Must/Can't (E10) (epizoda)

Krimi / Drama / Fantasy / Mysteriózní / Thriller

USA, 2020, 1 h

 • kery-
  ****

  Finále bylo originální a přesně ve stylu celého seriálu. Nikdo přeci nemohl čekat přeefektované orgie - o tom tenhle seriál vůbec nebyl. Tento seriál byl převážně o střetu dvou zcela odlišných světů a tom dusnu mezi nimi. To se dodrželo i v tomto finále, kde narozdíl od jiných seriálů měli alespoň tu slušnost a uzavřeli dějové linky všech postav + navíc přidali neagresivní cliffhanger otevírající případnou druhou sérii.(10.3.2020)

 • Anderton
  ****

  Taký povinný dojazd, neprinášajúci už toho veľa nového. Prvá polovica sa odohráva pred jaskyňou a v jaskyni, ako sa dalo čakať a tá druhá uzatvára prípad. Nakrútené je to ale dostatočne pútavo, fanúšikovia niektorých postáv sa budú musieť zmieriť s ich smrťou, ale to sa dalo čakať. Jedno prekvapenie nás ale predsa len čaká, a to rozhodnutie hlavnej postavy, čo všetko dostať na verejnosť a prečo. Aj v tom sa odráža jedna z myšlienok celého seriálu.(9.3.2020)

 • Trevor
  *

  Holly sa spolu s Ralphom potom, ako sa im podarí zvládnuť útok Jaka Hoskinsa stretnú s Outsiderom...po predchádzajúcej epizóde som tak trochu dúfal, že záver by sa tvorcom mohol vydariť, opak však bol pravdou. Ako to už bolo spomenuté v jednom z komentárov zažiť takéto sklamanie pri seriály s pomerne dobrou atmosférou nečakal asi nikto. Nezvládnutá bola nielen streľba Jacka Hoskinsa na tým vyšetrovateľov okolo Holly ale aj zmena charakteru Ralpha a Holly doslova na poslednú chvíľu. Záverečný rozhovor medzi Holly a Outsiderom už horši byť nemohol rovnako tak ako spôsob, ako sa im podarilo Outsidera poraziť. Áno, síce sa v závere obnoví vyšetrovanie vraždy Frankieho pettersona a Terry sa dočká očistenia svojho mena, to však nič nezmení na tom že táto epizóda väčšinu divákov sklamala. Pre mňa je sklamaním napríklad prichádzajúca pošta od iných užívateľov, ktorým nakoľko chýba argument alebo schopnosť napísať vlastný komentár spamujú človeka tým, že nájdu v jeho komentári jedno chýbajúce písmenko a človek písaniu komentára venuje 2,4 sekundy. Klobúk dole pred Vami ľudia, mať tak toľko voľného času čo Vy...(9.3.2020)

 • xterri
  **

  Narozdíl od jiných komentujících jsem nečetla knihu a celý seriál mě bavil. Nepřišel mi vůbec nudný či bezduchý. Ale napínavý a perfektně gradující. O to větší zklamání pro mě byl poslední díl. Žádné napětí, žádné tuhnutí krve v žilách. Nesmyslná přestřelka, kdy mi umírajících ani nestačilo být líto a ten konec, jak to "vysvětlí světu"? Navíc, velká část děje v jeskyni byla v úplné tmě - co tam viděli? Škrábnul Outsider někoho? Uff... tohle si zasloužilo víc :-((9.3.2020)

 • Ronkar
  ***

  Tak jsme se dostali na konec. Klimax děje před jeskyní a v ní je dobrý. Ačkoli se z té situace dalo vytěžit mnohem víc. Ale skončí poměrně rychle a pak už jen dojíždí nastavené. Skončilo to tak, jak jsem předpokládal. Žádné velké překvapení, nebo odhalení se nekoná. Snad jsem jen čekal, že monstrum se kromě vykecávání pokusí i bránit. A 50/50 jsem čekal že Ralph zařve kvůli Holly. Myslím, že konec naštve dost lidí. Mě ne, ale dojmu, že celý seriál měl být nahuštěn do méně episod (např. 6), jsem se nezbavil. Start příběhu je velmi silný, pak klesne do průměru a už se z něj nezvedne. Mnoho vaty a výplně bez důvodu. Atmosféra je ale boží, stejně jako práce s charaktery. Herci ok. Celkově lehčí nadprůměr, ale jen kvůli řemeslné stránce. PS: Berlička v závěru pro možnost další série s Holly mi přišla zbytečná.(9.3.2020)