Zemičku kdesi pod horami ovládají vysoce postavení zločinci, lidé propojení s politikou, mafií, ale i s policií, soudy a velkými kšefty. Závislá teenagerka zmizí z resocializačního centra, nikomu ale nechybí. O nuceném sexu a drogách chce vypovídat na policii, ale pošlou ji pryč. Vyhledá novináře, který se pustí do rozplétání neuvěřitelné chobotnice zločinu, mafie, vydírání. Nadějný politik se stane předsedou a ovládne celou zemi, protože kdo má moc, má pod palcem i policii i státní obchody. Z malého veksláka se stává velký vyděrač, který s lidmi zachází jako s šachovými figurkami. Jenže může pravda přežít mezi lidmi, kterým jde o prachy a moc? Nebo se Bůh peněz neštítí ani vraždit? (Cinemart)

embecka

Film je odrazom reality slovenskej politiky, mafie, vysokopostavených. Odrazom špiny, hnusu, toho, čo sa tu žiaľ v posledných rokoch deje. Nech to aj nie je filmárske veľdielo hodné nejakých obrovských chvál, jedno mu uprieť nemožno - a to, že upozorňuje na dôležité fakty, ktoré či chceme, či nie, existujú. Ak by film mal pomôcť čo i len pár jedincom otvoriť teraz pred voľbami oči, tak sa svojej úlohy zhostil skvelo. Čo sa týka filmárčiny, bavili ma vo svojich úlohách Jozef Vajda, Diana Mórová a Gabika Marcinková, boli veľmi hodnoverní. Škoda úlohy Marka Igondu ako Boba, Marko má stále príliš milý a vľúdny ksichtík na niekoho takého, ako je "Bobo". ()

Flopik

Za mňa výborné, podané naozaj drsne a nechýbajú ani silné scény. Jožko Vajda v roli Wágnera neuveriteľne výborný. Som rád, že žijem v krajine kde sa niečo takéto môže natočiť a dostať do kín. U mňa za plný. ()

petikacka

Mnoo, jako dobrý, ale řekněme si na rovinu, nebýt té hnusné vraždy Jána Kuciaka a jeho Martiny Kušnírové, tak by tam všetky ty svině seděly dodnes. Mě tedy daleko více zaujal seroš Za sklom, kde byla tá slovenská situácia vo vládě ukázána v delším časovém horizontu a podrobněji a o to více vynikly všetky ty špinavé charaktery. My v Česku máme poslední šanci a to jít na podzim volit a zbavit se aspoň těch největších dvou Sviní respektive aspoň zatím té jedné zato nejdůležitější svině. Držme si palce, protože UŽ TOHO BYLO DOST A ČEHO JE MOC, TOHO JE PŘÍLIŠ...Za mě 70% ()

tomashrabek

Ten film si berie od predlohy všetky jej neduhy – epizodickosť, a tým pádom úplne rozbitý dej; neexistenciu protagonistu či aspoň jasnej dejovej linky; totálnu doslovnosť v citovaní káuz, ktorých znalosť je vyložene nutná. Je to výborne natočený film a Vajda si toho Kočnera dáva, ale je to zároveň strašne plytké, lacno patetické, ťažko manipulatívne a má to strašne krátku trvanlivosť. ()

Rathalos

Myslim,ze tento film nepotrebuje komentar,kto zije na Slovensku,vie,co a aka je realita,pochvalim Jozefa Vajdu,na nase pomery velmi dobry herecky vykon...:-) ()

agassi68

Film ako taký nie je bohviečo. Toto je však dámy a páni sfilmovaná realita hlavných vodcov úspešného hnutia ZDER. A myslím, že len vrchol ľadovca. A za tú odvahu to natočiť a zverejniť si moje hodnotenie zaslúži. Komu nestačí nech si prečíta rovnomennú knihu. Ale štvrtinou národa aj tak nepohne nič.. ()

Isomut

Tak ako niekto dá nižšie hodnotenie filmu za prepálenú stopáž,... no, tak tu je to opačne. Tu stihli zápalnú šnúru zahasiť skôr než došla k očakávanému ohňostroju. Film mal potenciál a materiál aj cez dve hodiny, pričom som si v mysli predstavoval, že keby sa o túto tému zaujímal Netflix a urobil by z toho seriál, tak by to mohol byť jeden z najlepších na SK scéne. Žiaľ. Na druhej strane ma veľmi potešilo hranie Jozefa Vajdu, ktoré konečne malo hereckú úroveň a dodatočnú šťavu ďalšej dráme. ()

katzo

Lakavo podany, subjektivny uhol pohladu. Netreba to samozrejme brat ako hrany dokument ale ako: "presne takto to mohlo byt, alebo aj nie..." ()

AloeB

Sviňa si na nič nehraje. Až provokativně předstírá, že jde o fikci a děj ani postavy nemají reálné předobrazy, ale každému diváku nad úrovní inteligence Mariána Kotleby musí být jasné, že to tak není. Slovenskou politiku se nebojí ukázat takovou jaká ve skutečnosti je, kdokoliv, kdo se v tom bordelu alespoň trocho orientuje pak poznává texty z novinových článků a dle slovenského kolegy i citace jednotlivých reálných politiků, přestože žádná z postav, která by snad někdy mohla mít reálný předobraz se zde nevyskytuje pod svým pravým jménem. Příběh je až příliš doslovný a nenechává diváku možnost vlastní interpretace, zde to ale není na škodu, jelikož může mnohým situaci učebnicově popsat, přestože se některé detaily reality nedrží, což je v právu, jelikož nejde o dokument, ale o slovenský thriller. Kinematografie nijak nevyčnívá a našly by se prvky, které by pro dobro snímku bylo možné zlepšit, ale to nic nemění na tom, že si Sviňa nezaslouží nízké hodnocení už jenom proto, že má koule něco ukázat, což se ne vždy stane. Nebo snad někdo v Čechách natočil mafiánské drama o proměně státu na firmu a unášení nepohodlných osob na Krym? ()

Joppo88

Duchaplnosť slovenskej tvorby sa nezaprie... Ok - téma, ok - nápad... ale rozhodne sa nedá povedať, že je OK - jednostrannosť a dosť silný pocit pri odchode z kina, že tento "film" nebol objednaný jednou ošípanou pre inú... Verím, že rod bravčový si príde na svoje, ale tí ostatní asi sotva... ()

DAPDO

Od slováků zase hodně atraktivní téma, oni se tam toho fakt nebojej a točí filmy bez zábran jak na běžícím pásu - 60%. ()

katmandzoo

Na slovenské pomery veľmi slušné a povinné pre každého, koho aspoň trochu zaujíma zákulisie našej politiky a kauzy s tým spojené. Netvrdím, že to bolo natočené dokonale a fakticky na 100% správne, dalo by sa tomu vytknúť množstvo nepresností, miestami to pôsobilo chaoticky, no v konečnom dôsledku oceňujem snahu tvorcov pustiť sa do tak závažných a citlivých tém. Pokojne sa o tom mohol natočiť seriál, resp. rozdeliť film na viacero častí. Námetov máme v krátkej histórii Slovenska dosť. Heriban, Igonda, Mórová svoje role zahrali veľmi vierohodne, no asi najviac vyčnieval Vajda, ktorý svoju postavu Wagnera/Kočnera stvárnil naozaj výborne. Som veľmi spokojný, že takýto film vôbec vznikol a som rád, že sa slovenskí producenti, režiséri a herci snažia v posledných rokoch natáčať filmy/seriály s podobnými dôležitými témami. Viď. filmy Ostrým nožom, Učiteľka, Únos, Ján a Martina, Nech je svetlo, Kandidát či seriál Za sklom. 4/5 ()

FOCKE_WULF

Na Slovensku se něco stalo a naši slovenští bratři o tom natočili film, asi aby pochopili a mohli si odžít, co je to vlastně potkalo. Tomu se říká psychohygiena. U nás jsou mafiánské a politické struktury také velice úzce propojené, když kmotr Mrázek začal vytahovat kompro materiály na soc.dem, tak byl najat ostřelovač a velice rychle mu to trápení ukončil. A to ani nemluvím o tom, že to tady celé jeden čas řídila premiérova konkubína, vždycky ho povalila na zem, sdělala mu brejle a jezdila mu kundou po ksichtě tak dlouho, dokud ten přidušenej chudák neschválil její lidi do správní rady ČEZu. ()

mi-ib

Velmi banálně odvyprávěný vcelku závažný příběh, ale bez jakéhokoliv napětí. Skoro bych řekl, že tvůrci se soustředili víc na to, aby se ve snímku objevilo, co nejvíc obnažených ňader, než aby byl film něčím strhující. ()