Mladý muž se vrací do rodného města, aby navštívil svou matku, která byla hospitalizována po psychotickém záchvatu. Jeho matka žije sama v rodinném domě a potýká se s psychickými problémy od doby, kdy byl její muž odsouzen za vytunelování místní továrny. Erhart se od matky dozvídá, že jejich rodinný dům se má prodávat. Navíc tvrdí, že se do města vrátil jeho nezvěstný otec, aby tomu učinil přítrž a dal všechno do pořádku. Erhart je na matčiny bludy zvyklý, ale když zjistí, že jejich dům ve skutečnosti dlouhá léta patří anonymní společnosti v daňovém ráji, začne pochybovat o tom, co dosud považoval za jasnou, nezpochybnitelnou pravdu. (xova02)

Goldbeater

Erhart zjistil, že kolem jeho rodného domu se děje něco nekalého, a protože nemá v životě nic na práci, může všechen svůj čas obětovat této záhadě. Erhart se nerad převléká, a tak celý film odehrávající se po dobu několika dnů/týdnů má na sobě stále ty samé hadry. Erhart není skutečným hrdinou tohoto filmu, ačkoliv je po něm snímek pojmenovaný. Erhart je ve všem zcela marný, zbylé postavy vyřeší zápletku za něj a on by mohl být z filmu zcela vystřižen... Jan Březina byl přehnaně ambiciózní po stránce vizuálu a zapomněl přitom vyprávět dobře příběh, takže i těch krátkých 71 minut bylo nesmyslně vycpaných a ubíjejících. [Finále Plzeň 2022] ()

Bebacek

ERHART, který jako svůj celovečerní debut natočil Jan Březina a který jsem právě viděla na Finále Plzeň, člověka okouzlí nádhernou vizuální stránkou a ocení, že dronové záběry jsou narozdíl od českého mainstreamu funkčně využité. Příběh jedné rodiny a spletitých osobních vztahů je sice v mnohém předvídatelný, ale film jako takový ve vás stopu zanechá. Jsem ráda, že jsem jej mohla vidět. Taky mě potěšilo, kolik studujících z Ateliéru Audiovizuální tvorba FMK UTB na filmu pracovalo. Například Ida Ralevská, Jakub Gallo a spousta dalších! 😍 Jo a Elizaveta Maximová je tam nádherná jako vždy. Dejte jí někdo někde hlavní roli! 🙏 ()

tomtomtoma

Erhart: za tajuplnou záhadu se vydává neschopnost komunikace, místo poezie se servíruje trik. Člověk by měl být shovívavější k prvotinám: herecky se to zdá být ucházející, atmosféra by byla účinná, kdyby však nebyla jen samoúčelem. Proto tuze nerad chodím na současnou českou tvorbu, zřejmě ji schází hlubší nespotřební zkušenosti a vzhlíží se v efektech, s nimiž tak ráda žongluje. Jinými slovy řečeno: nezdá se být příliš zajímavou a lákavou, natož nějak inspirativní. ()