Fred (Christopher Lambert) je pronásledován pohunky významného mafiána, kterému uloupil důležité dokumenty. Skrýší se mu stane pařížské metro, kde žije svérázná a fascinující komunita bohémů a bezdomovců, jež ho přijme do svých řad. Při vyjednávání o vrácení materiálů Fred naváže vztah s mafiánovou milenkou Hélénou (Isabelle Adjani), která znuděná životem zbohatlíků přijímá pozvání do snového světa metra a jeho obyvatel. (J.Connor)

MrPierc

Příjemné překvapení od Bessona, sbírka hodně francouzských herců v jednom filmu a nečekaně dobré vyprávění o existencích v metru. Fascinovala mě velikost francouzského metra (u nás by to asi moc natáčet nešlo). Konec je dost dramatický oproti lehce vtipnému příběhu, ale Konec je to s velkým Ká. Jean Reno byl s těmi jeho vlasy a hůlkami BEST !!! ()

kusper

35. LFŠ U téhle genialitky se člověk opravdu upřímě zasměje. Jean Reno vždy když se objeví na scéně způsobí neovladatelný smích a to jsem ho až do Bessonových filmů neměl rád. ()

c.tucker

Co říct o tomto prvním Bessonově počinu?: Kouzelná hudba? Magická atmosféra metra? Charismatický Christopher Lambert? Půvabná Isabelle Adjani? ... Ne! Je to vše dohromady v super kompaktním balíčku. ()

okkac

Pohodový film s celkem fajn feelingem. Ale po dějové stránce vlastně o nic nejde a ten divně useknutý konec tomu taky nijak nepřidal. ()

mortak

Diskopříběh v akčnějším balení. Soukup a Bessonem si mohou podat ruce, protože oba natočili ve stejný čas sobě podobné zrůdnosti, jen u nás jsou hrdiny učňové a ve Francii nezávislí umělci. Besson má větší rozpočet a tak si může dovolit zobrazit umělce jako "action heroes" v čele s Bessonovou personifikací jeho duše na plátně Lambertem. Scénář je v podstatě snůška těch neotřepanějších kliše poskladaných halabala dohoromady (krásná dívka milující peníze, avšak v srdci pořád čistá, smrt jako dovršení uměleckého díla - to daleko lépe využil Aronofsky v Černé labuti), Serra si může podat ruce s Michalem Davidem, co se týče hudby... ()

dr.fish

Film, do ktérého dal Besson opravdu hodně invence. Ze začátku je nudný, pak se rozjede a člověk se výborně baví. Všichni slavní herci mají vizáž osmdesátek a je to úlet. Metro je prostě mraveniště podivných týpků. Zvláštní, velmi dobré. ()

MJMilan

Jeden z těch divných undergroundových (doslova) filmů, u kterého můžete v pohodě usnout, ale sem tam se i pobavit. Pro mě nejlepší zážitek byl Jean Reno jako bubeník - opravdu mistrovský výkon jako vždy. ()

SeanLSD

Už v svojom prvom filme predviedol Besson úžasný cit pre výber hereckých predstaviteľov, ale SUBWAY je až preplnená galériou fantastických postavičiek z podzemia. A hoci okrem opäť veľmi výrazného hudobného vkladu Erica Serru v tom filme nič poriadne nedrží pokope, sledovať ich by ma bavilo ešte aj dlhšie. ()

LeoH

Mile praštěný úlet, pro jaké mám už tak slabost, navíc střižený s bessonovským šarmem i humorem, i když z toho ještě tu a tam vykoukne křivý šev. Výborný Michel Galabru, chvíli jsem myslel, že se Walter Matthau naučil francouzsky. Jo, tohle budu moct i víckrát, a proto budu štědrý a dám čtyři kousky. ()

Estrellita

I raný Besson má něco do sebe - a nemyslím tím jenom schopnost přemluvit Jeana Rena, aby hrál v každé jeho (byť sebevětší) hovadině. Podzemka je film na hlavu postavený, nesmyslný a šílený, plný super hudby, obsazený slušnými herci (kteří by se spíš hodili do prostředí blázince) a jednou velmi půvabnou herečkou, která pro mě celým svým vysoupením "u večeře" - od účesu až po historky - pozvedla film o úroveň výš. Ale o čtvrté hvězdičce finálně rozhodlo to "papapaarapa" v poslední scéně. 76% ()

TerezD

Luca Bessona mám opravdu ráda, ale jeho rané období tvorby jde trošku mimo mě. Celková myšlenka lidí žijících v pařížském metru byla výborná, ale jinak je film pomalý, dialogy nedotažené a děj je neskutečně nudný. Vztah mezi Isabelle Adjani a Christopherem Lambertem je těžko uvěřitelný a konec mi připadal opravdu zmatený. Naopak hudba a celkový neotřelý styl byly prvky, za které si Podzemka zaslouží aspoň 2*. ()

fefee

Po suprovom začiatku sa to už len kolísalo na vlažnom tóne filmového plátna a vyhrialo v závere na slabé 3 *. ()

JohnSmith

Besson nalákal na úvodní honičku a výborné obsazení, ale po prvních dvaceti minutách se z filmu stává nuda o ničem. ()

jenik71

Máte možnost vozit se metrem z konečné na konečnou a zase zpátky ? Udělejte to ! Určitě to bude větší zábava, než se dívat na tenhle nesmysl. Luc Besson možná před natáčením projel několikrát všechny trasy metra v Paříži, zblbnul z toho a potom se chopil režie. Jiné vysvětlení nemám. ()

Danikaa

Zaujímavý tento voľný život v metre aj s postavami, ktoré sa v ňom pohybujú. Hlavne teda Fred, Korčuliar, Kvetinár, či Bubeník - Jean Reno. Hudba vo filme je výborná a záverečný koncert nemá chybu. ()

BlackTom

Bessonove prvé filmy sú proste neodolateľné. Volanie po slobode, nezávislé zmýšľanie, nihilistické existencie žijúce každý deň na hrane. K tomu peroxidový Lambert, z ktorého sa nedajú odtrhnúť oči a pri pohľade naňho sa človek až pýta, že kam sa ten klučina podel, punkáčisko ako repa Jean Reno, nádherná Isabella Adjani a roztomilo plachý Jean-Hugues Anglade. Film, po ktorom mám chuť zvlietnuť a odletieť preč od bežných nudných ľudí a ich hlúpych problémov. A to bol hádam Bessonov zámer. Krásne kvázipodobenstvo s prekrásnym záverom a pohodovou hudbou. Ja hovorím áno. ()

F.W.Colqhoun

Cpi si tu svou storku někomu jinýmu. Protože já na ty kraviny seru. Budgetový Belmondo ChristopHE Lambert v budgetovém titulu mistra budgetové produkce Luca Bessona. Je těžké vyčítat filmu trochu otravnou nesmyslnost. Jaksi comicsová zcestnost, podtržená účastí figur jako Fred, Helena, Batman & Robin, je zřejmý záměr tvůrců. Hlavním protagonistou filmu je ale samotné metro - nástupiště; eskalátory; kolejiště; servisní průchody; bufety; policejní kukaně; zářivky v oblacích páry, jen akcidentálně třímané rukou postavy z masa a kostí. Vše ostatní, včetně hrdinů a chatrné zápletky slouží jen jako stafáž fascinaci svébytnou estetikou a atmosférou [zcela fantazijního] podsvětí podzemky.  Kdyby se Besson odhodlal k punk-Highlendera prosté dokumentární formy, udělal by lépe. ()