Reklama

Reklama

Správný čas žít

  • USA Then Came You (více)
Trailer 1

Vtipný a dojemný film o dospívání oslavující přátelství, lásku a život... Správný čas žít vypráví povznášející příběh, který nám připomíná, že není důležité, jak dlouhý život máme, ale zda jej dokážeme prožít naplno. Snímek se točí kolem Skye (Maisie Williams), energické dospívající dívky sužované nevyléčitelnou nemocí, která se spřátelí s devatenáctiletým hypochondrem Calvinem (Asa Butterfield). Calvin, který se bojí vlastního stínu, pomáhá Skye plnit její výstřední seznam úkolů. Přitom se učí čelit a překonávat vlastní obavy a nakonec se zamiluje do krásné, ale zdánlivě nedotknutelné Izzy (Nina Dobrevová). (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (42)

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Nikto ma nepresvedčí, že Arya je v Game of Thrones len tak akurát, no proste nie je to herečka, na ktorú by som sa chcel obzvlášť dívať, hlavne od kedy vyrástla. To sa už oveľa radšej pozerám na Ohařa. A tiež ma nikto nepresvedčí, že tých rakovinových teenage filmov je už akosi priveľa. Ďalší zo súdka filmov o tom istom. Ťažká diagnóza, ťažký záver, ale inak akože good feeling. Osrať, dajte nám už s tým pokoj. ()

Pavlínka9 

všechny recenze uživatele

"To je život". Jak by řekla moje bývalá kolegyně. A je to tak. Prostě někdo má a někdo nemá... Zajímavý pohled na přístup holčiny, která ví, že už brzy nemá...Je to předvídatelné, ale za mě hezky podané a moc příjemné. Dva mladý lidi, kteří se každý k dané situaci postaví jinak a stejně život rozhodne za ně...Hezké. ()

Reklama

Pajky3 

všechny recenze uživatele

Je to zvláštní psát o filmu, kde hlavní hrdinka umírá na rakovinu, ale vlastně je to takový milý "feel-good" film. Navíc Maisie Williams ukazuje, že se nemusí ztratit ani po Game of Thrones a Asa Butterfield taky přechod z dětských rolí zvládá skvěle. Příběh byl fajn, hudba povedená, takovýhle filmů klidně víc. ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

O smrti zvesela. 1)  Velmi se mi zamlouvá, jak si tvůrci s nadhledem dělají legraci z jednoho z největších tabu naší civilizace - umírání._____ 2)  Chování Skye bylo na ránu pěstí, zvláště zpočátku. Ale tak to asi tvůrci tohoto podivuhodně vtipného příběhu chtěli._____ 3)  Že film ukazuje JEHO příběh a ne JEJÍ bylo jasné hned na začátku. Představoval jsem si jiný konec: Skye se uzdraví a naopak Calvin zjistí, že skutečně rakovinu má. Poslední záběry pak ho postaví před nutnost vypořádat se s věcí po jejím vzoru jako vpravdě životní výzvu. Ale to se, bohužel, nestalo. 4)  Výborný 21letý Angličan Asa Butterfield (hypochondr Calvin), pěkný 31letý Tyler Hoechlin (Calvinův starší bratr Frank) i 42letý Jihoafričan Colin Moss (Skyin otec) uspokojili mé srdce i touhy._____ 5)  Určitě stojí za zmínku i 21letá Angličanka Maisie Williamsová (umírající Skye) a 29letá Kanaďanka (dva roky batolecího věku v Bulharsku jí nepočítám) s kouzelným úsměvem Nina Dobrevová (letuška Izza). ()

sedm.1 

všechny recenze uživatele

Pro mě osobně jsou filmy s Asa Butterfieldem takovou sázkou na jistotu, jelikož až na minimum výjimek účinkoval vždy ve filmech, které měli opravdu něco do sebe a právě u Then Came You tomu není jinak. Filmy s ústředním tématem rakoviny tedy nejsou nikdy zrovna žádná sranda a dají se pojmout mnoha způsoby, to jak je tomu ale zde, to mě vážně oslovilo a i přes onu svinskou chorobu v hlavní roli to nakonec celé vyznívá takovým tím lehounce příjemným dojmem, kde se sice divák dočká i toho nejhoršího a nejedno oko zůstane suché, na druhou stranu to tvůrci uchopili bez nějakého zbytečně kýčovitého emočního nátlaku, čímž to získalo na daleko větší přirozenosti a přesvědčivosti, a navíc se jim do toho všeho podařilo nenásilně našroubovat i milou romantickou linii, a celá ta vzájemná symbióza mezi láskou a nemocí tu krásně funguje a působí. Velkou předností filmu je ale i výtečný casting, v čele s mým oblíbencem Butterfieldem, nicméně i moc pěkně se zde kouká na Ninu Dobrev a jako fajn osvěžení tu pak působí David Koechner a Ken Jeong. Mě zkrátka i přes ono tíživé téma celý tento snímek docela nabil energií a jsem tudíž poměrně spokojen, fungují tu emoce, vztahy, postavy, v rámci možností prostě těžko něco vytýkat. ()

Galerie (18)

Zajímavosti (10)

  • Některé Calvinovy výrobky zobrazují osobu ve skoku z podstavce. To symbolizuje spojení mezi Calvinem (Asa Butterfield) a Skye (Maisie Williams), která byla šampionkou ve skocích do vody předtím než onemocněla. (filmovyfan)
  • Tituss Burgess řekl, že role, kterou hraje, byla původně napsána pro ženu, a cítil se velmi poctěn, když mu režisér zavolal a zeptal se ho, zda by ji hrál. (BMW12)

Reklama

Reklama