Candyman

Helena Lylová (Virginia Madsen) se smála, když od svého spolužáka slyšela hrůzný příběh o Candymanovi, vraždícím monstru s hákem místo ruky. Nevěřila ani tehdy, když tajně navštívila místo, kde se odehrála brutální vražda. Candyman ji o své existenci však brzo přesvědčil, když rozpoutal peklo plné zohavených mrtvol. Protože však policie na duchy nevěří, podezřelou se pro ně stává Helena. A jenom jediný člověk ji může očistit. Candyman. (Bonton Home Video)

tranquill

"Už tě všichni opustili... Jediné, co ti zbylo, je má touha po tobě!" Perfektní atmosféra prošpikovaná výborným hudebním doprovodem a také povedený závěr dali vzniknout nadstandardnímu psycho hororu. ()

Brinkley

Tento horor jsem viděla tajně jako dítě sama doma. Útržky si dodnes pamatuji, i to, že jsem se pro jistotu zrcadlu vyhýbala obloukem. Takže čistě subjektivní 3 hvězdy... ()

Alexandre

Moc dobrý horor. Legenda o podivínovi, který vraždí po vyslovení jeho jména v zrcadle, sympatická novinářka v hlavní roli, výborná atmosféra, spousta krve - no co víc si přát? Nenudil jsem se snad ani chvíli. Děj si mě získal hned na začátku a dál už jenom překvapoval. Mimochodem z Tonyho, který do své role skvěle zapadl, mi přeběhl párkrát mráz po zádech, a když k tomu přičtu vynikající závěr a to, že jsem sebou párkrát solidně škubl, tak mi to vychází téměř na plný počet. ()

lakart

Velmi milé překvapení. Takový typ hororu aby člověk pohledal. Dobře zrežírované, napínavé, originální (jakby ne, když to napsal Clive Barker), nepředvídatelé a místy i dost děsivé. Legendy nevznikají jen tak z ničeho, většinou na nich bývá něco pravdy. Dejte si pozor, co říkáte do zrcadla. 90% ()

pemap

Na film jsem se chystal podívat už pěkně dlouhou dobu, o to většího zklamání se mi ale dostalo. Možná kdybych jej viděl hned poprvé, co jsem o něm slyšel … ale asi ani tak. Nebyl jsem dost schizofrenní vůči scénáři. Hvězda za ty včely v puse… ()

Argondia

Jeden z nezapomenutelných filmů mého dětství, na který jsem se po dlouhé době znovu podívala. Jako malá jsem si samozřejmě toho strýčka v kožichu před zrcadlem také zkoušela přivolat. Film má rozhodně svoje kouzlo, kvalitní herce v hlavních rolích a specifickou atmosféru, danou hlavně atypickým prostředím. Tonyho Todda mám už navždy spojeného se včelím rojem, který mu vylétá z úst. Virginia Madsen je pro mě taková druhá Sharon Stone a touto emotivní rolí se mi nejvíce zapsala do povědomí. Napínavý příběh, krásná hudba, dojemný konec a sice malá, ale překvapivá rolička Teda Raimiho, ztřeštěného Joxera Velikého ze seriálu Xena. Z naprosto nehororového pohledu mě na filmu zaujalo to, že slečna na začátku podprsenku vůbec nepotřebuje a přesto ji má a ta na konci filmu je nahoře bez a kdyby si zaskákala přes švihadlo, pravděpodobně si vymlátí zuby. ()

1985lula odpad!

Preceňovaná, neatmosferická blbosť, ktorá okrem slušnej hudby nemá absolútne čo ponúknuť. Z bubáka nešiel žiaden strach, dokonca postrádal akúkoľvek charizmu. Takto zhovadiť Barkerov rukopis sa nevidí každý deň...desí ma, že sa to dočkalo ďalších pokračovaní. ()

degster

Rozpačitý príbeh okolo céčkovej urban legend, na druhej strane neokukané prostredie černošského ghetta a hudba Pihlipa Glassa. Ak si chcete napozerať horory, treba vidieť. ()

Hellknight12

Včera pozreté druhý krát. Pamätám si, že, keď som ho videl prvý krát tak sa mi to nejako extra nepáčilo. Po včerajšom pozretí som si povedal, že vlastne je to celkom dobrý film. Zaujímavý nápad, ktorý je podľa poviedky. Candyman je vcelku dobre spravený ide z neho strach. Väčšina hereckých výkonov je nadpriemer. Najlepší výkon mal T. Todd ako Candyman. Hudba je fajn. Celkové hodnotenie za mňa je 70%. ()

IronRocky

Mistrovský kousek. Candyman má skvělou atmosféru, kterou vylepšuje skvělá hudba a kamera a film je napínavý od začátku do konce. Herecky je to zvládnuté dobře hlavně T. Todd v roli candymana. Jeden z nejlepších hororů 90 let, který dokazal ještě vystrašit. ()

Uhura

Tísnivá atmosféra made in Phillip Glass. Nelze ovšem říct, že všechny zásluhy (i když mnoho z nich) má na svědomí on. Výborné je umístění v černošském ghettu, kdy se hlavní postava prochází mezi polorozpadlými zdmi a zkoumá vodítka v podobě všudypřítomného grafitti. Holt když chce člověk originální horor, musí většinou zapátrat v minulosti. ()

Euchrid

Jeden z hodně zapamatovatelnějších horrorů mládí. Příběh založený na Barkerově povídce si docela chytře pohrává s tím, že to co dělá z bubáků bubáky je právě naše víra v ně (myslím, že Shadwell by se nad tím mohl zamyslet =) a ukazuje to na skvělém příkladu se zrcadlem. Jakkoli inteligentní, tak ale není candyman tak zábavný jak by asi mohl být a bez skvělého Tonyho Todda a ještě lepší hudby Philipa Glasse (doporučuju!) by nejspíš zapadl. ()

Lilien

Mám rád filmy ktoré sa zakladajú na legende. Candyman je pre mňa hororová klasika, so skvelou atmosférou a výborným hereckým výkonom Tonyho Todda. A určite každý kto to videl skúsil povedať 5 krát do zrkadla candyman. ()

Miagy

Priemerny urbanlegend horor s pomerne neznamym zaporakom. Dej filmu je celkom svizny...film vsak k zaveru ubera na obratkach a divaka mierne zacne nudit. Z potencialu bolo vytazene pomerne malo.... ()

G04T

Čekal jsem klasickej Slasher, ale dostal jsem něco mnohem víc originálního. Candyman má všechno super.. Režii, scénář, kameru, a samozřejmě prostředí, kde se příběh odehrává doprovázené skvělou hudbou Philipa Glasse. (Jedno z nejlepších hororových Theme, které jsem kdy slyšel). Na mě tenhle film byl neskutečně depresivní.. to, co zažívala Helen byl neskutečnej fyzickej i psychickej terror... Špatně se mi na to koukalo a zároveň mě to strašně bavilo. U záběrů na ghetto se skvělou hudbou fakt zamrazí a dovolím si říct, že tohle je jeden fakt z mála originálních hororů. ()