Veterán z americké občanské války, který jezdí po celé zemi a přináší lidem zprávy ze světa, se vydá na nebezpečnou cestu přes Texas, aby osiřelé dívce našel nový domov. (Netflix)

Bogrant

Doručená správa zo sveta, že na Greengrassa je to prekvapivo rozvláčne, svojím spôsobom i celkom vlažné westernové putovanie naprieč rozsiahlou krajinou, v ktorom vyniká akurát tak len príjemný Hanks, dobrá kamera a prijateľná výprava. Bez vyloženého napätia a obáv o hlavné dve postavy a s príliš jednoduchým scenárom, ktorý nikam nevybočí. Pozerateľné, no žiadny zázrak. ()

mokki5

Už během sledování tohoto filmu mi hlavou šrotovalo, zda dát dvě nebo tři hvězdy. Není to vyloženě špatné, jen to není zkrátka to, na co jsme u Toma Hankse zvyklí. On si většinou vybírá docela ambiciózní projekty, jejichž příběh vždy v sobě něco má. Zde se jedná o poklidné westernové road-movie s pomalu plynoucím dějem, což upřímně začne být po chvíli trochu nudné. Na druhou stranu působí docela simpaticky námět o tom, že se starší chlap snaží pomoci najít domov malé holčičce. Navíc já moderněji pojaté westerny docela rád, jen je to celé utahané. ()

hal_jordan

Docela pěkný western s dobrým Hanksem a krásnými záběry na přírodu jihozápadu US, ale velmi nevzrušivý - ty dvě scény s přepadením tam jsou v podstatě naroubované, aby měl divák pocit, že se tam za dvě hodiny alespoň něco stalo a měl si za týden vůbec co pamatovat. [netflix] ()

Flashheart

Jo Tom, dobrák vod kosti. Já jsem se nenudil, chytlo mě to, ale objektivně a retrospektivně prostě čajíček. Na Hankse a Greengrasse rozhodně. Kde je ten realismus moderního filmařství? Nebo jsem zaspal dobu a už je zase fuč? A nebo je to prostě shit? Spíš. Dějově a smyslově to hodně pokulhává, scénu v pouštní bouři jsem musel normálně zastavit a rozmylet se, že co sakra jsem to právě viděl za halušku? Už aby přišla na plac tvorba covidová, ovlivněná nějakým novým, silným, inspirujícím podnětem, a nerecyklovalo se tady to vaření z vody. Ve výsledku nejen děj, ale i poselství filmu slaboučké. ()

Orion12

Westernové Road Movie po divokém zápau v čele s Tom Hanksem v hlavní roli , který hraje skvěle(co jiného od něho čekat že) a mladičkou Helenou Zengel. Jedná se o klasický příběh putování planinami Texasu z bodu A do bodu B , po cestě narazí na spoustu potíží , přestřelek a dalších překážek. Film nepřináší vcelku nic nového , děj taky není nic světoborného žádný dějový převrat nás nečeká. No , nevím myslím , že by se z toho protředí divokého západu mohlo vytěžit mnohem více. Trochu mě mrzelo , že to není tolik kovbojka jako spíš westernové drama , přestřelky jsou asi 3 z toho je delší a dobrá jenom jedna ze startu a já čekal asi více akčnosti. Záběry na městečka divokého západu a rozlehlé planiny plné dobytka a indiánů jsou fajn, škoda že to CGI tak bije do očí. Úplně moc nepobírám rady těch několik 5* a že nominace na Oskara. Extrémně dlouhý záběry na tváře Hankse mě moc nebraly. Za mě více akce by nebylo na škodu , několik pěkných scén a jednu dobrou přestřelku do mělo. Plus to má za western žánr , který se dneska už moc nevidí a western filmů doroka spočítáš na prstech jedné ruky. Za mě 6/10. ()

tulen

Hankse moc nemusím, ale tady mně zas tak moc nevadil a ta poloha staršího muže mu celkem sedí. Ale bodík navíc dávám za Helenu Zengel, která byla v roli docela přesvědčivá. Bez nějakých nelogičností se to neobešlo (myslím hlavně akčnější části, kde zlikvidují grázly a místního diktátora - to bylo fakt dost přitažený za vlasy). Konec byl taky jasný dopředu. Ale nebyl jsem na konci znechucený, jak se často u soudobé produkce stává, takže proto nakonec za 4*, i když by to mělo být spíš za 3*. ()

Chicharron

Na Tomu Hanksovi je už bohužel vidět jeho věk, takže se můžeme těšit na další páprdovité role moudrých mužů s citem pro spravedlnost. Film se mi líbil, je to ne úplně typický western, ale i na přestřelky tam dojde, takže o.k. ()

mullerad

Nahliadnutie do drsného sveta Divokého západu, kde ľudský život nemal vôbec žiadnu cenu a ten farebný ešte menej. Pomalší dej je vyvážený viacerými napätými scénami, kde ide hlavému hrdinovi o krk. ()

Oup

V skutočnosti by som dal tri hviezdičky, ale je to u mňa skôr také na tri a pól, keďže niesú možnosti takéhoto hodnotenia, ubral som sa ku štyrom, aby som toto ľudsky pekné dielo ohodnotil lepšie ako je terajší priemer. Hanks klasika, jemu nejde nič vytknúť. ()

Zaks

Pekne pomaly plynúci nádherný ľudský príbeh o priateľstve medzi malým dievčatkom a starším pánkom, vyslúžilým texasským kapitánom. Mladučká Helena Zengel tu síce nedostala toľko priestoru ako vo filme „Narušiteľ systému“, ale zrejme z nej niečo vyrastie, musíme si ešte počkať. Predsa len popri Tomovi Hanksovi sa ešte má čo priučiť. Westernovú atmosféru mohutne podporila aj famózna Howardova hudba a azda najsilnejšou scénou nebola jedna z akčných, ale ich vzájomné zblíženie sa rozpravou na voze. ()

omega_SK

Tú žabku vybrali veľmi dobre ..... zlatá. Chúďatká amíci majú tak škaredé dievčatá, že až z Nemecka museli?!? Ale i keď je narodená v Berlíne, tak si myslím, že gény budú slovanské. Bo Nemky som videl kopu a za pekné by som ich veru neoznačil. Na 90% keď v Nemecku je nejaké pekné dievča/žena tak je to Češka, Slovenka alebo Ruska, minimálne niekto z predkov bol Slovan. ()

oskar22

Drsný príbeh, z drsného Západu. Tom Hanks je stále skvelý. Nie je to žiadna typická akčná westernovka. Je to príbeh v ktorom bolo nie len vidieť, ale aj cítiť tú drsnosť doby a života počas osídľovania Západu po skončení občianskej vojny. Je to predovšetkým príbeh dvoch ľudí, mladého a staršieho, ktorí si v živote prešli peklom a ktorých osud zviedol do hromady, pričom zistili, že patria k sebe. Mňa film bavil. Príbeh sa mi páčil. ()

ricardo2803

Pro mě rozhodně nejlepší film, který jsem s Tomem Hanksem viděl. Možná je to tím, že je to čerstvé, ale stejně. I přesto, že se film může zdát poněkud rozvláčný, tak jsem se ani chvilku nenudil. Vážně nemám co bych vytknul. Spokojenost. ()

Co nového chystá režisér Paul Greengrass?

Co nového chystá režisér Paul Greengrass?

30.11.2023

WandaVision v lednu, Hanks na Netflixu

WandaVision v lednu, Hanks na Netflixu

13.11.2020

Přestože letos Marvel do kin neposlal žádný nový film, fanoušci komiksů už na nové příběhy z MCU nebudou muset čekat příliš dlouho. WandaVision, první seriál z tohoto univerza, totiž dorazí na… (více)