Hra na oliheň

• Jižní Korea Ojingeo geim (více)

Série(2) / Epizody(18)

helrohir

Veľké prekvapenie z kórejského polostrova. Perfektne vygradovaný seriál s bezmedznou dávkou napätia, adrenalínu a zdrvujúcich emócií. Zároveň seriál funguje aj ako sonda do vnútra jedinca vystaveného hraničnej životnej situácii.  Práca s jednotlivými charaktermi je tu naozaj vystavaná veľmi umne. Niektoré epizódy síce nenaplnili moje očakávania, a hlavne po závere zostalo veľa otázok a chuť po nejakom zadosťučinení. Čo sa týka hercov, hudby či kamery, všetko je tu na vysokej úrovni. /80%/. ()

PetrC.

Teprve s odstupem jsem se pustil do sledování této jihokorejské seriálové senzace. Na úvod musím říct, že pokud by byla seriálová řada ještě delší, nejspíš bych ji ani nedokoukal. Jedná se zkrátka o korejskou variaci na téma battle royale, nejde o nic převratného. Scénář hodnotím jako schematický, v mnoha ohledech předvídatelný a nepřekvapivý. Sází na šokování diváka násilím, krví a nesmyslným zabíjením. Větší hloubka však chybí, forma zastiňuje obsah. Idea manipulace lidským plemenem v podobě nelidských jatek doplněných iluminátskou odbočkou nezvládá vybudovat žádnou stěžejní myšlenku a v tomto smyslu je i rozuzlení prázdné, nijaké. Nijak zvlášť nedoporučuji, ale jsem naznačil, je to jenom 9 epizod. ()

patsandor

Emocionální a zároveň brutální Veni Vidi Vici na korejský způsob. Tah na branku od začátku do konce. Jak to začnete sledovat, nemůžete přestat dokud není konec. ()

GNTRS

Bomba seriál, u mě na 2 večery. V rámci žánru tam nevidím moc hluchých míst. Seriál je dostatečně nekompromisní a herci jsou bez výjimky skvělí. Baví mě i ta korejská/asijská specifika v hereckým projevu, ale chápu, že ne všem je tohle po chuti. U mě +, že se nejedná (až na jednu výjimku) o prvoplánovou akci ve stylu všichni proti všem. Jednotlivé fáze hry jsou skvěle vymyšleny a hezky pracují s charaktery postav. Jejich vývoj mi totiž přišel nejzajímavější. Já osobně bych rád trochu rozvedl svět VIP klientů a Bílého koně. Ale myslím, že se dočkáme ve druhé sérii, na kterou je v závěru připraveno... Já si jí s chutí dám! ()

husak_k

Konečně něco kvalitního v rámci žánru "Battle Royale", i přesto že se dá v seriálu najít i dost negativů. Seriál klade důraz na postavy, jejich zoufalost, a vliv peněz na lidi. Najdete zde hodně zajímavých charakterů, ikdyž to typicky korejské přehrávání herců mi docela vadilo. Některé zvraty lze lehce prokouknout, některé naopak. Vadila mi jedna vedlejší příběhová linka, která narazila na slepý konec a pro příběh neměla žádný význam. Jinak kvalitní práce a bavil jsem se. 80% ()

Fathe

Fantastická studie lidských povah jednajících pod tlakem, ve vypjatých situacích... Zároveň vysoce napínavé a promyšlené. Už dlouho mne tak něco nepřekvapilo. ()

Marcas

Korejci válí! Po delší době zase seriál na Netflixu, který jsem zkouknul během asi dvou dnů. Hodně se mi líbí nápaditost jednotlivých her a propracovanost postav, ke kterým jsem si vytvořil citové vazby, a tím pádem ten děj fungoval perfektně. Co se týče konce, tak jsem byl relativně překvapen a doufám v další sérii. ()

jemine

Poněkud exotická Hra na oliheň mírně nabourala mé, možná apriorní přesvědčení, že poslední dobrou televizní sérií byli Sequensovi Hříšní lidé Města pražského. Jihokorejský seriál pro Netflix se ukázal být peckou, která se strefila do doby a vkusu a oslovila kdekoho, třebaže   k realitě má daleko. Hra na oliheň chytne a nepustí, a tu divák rád odpouští poněkud nepravděpodobně vystavěný příběh i chvílemi neobvyklou expresivitu korejských herců. Podařená vizuální stránka série je podtržená báječně depresivní hudbou, což jen umocňuje divákovy emoce ze  skvěle napsané i interpretované hry o život, přerůstající od infantilního očekávání v nekompromisní, brutální a stále překvapující umírání. Není to ale hloupé SAW, založené na hnusu, tady autoři staví na psychologii, a staví velmi dobře. ()

mivr

Už zo skúsenosti viem, ak je film či seriál natočený z Kórei je väčšia šanca že sa bude jednať o kvalitný kúsok a tu sa to naplnilo až nad rámec.  Veľký počin, výborne premyslené hry a ťažké príbehy hlavných postáv. Je nebezpečné si vybrať obľúbenca ktorý si zaslúži tie peniaze, hoci som od začiatku vedel kto ich zrejme dostane. Diel S01E06 Gganbu ma dostal asi najviac a tí, ktorý ste už videli, asi chápate, čo tým myslím...Som nadšený že som mohol vidieť takýto výborný seriál (možno pre niekoho šialený) ale výborný kúsok a na konci si poviete WTF?! 5/5 ()

ESNYR

Po 3 dílech mě to přestalo bavit. V polovině 4 dílu jsem to vypl a nazdar. Hodnotit bych to asi neměl když jsem to neviděl celé ale pochybuju že by se na tom cokoliv změnilo i kdybych to celé viděl. ()

MT_Y

Za mě hra na oliheň jakože super. Málo který seriál (i z tak málo díly) si dokáže po celou dobu držet dost slušnou laťku, což opravdu oceňuji.!!!! BUDE OBSAHOVAT SPOILER A MOŽNÁ I JAK TO DOPADLO NEČÍST DÁL!!!!! Hlavní hrdina 456 samozřejmě super, bylo hezké jak se svým způsobem i ujal 001 což mi přišlo fakt hezký až na ten závěr kdy prostě no uvidíte, to člověka ale naštve, ale dokážu to pochopit. Jeho kamarád, mě tam štval víceméně od začátku, nebyl mi sympatický a ikdyz jsem chápal že mu o tu výhru jde kvůli důvodům kvůli kterým do toho šel, tak nečekal jsem že opravdu půjde i přes mrtvý doslova, nevím vůbec prostě mi tam vadil... Holčina z ledovou tváří, no vlastně ji sem chápal, chtěla udělat vše proto aby mohla pomoct máme a bratrovi, což člověk i chápe tu kapsařinu apod. Za mě opravdu obrovská škoda že to nedala ve finále. Hodně mi bylo líto Inda, věřil tomu kamarádovi 456tky a spoléhal se na něj jeho slovo, a on ho hnusně zradil, nezasloužil si to jak skončil. Zaporak mezi soutěžícími no prostě de**l no, strašnej srab kteréj bez kumpánů by ničeho nedosáhl a pak ještě se divil že když někoho podrazí jako to ženskou že se mu pomstí. K téhle ženské, mě tam bavila, taková správná polozáporná postava, až mi jejího konce bylo líto. Policajt, no tak jeho linka nebo spíš konec mě opravdu vytocil, od 2. Dílu vlastně dělal vše kvůli bratrovi aby ho našel atp. Ve finále bez většího dialogu ho právě ten bratr dostal no tak takový nevím, úplně na nic no... On tam kvůli němu dělá vše a to jen proto aby celá jeho linka ve vteřině skončila bez jakéhokoliv pořádného výsledku, tohle je opravdu část, která mě na tomhle seriálu fajt naštvala. Mimochodem k tomu bratrovi, to že v šedé čili takový jako Skoro Boss že to bude jeho bratr jsem tušil většinu seriálu, takže to úplný surprise nebylo. Konečně tu máme 001, to že bude zřejmě za tím vším mi bylo jasný od začátku, ale vůbec mi to nevadilo. Jeho chování bylo roztomilí, chvílema jsem vyhrát přál jemu, ikdyz jsem si uvědomoval ten fakt že to vše to zabíjení atd. Je vlastně díky němu. No jdu ke hrám , první hra no bylo jasný že ta tam byla kvůli zbavení největšího počtu lidí a ukázání že peníze nebudou zdarma že ano... Karamel, taková slabá hra no, trošku no.. Kuličky, to byla opravdu místy zrádcovská hra no, k tomu není co dodat.. Skákání po těch sklech, no bylo jasný že min. 3-4 lidi musí zemřít, ale jinak nepříjemná hra, skákat ve vzduchu po skle aaagh.... Ohnivá liheň hra, zajímavá hra přetlačovaná no. Celej seriál mi bylo jasný, že tak či tak to bylo jen pro jednoho vítěze. Už jsem se rozepsal dost tak skončím a hodnocení je takové 90% 5 hvězd ()

axik

Další z mnoha variací na Battle Royale, Hungry Games či Saw. Žádná velká přidaná hodnota, žádné velké morální poselství. Vizuálně zajímavé... a tím to končí. ()

Honzulik

Tak určitě je to seriál, který bude kandidovat na seriál roku. Seriál o lidech, kterým se v životě hodně nedaří, ale velmi touží po snadných penězích. Proto se přihlásí do „Hry na Oliheň“, která opravdu zpočátku vypadá jako neškodná dětská hra. Pak se vše velmi brutálně rozjede a hráči poznají, že zdaleka nejde jen o obyčejnou hru a v sázce nejsou jen miliony pro vítěze, ale hlavně jejich životy... Korejci a hlavně režisér a scénarista Hwang dokazuje, že kvalitní seriál umějí natočit. Já se bavil a vřele ostatním doporučuji! ()

hematop92

Obrovský hype, všichni o tom mluví, dokonce i článek na novinkách o tomto epickém seriálu je, takže nezbývá než se usadit a užít si zhruba 8 hodin nekompromisní zábavy. To co jsem ovšem viděl absolutně nechápu. Postavy totálně nesympatické (ano bylo mi absolutně u zádele, kdo umře), neskutečně předvidatelné situace a jedna obrovská nuda. Za celých osm hodin jsem se maximálně deset minut bavil u kuličkované, ale i tam bych viděl rezervy. Zvažoval jsem odpad, jelikož mě opravdu tento seriál nasral, ale srovnávat to s produkcí NOVY a PRIMY je zas nefér, takže dávám jednu hvězdu, ale fkt jsem furt nasranej!!! ()

DonBraso

Zas taková pecka,aby si člověk sednul na prdel a zíral,že tohle ještě nežral to fakt ne.Korejská zručnost,která přišla na tah,kdy díky všem těm battle hrám má stále co říct a tak natočíš vyvražďovačku do určitých her,kde postupně odpadává soutěžící jak kuželky.Korejci umí dobře psát a tak zde ani nemáte nějaký akční dělobuchy,ale spíše dramatickou sondu lidí,který vlastně nemají co ztratit a jen získat.Každá postava z těch hlavních má svoje místo na slunci a je vlastně skvěle vykreslena,ač jedno mají vždy společné.To,že peníze nejsou všechno nám tenhle seriál leje do hlavy neustále.Japonský Battle Royale který je tak hodně zmiňovaný už jsem viděl a ač je sice dobré téma,tak se vlastně lechce zaměňuje a tváří se jako jako jarní fialka ,který chybí pupeny,protože zbytečně filozofuje,místo aby zatopila pod kotlem.První díly jsem se vcelku nudil.Ona vyvražďovačka jen ukazovala určité momentum jen první minutu.Tohle se bohužel táhne u těch zbylých her.Kromě nejlepší soutěže jako byl padající most ze skel,to asi byly národní hry,ale vcelku nezajímavé.Opak zase byl skvělý,že nejsme jen u soutěžících a jejich životy,ale zabloudíme taky mezi maskované.Zdejší policajt co hledá bratra je nejlepší osvěžení celého seriálu a řekl bych i nejlepší co zde je.Což my až připadá divné k tomu,kolik vlastně prostoru zde je,ale krásně mění konstrukci a tím diváka přestává nudit typická partička,která vesměs je vcelku stejná.Korejci samozřejmě umí a nepospíchají,takže i těch pár scén už víte kdo je kdo,protože zjistíte jakous takous elipsu.Bohužel rozuzlení bratra není šokem,ale jasným tématem,který musel uhodnout každý.Některý celky vůbec k sobě moc nepasují jako VIP hosté,který jen ukazují sílu moci pěnez,ale nehrají tam vlastně žádný charakter.Asi to stejné když si tam někdo snaží vydělat na bílém mase.Proč nakonec dochází k tomu zvláštnímu ke konci v boji má jen sílu moci každého diváka jak to vezme,i když postoupil a dokázal zradit.Tam vzadu je to celé poselství,co za prachy se dokáže stát z lidí.Tečka. ()

Překonalo Prime Video od Amazonu Netflix?

Překonalo Prime Video od Amazonu Netflix?

04.12.2022

Seriál Star Wars: The Acolyte rozšiřuje obsazení