Keď Jake Barnes (Alain Moussi), oslavovaný vojnový hrdina a majster bojového umenia jiu-jitsu, podľahne nezdolnému stvoreniu Braxovi, budúcnosť ľudstva visí na vlásku. Zranený a trpiaci silnou amnéziou je Jake zajatý armádou, ktorá nemá potrebné vybavenie na boj proti nemilosrdnému votrelcovi z vesmíru. Jakea zachráni Wylie (Nicolas Cage) a starodávny rád bojovníkov jiu-jitsu, ktorí mu musia pomôcť rozpamätať sa a nabrať silu, aby spoločne dokázali Braxa poraziť v epickej bitke, ktorá určí ďalší osud ľudstva. (TV Markíza)

Aargh

Spousta věcí tu vůbec není špatná. Vykradený námět by pořád vydal na slušné béčko, výprava je vzhledem k nulovému rozpočtu solidní a na akci se dá koukat – sice to není nic světoborného, ale to platí o většině martial arts filmů. Cageův kung-fu hipík mě vlastně docela bavil. Asi bych, zocelen akčními filmy osmdesátých let, přežil i prkenného hlavního představitele, proti kterému je Van Damme oskarový herec. Co ale celý film totálně likviduje je hudba. Něco tak dokonale nefunkčního jsem snad ještě neslyšel. Místo aby do akčních scén duněl metal nebo techno jako v Mortal Kombatu, zní do nich jakési improvizované perkuse, které z průměrné akce dělají nesnesitelnou nudu. Až do toho někdo nastříhá lepší hudbu, dejte mi vědět. ()

Johnny.ARN

Extrémne masívne hovno. Bez deja, číra zbytočnosť so zlými trikmi. Ruský Grék asi vie točiť fight scény, ale hlbší film od neho nečakajme. V osemdesiatkách by z toho bol pravdepodobne kult, teraz len vec, na ktorú treba rýchlo zabudnúť. Len za tie neustále súboje a Tonyho kolená 1 z 5 ()

oveckaoa odpad!

Tohle je strašný trash 9 lidí bojuje s mimozemšťanem , který každých 6 let přichází na Zemi. Pokud vyhraje on zabere ji (pokud jsem to pochopil dobře) pokud oni zachrání ji. Aby to bylo vyrovnané naučil je jiu jitsu (proč?) přitom stačilo kdyby to bylo na způsob Predátora , že by se bránily útoku. Tak, že máme 9 lidí na jednoho využijou početní výhodu nevyužijou jelikož jeden uteče a jeden umře hned na začátku a zbytek na něho útočí ve skupinkách třeba po 2. Mimozemšťan je superrychlý (trikově to vypadá jako něco co má Flash akorát hůře provedené) a je neviditelný přesto to proti nim nevyužije oni mají neviditelné pláště, které on stejně vidí (tak, že k hovnu) a celkově koncept, že někdo z vyspělé rasy bojuje proti někomu jinému s mečem je úplná píčovina přitom kdyby to zasadily třeba do středověku nebyl by s tím problém. Cage je zde zbytečný většinou valí jen hovna ve stylu si vyvolený můžeš to zastavit Grillo do počtu a Tony Jaa zde má jeden dobrý fight proti americké a barmánské armádě jinak nic. Jediné co zde jde pochválit je postava černošského překladatele ten aspoň věděl v jaké hraje sračce a dělá si z toho prdel. ()

TKKMR odpad!

Že je Nicolas Cage zabudnutá herecká fosília o tom niet pochýb, účasť Franka Grilla a Tonyho Jaa v tomto odpadovom kúsku je však mrhaním potenciálu. ()

Wade

Tolik skvělých jmen co dokáží udělat skvělou akci + N. Cage a vyjde z toho taková nuda. Jasně hodnocení mi říkalo, že to tak bude ale já se chtěl přesvědčit sám a jsem z toho smutný, Jediné co mě opravdu pobavilo bylo že je ve filmu i Eddie "krabák" Steeples toho jsem tam nečekal,protože jsem si nevšimnul že ve filmu hraje.  Škoda mohla to být aspoň průměrná oddechovka se skvělou akcí, ale není.   20% --- 2/10 IMDb ()

Jaro.Krafcik

Ako taká akčná jednohubka úplne v pohode, jasné béčko, ale so zaujímavými hercami, ako je Grillo a Cage, aspoň za nich hviezdička a druhá za pár momentov, tie scénky v lese sa normálne podobali na predátora, určite inšpirácia. Dalo sa dopozerať. Aj cez tie odpady v komentároch. Efekty ale tragické. 2* ()

JohnSmith odpad!

Opravdu jsem neměl sílu to dokoukat. Tragická blbost, triky horší než v studentským filmu a akce naprosto příšerná. Že se tomu upsal Cage ještě chápu, Tony Jaa asi bere skoro všechno, ale Grillo??? ()

sedm.1

Vinou režiséra jde skutečně o velice slabou podívanou, což je ovšem poměrně velká škoda, neboť v mnoha ohledech by se mohlo pod taktovkou talentovanějšího tvůrce jednat o sice pořád béčkovou, nicméně určitě daleko přijatelnější jízdu, a to jak díky zápletce, tak především obsazení, které nabízelo opravdu neskutečné možnosti, především tedy co by se akce týkalo. Jasně, ona zápletka je sice určitě triviální, až braková, ale v podstatě jako půdorys pro našláplý bojový film by posloužila více než dostatečně, jelikož se zde totiž z pětadevadesáti procent času prakticky opravdu jen bojuje, což by bylo v naprostém pořádku, ale to veškeré zpracování je prostě vážně mizerné. To, co tu totiž Logothetis vyvádí se stylem odvyprávění filmu, s postavami, s dialogy, s atmosférou, i s akcí, to je prostě prvotřídní průšvih, hraničící s ryzím amatérstvím. Ten chlap tu posral a zazdil snad fakt úplně všechno, co šlo, já se ale každopádně zaměřím především na tu akci, o které je to hlavně. V první řadě nechápu používání spomalovaček, to frčelo tak možná v devadesátkách ve vandammově éře, ale nyní to působí fakt už jen nedůstojně. Dále nechápu práce kamery a následně sestříhání veškerých soubojů, to přibližování, oddalování, co to jako bylo? Ale hlavně, tak monotónní choreografii soubojů jsem snad ještě neviděl. Nevyužití jmen jako božskho Tonyho Jaa, Franka Grilla, a v podstatě i toho Alaina Moussiho mi pak hlava už absolutně nebere, ti všichni mohli díky svému umění nabídnout tak efektní rubanici, že nějakou přihlouplou zápletku by diváci vůbec neřešili, ale opakuji, jejich využití je zde naprosto zbabrané, a především nepochopitelné. Nicolas Cage si tu pak jinak jen tak mimochodem jede jako vždy svůj vlastí level, já toho chlapa fakt žeru, ten musí být fakt na hodně kvalitním matroši. Jiu Jitsu je tak zkrátka ultralaciný brak, který ovšem skrýval nehorázné poklady, a to v podobě fakt šílené zápletky, která mohla být zatraceně zábavná a perfektních bojovníků, jejichž talent je zde ovšem skryt za režisérovu neschopností, tudíž těchto pokladů nebylo využito, a proto je výsledný dojem tak matný. ()

iXtr3m3

WTF? Toto bol teda iný megaprúser. Keď si odmyslím Nicolasa Cage-a, tak bombardéri ako Alain Moussi, Tony Jaa, Frank Grillo a spolu s nimi Marrese Crump, Juju Chan, Rick Yune, tak s takýmto obsadením urobiť takúto zhovadilosť? WTF? Prestrihy ako z komixu? WTF? Dej vycucaný z prsta a scenár o dĺžke jednej stredne rozvinutej vety? WTF? Čakal som všeličo a popravde som čakal, že to bude slabučičké béčko, ale toto bol absolútny výsmech všetkému, čo len casting stelesňuje a čoho je schopný. To je ako keby sa natáčala nová časť Fast and Furious a najlepšie, najdrahšie a najvýkonnejšie autá, ktoré by sa pre film zohnali, by sa dali do scény s výkladom predajne športiakov. WTF? Neodporúčam. To Tripple Threat, ktorý som kritizoval za trestuhodné nevyužitie možností hlavných postáv, je oproti tomuto neskutočná bomba. ()

bozka10 odpad!

Neuveriteľné že v tejto dobe môže niekto natočit takúto do neba volajúcu sračku.Otrasný šampión bojových umení Mikuláš Klietka a pravdepodobne najhorší akčný herec histórie Moussi,pri ktorom sú aj Dudikoff a David Bradley adepti na Oskara tomu dávajú korunu.Choreografiu bojových scén by lepšie zvládol Bud Spencer. ()

Bozvav

Jsou i horší sračky, co ale nechápu je výběr hudby a tempo. Jak se někomu mohlo podařit takhle zmršit dynamiku soubojů a akce, to mi hlava nebere. Škoda, mohlo to být obstojné béčko, teoreticky. ()

Hapretor

OMG ! ... na co jsem to koukal ... a co tam dělal Cage ?! - úlet století ... myslím ... lákadlo: Tony Jaa, Grillo, Avgeropoulos - bohužel byli nevýrazní - ostatní plebs ... ()

BOURQUE

C-čkový film so všetkým, čo k tomu patrí. Režisér D. Logothetis sa zbytočne snaží spraviť zo scenáru „misteriózny fantazy“ film s nečakanými odbočkami, problém je v tom, že samotná koncepcia je veľmi deravá. Jedna malá hviezda za bojové scény, ktoré aspoň trochu držia film nad vodou. Škoda, že Tony Jaa sa objavuje v takomto filme (rozhodne stále má na viac). Osobné hodnotenie: 51% (*) ()

Hartigan

Filmy Nicolase Cage už nevybírá Nicolas Cage, ale americký daňový úřad za obrovské dluhy, jaké se mu podařilo nasekat. ()