor, porno, ne porno ne, říkal jsem jiný. Musím ale uznat, že je novodobým králem evropského filmu a jeho jediná skutečná hvězda. Takže dost o PA. Teď film. Šlo to. Za tři. ()

huzgi

Trochu ďábelské gaspačo. I ve filmu, který má půdorys divadelní hry, předvádí Pedro Almodovar jinde neobvyklou filmařskou zručnost a bravuru. ()

kubilov

"Ty sbíráš zbraně?" Jeden z vrcholů filmové tvorby uznávaného režiséra Pedra Almodóvara a stejně tak celé španělské filmografie, která jen těžko může hledat lepší komedii než jsou Ženy na pokraji nervového zhroucení. Tato klasicky barevná, zamotaná, prdlá a hlavně neurotická komedie, kterou Pedro definitivně filmařsky dospěl, se tentokrát obešla bez veškerých homosexuálů či transsexuálů a vystačila si s několika zmatenými ženami, v čele s režisérovou oblíbenou a neobyčejně obyčejnou Carmen Moura, a jedním starým proutníkem. Tato originální spletitá síť různých více či méně vtipných a bizarních scének si mě dostala téměř ihned, proto nemohu hodnotit jinak, než maximálně. ()

Anitta

Od tohoto filmu sem čekala úplně něco jiného, ale i tak mě mile překvapil. Myslela jsem, že to bude samá melancholie a drana v pravém slova smyslu. V průběhu se to však vyvine ve slušnou komedii a skvělou shodu náhod. Trochu mě to připomělo 8 žen (ha zase "ženy" :) BTW docela bych někdy ochutnala gaspacho :) 7.7.2009 doplňuji, že jsem ochutnala gaspacho a ani jsem misku nedojedla, jak to bylo odporné!!! ()

Tichoza

Nejsem moc velký fanoušek tohoto režiséra, ale tenhle film se mi fakt líbil. Docela i vtipný. Carmen Maura je skvělá...ne jenom tady... ()