Hra na oliheň

• Jižní Korea Ojingeo geim (více)

Série(2) / Epizody(18)

holka218

Očekávání bylo velké a zklamání bohužel ještě větší. Celou dobu jsem se snažila přijít na to, proč je kolem seriálu takový hype. Nepřišla jsem na to. První díl byl docela fajn, ale u druhého jsem měla vážně krizi a myslela jsem, že už to dál snad ani nedokoukám. Další díly byly zase o něco lepší, ale prostě nic moc. Seriál by se dal o dva až tři díly klidně zkrátit. Možná jako film by to bylo nejlepší. Celé to na mě působilo docela neosobně, nudně a navíc bylo celou dobu jasné, jak to vlastně dopadne. Hlavně je to strašně pomalé a utahané. Druhou sérii si klidně nechám ujít. ()

tomics

Přiznám se, že před tím, než jsem se pustil do sledování série, tak jsem k tomu byl dost skeptickej. Nakonec výsledek daleko předčil moje očekávání a jsem rád, že jsem se do toho pustil a dokoukal celou sérii. Vzhledem k brutalitě a hodně krvi jsem taky asi po druhým nebo třetím díle zvažoval, zda to dosledovat celý, protože násilí a smrt je každej den dost k vidění ve zprávách, ale to už jsem si stejně jen namlouval, protože po třetím díle jsem byl dostatečně chycenej. Ať chci nebo ne, musím jen chválit. Skvělý obsazení a herecký výkony, scénář, hudba, celej ten olihňovej mikrosvět se jim prostě dokonale povedl. Každým dílem jsem byl víc napnutej jak to celý dopadne. Na první dobrou tohle asi hodně lidí šmahem díky předsudkům odsoudí k tomu, že na to koukat prostě nebudou, ale je to škoda. Jako celek tohle totiž vůbec nebyla povrchní prvoplánová kokotina, v který jde jen o brutalitu a snahu co nejvíc diváka šokovat, ačkoliv to tam nepochybně je, ale je to taky dokonale propracovaná sonda do lidský psychiky, a to jak se lidi chovají pod tlakem, když jim jde o krk. Motivace mamonu je tak silná, že lidi zde ztrácejí to nejcennější  co mají, lidskost. Neštítí se na sebe dělat lsti, jejichž důsledkem není nic menšího než smrt. Lidskej život zde ztrácí s každou novou hrou jakoukoliv hodnotu. Hodnoty a ryzí charakter se zdají být spíše na překážku. Je to strašlivé ale pravdivé. Byla to emoční jízda a těším se na pokračování. ()

Reiner odpad!

Co to má být? Má to 82% hodnocení a přitom je to vopruz seroš, ze kterého ani po druhém díle nejsem příliš odvázaný. Vlastně jsem se (překvapivě) nudil. Legrační byly rádoby věrohodné efekty při střelbě v první hře. Co se děje týká, tak za mě opravdu nuda. Nechápu tak vysoké hodnocení. Pro náctileté, kteří nemají žádné vzrušení v životě a raději utíkají k této formě, to může být geniální. Pro mentálně zdravého člověka tohle rozhodně není. ()

IZFNP

Moje sympatie má seriál už len tým, ako je brútalny a zároveň chytrý, nekompromisný a ako má psychologicky dokonale zvládnuté svoje postavy. A výčet kladov pokračuje: efektné scény, štylistika, mindfuck scenár, ťažké emócie a ľudské príbehy. Squid Game som dlho odkladala na chvíľu, kedy naň budem mať náladu. Až som sa k nemu musela nasilu dokopať, keď nálada nie a nie prísť. Tri diely - magická seriálová trojka - mi trvalo sa na Hru naladiť, a vydržala som to len vďaka tomu, že napriek mojej nechuti ma prikovala k obrazovke. A potom už mi bolo jasné, že tento kórejský netflixový Battle Royal svojmu hypu dostojí. Niektoré scény sa okamžite zapísali do seriálovej histórie a právom. Nervy drásajúce momenty striedali momenty skutočne desivé, pasáže zo samotnej hry i udalosti na ubytovni ponúknu prvotriednu thrilerovú atmosféru a to všetko dopĺňa fakt, že chytrý scenár nedaroval nič svojim postavám ani divákovi. Fenomén Squid Game u mňa teda obstál, čo ma vlastne vôbec neprekvapuje, ale i tak sa tomu úprimne teším. S pár zaváhaniami, ale stále f*cking great divácky zážitok. Netflix, job well done. ()

wowylgu313

Pár nedostatků, občas na mě osobně až moc barviček. To bylo faaakt dobrý. Všechny hry super, každá vyvolávala jiný druhé emocí. U hry s kuličkami jsem prostě bulel jak fakan. Každý díl mě bavil a užíval jsem si ho. Vážně moc se těším na další sérii. U toho seriálu jsem hodně dlouho přemýšlel zda chci... Stejně jako u filmu Parazit. No ... Nelituji, překvapilo. 80% děkuji. ()

Ironhead

Jsem rád, že alespoň někde ještě pořád dokáží vznikat originální a odvážné náměty, a ne u nás to opravdu není :_) Tenhle seriál má opravdu, jak se říká, koule a nebojí se do toho drsně "šlápnout". Nejzajímavější je asi pozorovat změny v chování jednotlivých charakterů, když jsou v ohrožení života. Myslím, že to tu celkem slušně a reálně vystihuje lidskou povahu v takové krajní mezi. Prvních pár epizod mě až tolik nechytlo, byly tam pro mě místy trochu nudné pasáže, především linka mladého policisty. A neustále předhazované looserství a slabošství hlavního hrdiny, které stačilo nastřelit řekněme v kratším rozsahu. Až epizoda 06 to pro mě celé brutálně nakopla, asi nejlepší a nejsilnější díl celé série. Tam jsem zíral doslova s pusou dokořán. Poté už si to zachovalo vysokou úroveň až na samotný závěr, kde jsem ale popravdě čekal něco... nevím... více nápaditého, šokujícího nebo dojemného... prostě o trochu víc než nakonec přišlo. Nicméně i přes tuhle "kritiku" jde o velmi povedené a originální dílo, které mohu s klidným srdcem doporučit (jen slabší povahy asi seriál nedokoukají :_). Za zmínku stojí i kvalitní hudební doprovod. btw... Na rozdíl od kolegy níže pevně doufám, že žádná druhá ani třetí nebo čtvrtá řada nebude. Pochybuji, že by autoři mohli přijít s něčím opravdu novým oproti té první a nebyla to jen nastavená kaše. Některé minisérie by prostě měly zůstat uzavřené/otevřené přesně tak a tam kde skončily. Nedělat z nich za každou cenu nekonečný stroj na peníze, který ale vede ve většině případů do pekel (příkladů známe hodně :_). ()

Petrmachovec

Od Squid Game jsem toho moc nečekal, trailery byly hezky nastříhané, ale spíše jsem čekal něco průměrného... opak je však pravdou! Seriál má výborné tempo, ano, i když přibližně prvních 30 minut sledujeme "normální" život hlavního hrdiny a druhá epizoda jede v podobném duchu, díky tomuto si hlavní postavy oblíbíte a fandíte jim, seriál se je však nebojí zabíjet a šokovat. Moc se mi líbí, že zde bylo pramálo efektů a pokud zde byly, nemohl jsem je moc dobře poznat (vyjma první hry). Jak jsem již napsal, postavy jsou dobré, ať už záporné či "kladné", záporáky opravdu nesnášíte a všem "kladným" postavám fandíte, kamera a střih jsou dobré, ani scénář není nijak hrozný. Hry samotné jsou velmi zábavné, každá funguje trochu jinak a postavy se zde navzájem potřebují. Postavy se v sérii vyvíjí a z toho největšího klaďase se vlivem událostí může stát největší svině. Musím také říci, že je velmi zajímavé, jak vám seriál nedává nic na ruku a musíte trochu přemýšlet, viz. dějová linka s Doktorem, též děkuji autorům za výbornou epizodu čislo 6, Kganbu, která je opravdu emociální a funguje na jedničku, za mě silných 90%. P.S.: Děkuji za nepoužívání humoru, což například zkazilo Vincenza ze stejné země. ()

Karbos

Korejci bodují! Až na třetí díl, plný nesmyslů kdy si scénáristi vybrali volno. Naproti tomu musím vyzdvihnout zejména 6. díl v životě bych nevěřil, jak hluboké emoce se dají vyvolat cvrnkáním kuliček!!  Po dlouhé době se tu jedná o vskutku komplexně kvalitní tvorbu a precizní řemeslo. Závěrečné rozuzlení nebylo vůbec tuctový a dodává bonusový druhý rozměr, protože zpětně změní váš pohled na to, co jste od začátku sledovali natolik, že začnete uvažovat nad možným opakováným shlédnutím celé série, obohacení o zásadní fakta, která vám umožní prožít to zase jinak. Zároveň si logicky nechávají dost pootevřená zadní vrátka pro pokračování, které sice z vysokou pravděpodobností nedosáhne onoho úspěchu první série ale i tak by druhá série mohla mít, vzhledem k nastaveným parametrům, vysokou úroveň. Navíc jako velké plus u tohoto seriálu vnímám, na Netflix, až nečekaně konzervativní (z pohledu dnešní doby) projev, bez výrazných ideologických nátlaku, ano jsou tam menšiny ale jsou překvapivě opravdu v menšině, ano dostane se nám homosexuálních scén, ovšem ne zrovna v takové formě, v jaké by si to dnešní propaganda přála, ano ženy zde rozhodně nehrají druhé housle ale rozhodně jim tu muži nedělají jenom opelichané křoví. Tohle všechno z toho dělá nadideologické, apolitické dílo, což je zrovna na Netflixu kurevský zázrak a já žádám církev o zvážení uznání oficiálního statusu seriálu za zázračné zjevení! ()

Kushina

Za mě to bylo naprosto skvělý. Hra o život s pevně danými pravidly. Po celou dobu seriálu jsem byl v napětí a fakticky jsem se nenudil. Jen ten konec trošku mad. Nejspíš příprava na další sérii, jinak si to neumím vysvětlit. Každopádně na Koreu hodně velký luxus, tolik krve se nevidí v kde jakém akčňáku. 90% ()

HanzoBureshi

Poslední dobu se mi zdá, že Jižní Korea na Netflixu docela válí. Nedávno mě překvapilo Království zombie a teď tu máme toto. Hra na oliheň mě totálně dostala a jsem velmi zvědav, zda se dočkám pokračování. Tady musím dát 80%. ()

Lendak

Žeby ďalší fenomén? Taká tá typická Battle Royale, ale po kórejsky. Zápletka nie je príliš originálna, ale to prevedenie? To už hej. Dôkazom môže byť, že celá jedná epizóda sa venuje výlučne iba postavám, a nejaká Squid Game s tým nemá nič spoločné. A keďže sa tá jedna časť venuje postavám, tak divák potom vie s nimi súcitiť a pochopí ich motiváciu, to seriál vyzdvihuje oproti ostatným. Ďalším veľkým plusom sú tie kolá. Každé je úplne iné, originálne a hlavne jednoduché, v úvodzovkách, a každé cieli na inú zručnosť. Za mňa vedie, teda vedú, guličky, alebo recept naa to, ako psychicky zdeptať diváka. Jediné kolo, ktoré nieje o rýchlosti, sile, ani zručnostiam. Ale o morálke a psychike. A to môže byť oveľa ťažšie, než nejaká preťahovačka. Zlatým klinčekom sú herci, kde každý herec aspoň raz predviedol úplný vrchol svojho talentu. Zaujímavé je, že finále, aj keď to bol iba pästný súboj, tak to bolo to najkrvavejšie kolo a zároveň, keď sa nad tým človek zamyslí, tak je to spojením všetkých stránok za predošlých kôl. A to tu už bol napríklad most, alebo preťahovačka. Kebyže nebolo toho hrozného konca, tak by som seriál dal medzi svoje obľúbené. VERDIKT: 9,5/10. ()

hony23

Asi to nejlepší, co jsem kdy z korejské prudukce viděl. Přesto mám stále trochu problém s korejskou mentalitou, kdy se podle mně Korejci chovají v emočně vypjatých situacích jako píčusové, což trochu kazí dojem z jinak velmi povedeného seriálu. Příběh životních ztroskotanců, kteří pod vidinou zbohatnutí přistoupí na zvrácenou hru o vlastní životy, nabízí nekompromisní, brutální a nápaditou podívanou, která diváka přiková k televizní obrazovce. Ano, některé díly byly slabší a samotné finále smrtící hry bylo hodně přitažené za vlasy, takže hodnotím 4 hvězdami. ()

PanPyzamo

Na Netflixu se objevil nový korejský seriál a já to nějak neřešil. Netrvalo ale dlouho a začal jsem o něm slyšet ze všech stran a to jen a jen v dobrém. Rozhodl jsem se tedy na tento seriál podívat a vůbec nelituji. 1. epizoda nám představila hlavní postavu, která mi přišla supr. Celkově všichni soutěžící zde měli něco do sebe a každá postava byla pro mě něčím zajímavá. 2. epizoda byla pro mě nejhorší. Od 3. epizody to ale nabralo tempo a já už jsem se nemohl odtrhnout od obrazovky a začalo to být dost napínavé. Jak už jsem totiž zmínil, tak každá postava mi zde přišla zajímavá, takže mě vždycky zajímalo, kdo umře a jak to celé dopadne. Hry byly zábavné, zajímavé a celkově ten nápad, že dospělí lidi hrají dětské hry mi přišlo originální. Kromě toho jak už jsem zmínil jsem se fakt bavil a každá hra měla něco do sebe. Co seriál pro mě také táhlo byla celková zajímavost a záhadnost. Je zde totiž několik nečekaných momentů. Kromě jedné věci jsem snad nic nepředvídal a seriál mě neustále překvapoval. Abych to celé shrnul. Ojingeo geim je za mě úžasný seriál, který doporučuji. 1. série - 9/10 Celkový verdikt: 9/10 ()

Mancunian

Pro mě hodně velké překvapení. Samozřejmě jsem četl samou chválu na tenhle seriál, ale nečekal jsem, že to bude tak dobré. Super příběh, který postupně vrcholí a atmosféra mezi hráči by se dala krájet. Zajímavé postavy a celkový koncept. Závěr pro mě možná trochu slabší, ale to je i tím, jaký standard nastavily předchozí epizody. Bohužel jsem koukal s anglickým dabingem. Ten nebyl špatný, ale často neseděl zvuk s pohybem rtů a i hlasy někdy nebyly ideální. I tak to ale zážitek nezkazilo. ()

Ace.A.T.L.

Já to vzal jedním dechem a rozhodně toho nelituju. Je to surový, dobře vymyšlený a člověka to nepustí. Je to svým způsobem i zvrhlý, ale myslím, že něco takovýho bylo v jistým směru i potřeba, aby se to neopakovalo a nebo to nespadlo do fádního duchu. Myslím, že tohle si najde hodně diváků. Za mě zasloužených 5* a DOPORUČUJU ()

Marcoman1972

Slyšel jsem, zkusil jsem a po dvou dílech smazal ze svého netflixového seznamu. A vím přesně proč. Tenhle styl hereckého projevu bych snesl ještě tak v šílené komedii s Jackie Chanem, tady mi to vysloveně rvalo oči i uši - obzvlášť ten neustálý kvílivý nářek. No nic, tohle mi tedy vážně nesedlo. Odvahu na další korejský seriál asi v dohledné době jen tak neposbírám. ()

morepower

Slabý, spousta vaty. To co má šokovat, nešokuje. Je to ten typ seriálu, co po shlédnutí prvního dílu ty další spíš proklikáte... ()

Diaconix

Chvilu sem si řykal, že neidu z davem a ten super serijal roka necham byt, enemže… ta medijalni masaž a nakup čerztveho kymči mi vrtly bruka do paly a jak začalo venku chcat zmačknul sem ovladač a… Na gebeno ti nedam už ani lyka a rachota v dupje, tak nezbyva nic ine, než dat svoje organy nebo se po par lyskancich učastnit třezkuřytni zabavy a vyhrat hafo chechtaku. Mistama přy tych hrach něgdo zgebne, ale chuj z tym, bo many su many a kdo se boji, sere v sini. Čumite tak na šikmooky střyk “Hladovych her” a “So”, asyk i z parodyju na “Kasa del tata”. Semo tamo sem dumal nad inačima vjecma, ale vjetšinu časa sem na to čuměl jak panic na bobra a lehce už i chapu tu hysteriju kolemdol. No tak kromě kymči asyk začnu čumět na korejanske muviz. “Pane, spojíme se?” Holaj duša, pekla nima! Zdař buch! ()

Překonalo Prime Video od Amazonu Netflix?

Překonalo Prime Video od Amazonu Netflix?

04.12.2022

Seriál Star Wars: The Acolyte rozšiřuje obsazení