Mel učiní velké rozhodnutí. Jack získává potenciálního investora pro svůj business. Preacher a Paige testují, jak jsou na tom. Schůze rady přináší překvapení pro Hope. (Netflix)

chrispe

Nějakou chvíli mi to trvalo, ale dnes jsem dostala velkou chuť se vrátit do Virgin river. A je to super. Prostředí je tu velká devíza a tvůrci to moc dobře ví, takže nám hned z kraje servírují pastvu pro oči. Dějově se občas nechytám, protože jsem samozřejmě všechno zapomněla. Ale já se chytnu. Dramata už dostala svůj základ a věřím, že se máme na co těšit. ()

vydumnica

Finále predchádzajúcej série bolo také supeeeer, tú epizódu (The Long Goodbye) považujem dokonca za najlepšiu z celého seriálu a tak som sa samozrejme tešila na Season 5 a zisťujem, že dokonca bude ešte S6! Z prvej epizódy (A Second Chance) mám skôr rozpačité dojmy, moje očakávania nenaplnila. Zbytočne sa to zamotáva tam, kde by nemuselo. Virgin River akoby sa nevedelo rozhodnúť, či chce byť viac v štýle Hallmarku (niekedy mi to pripomína až telenovelu) alebo sa viac nakloniť niekde smerom krimi televízny seriál, no tá kombinácia romantiky a krimi nepôsobí veru vždy najlepšie. Stále si myslím, že toto je seriál pre ženy, tie "thrillerové" zvraty mohli z toho kľudne vynechať! Čo sa týka tejto epizódy, niektoré postavy sa správajú nepochopiteľne (Preacher & Paige?!!!) kým niektorí sa naďalej nechávajú manipulovať (Brady) a ďalšia nová postava? Kde bola Ava, dcéra Lilly, keď jej mama zomrela? Napriek spomenutým negatívam mám Virgin River rada. Bavia ma Mel a Jack, bavia ma Doc a Hope, baví ma Muriel, baví ma Lizzie. Prostredie je to, z čoho prevažne tento seriál profituje a to vďaka krásnej kanadskej prírode a soundtrack je tiež vždy perfektný. Som zvedavá, ako dlho vydrží Mel bez práce a už teraz predvídam, že Jack bude neprávom odsúdený za obchod s drogami alebo také niečo, aby to v tom idylickom Virgin River nemali také ľahké. ()