Kapesné

Rodeo v Mexiku

Western / Komedie

USA, 1972, 95 min

• kubilov

Tak kromě žánrové chybky v zařazení (ne, western opravdu ne) má Pocket Money potíže ve scénáři, u kterého bych opravdu nečekal, že ho napsala pozdější skoro legenda Terrence Malick, dále třeba v hereckých výkonech, protože ani z Newmana a ani z Marvina nesálá ale vůbec žádné nadšení pro hraní v tomto počinu. O nějakých režisérských exhibicích je pak už asi úplný nesmysl mluvit. Ne, že by se to nedalo dokoukat, ale je to opravdu docela hloupý film, slabší 2*(15.8.2014)

Tento film drží nad vodou len účasť herca ako je Paul Newman, ináč to dohromady nemá čo povedať, absolútne nezáživný príbeh. /40%/(15.4.2009)

Jeden z mála priemerných filmov P. Newmana a ani ďalšia hviezda Lee Marvin po jeho boku, filmu veľmi nepomohla. Dej je pomerne ľahko čitateľný a v prvej polovici sa to dosť naťahuje. Slávnej dvojke to spolu sekne, ale film by rozhodne potreboval šikovnejšieho režiséra a záživnejší dej. P. Newman bol vždy mojím obľúbencom, jeho slovenská mama Terézia Fecková (rodáčka z obce Ptičie okr. Humenné) to ešte umocňuje a ja na neho nedám dopustiť. Aj kvôli nemu dávam tri priemerné hviezdy. 60%.(2.1.2015)

• Rocky62

Kde nic není ani sám Paul nebere. Zastávám názor, že western+komedie zkrátka nejdou dohromady, což mi ale v tomto případě ani tak nevadí, protože pokud se zde jedná o western, tak já jsem Tommy Emmanuel. Několik věcí mě nutí konstatovat, že se jedná patrně o nejslabší článek v Rosenbergově filmografii. Podezřelý obchod s dobytkem jako dějová náplň je trochu nedostačující. Vtipných momentů..respektive těch zajímavých je zde jako šafránu a rádoby "vypointovaný" závěr tu snůšku nudných žvástů rozhodně nezachrání. Malick se zase činil...50%(4.12.2013)

• NORDEN

Na tento film som sa tešil, kedže Paul Newman je zárukou dobrého filmu. No tento film je asi výnimka. Bez pointy, takmer nez deja. Film odšumí do prázdna ako celaskon hodený do vody. A samotný záver filmu je taký ako keby pri strihani omylom odstrihli záverečnú pointu a snažili sa to zamaskovať tým že tam jednoducho strčili koniec. PS: chcel by som podotknúť že fotky v galérii sú z nejakého iného filmu, neviem síce akého ale z tohto filmu to rozhodne nieje.(24.4.2012)

• - Během natáčení v Arizoně se Lee Marvin jako protest proti propuštění svého dvojníka – kaskadéra objevil na scéně naprosto opilý. Režisér ho poslal zpět do hotelu, kde si Marvin o gauč zlomil prst u nohy. Druhý den měl natáčet náročnou taneční scénu, kterou se stoickým klidem odtančil. Když byl záběr hotový, museli mi rozřezat botu, aby ji bylo možno z nateklé nohy sundat. (Mikino00)