Must/Can't (E10) (epizoda)

Krimi / Drama / Fantasy / Mysteriózní / Thriller

USA, 2020, 1 h

 • darkrobyk
  *****

  Atmosférická desátá část uzavřela seriál podle Kinga a já jsem tentokrát - za celek - spokojen. Výborný úvod, kde postavy se možná nechovají logicky, leč ruku na srdce, kdo by se v podobné situaci logicky choval, že? To se jen hezky říká z klidu a tepla domova. Pud sebezáchovy funguje a touha bránit se za každou cenu rovněž. Tam jde potom často rozum stranou. Jen jsem měl obavy, aby masakr netrval příliš dlouho, jelikož pak by z něj emoce vyprchaly. Naštěstí tomu tak nebylo. Znalci Kingova díla ví, že se nerozpakuje zlikvidovat nejen vedlejší postavy, ale mnohdy i hlavní. I proto jsou jeho příběhy tak napínavé. Předlohu jsem sice četl, ale jeden nikdy neví, kam se scénář nakonec uhne. Za mě mohlo být mrtvých více, ale budiž. Snad jen citově chladný divák by mohl říci, že poslední díl ho vůbec nezasáhl. A pokud se zdálo, že jeskyní vše končí, tak nikoliv. Ta skutečná práce na zbývající aktéry ještě čekala....(9.3.2020)

 • zdenur
  *

  Nějaký ten seriál se zmrveným koncem už jsem viděl. a že jich není málo, ale tady je to trošku jinak. Outsider začal excelentně, postupně ztrácel, v závěru se stal nesnesitelně natahovaným a nakonec vyšuměl do prázdna. Snažím se v těchto případech hledat aspoň nějaké pozitivum, ale tady nenacházím, opravdu jde jen o festival ztraceného času.(10.3.2020)

 • warrenur
  ***

  Vsetci sme ocakavali bombasticky a uspokojujuci koniec. V ten som stale dufal aj po brutalnom masakri v lese, ale zacalo sa to lamat po vstupe do jaskyne. Tak jednoducho to akosi nedavalo zmysel. ;) Nasledny coverup uz bol uveritelny a vsetko okolo toho takisto. Ta jaskynna scena mi vsak nesadla, hoci tie transformacie boli naopak peckove. Paradoxne prave na tento diel bude pozerane ako na najslabsi.(11.3.2020)

 • kery-
  ****

  Finále bylo originální a přesně ve stylu celého seriálu. Nikdo přeci nemohl čekat přeefektované orgie - o tom tenhle seriál vůbec nebyl. Tento seriál byl převážně o střetu dvou zcela odlišných světů a tom dusnu mezi nimi. To se dodrželo i v tomto finále, kde narozdíl od jiných seriálů měli alespoň tu slušnost a uzavřeli dějové linky všech postav + navíc přidali neagresivní cliffhanger otevírající případnou druhou sérii.(10.3.2020)

 • Ronkar
  ***

  Tak jsme se dostali na konec. Klimax děje před jeskyní a v ní je dobrý. Ačkoli se z té situace dalo vytěžit mnohem víc. Ale skončí poměrně rychle a pak už jen dojíždí nastavené. Skončilo to tak, jak jsem předpokládal. Žádné velké překvapení, nebo odhalení se nekoná. Snad jsem jen čekal, že monstrum se kromě vykecávání pokusí i bránit. A 50/50 jsem čekal že Ralph zařve kvůli Holly. Myslím, že konec naštve dost lidí. Mě ne, ale dojmu, že celý seriál měl být nahuštěn do méně episod (např. 6), jsem se nezbavil. Start příběhu je velmi silný, pak klesne do průměru a už se z něj nezvedne. Mnoho vaty a výplně bez důvodu. Atmosféra je ale boží, stejně jako práce s charaktery. Herci ok. Celkově lehčí nadprůměr, ale jen kvůli řemeslné stránce. PS: Berlička v závěru pro možnost další série s Holly mi přišla zbytečná.(9.3.2020)