Spousta rodin, jež se potýkají se zoufalým nedostatkem času, vidí v nejnovějších robotech s podobou milých babiček přímo ideální řešení nepříjemné situace. Elektronickou babičku totiž mohou naprogramovat na domácí práce, nákupy, výchovu dětí či na další užitečné činnosti a tím ušetřit hodně drahocenného času i peněz. Vynález se stal velmi záhy hitem. Každá lépe situovaná rodina si ho už pořídila, jen Loudovi stále zápasí s každou minutou. Přestože vůbec nic nestíhají a nemají téměř žádný volný čas, hlava rodiny je neoblomná žádný robot nepřekročí práh jejich domu. Jenže atmosféra u rodinného krbu houstne. Tchyně odmítá hlídat děti a vypomáhat v domácnosti, manželka je den ode dne kyselejší a poslední ranou do zad se stává návštěva sousedů, kteří nehovoří o ničem jiném. Je rozhodnuto. Zdeňkova žena Jarmila vítězoslavně objednává model Róza 350 GLS. Nová babička sice vypadá staromódně, ale zato je velice výkonná. Od chvíle, kdy ji technici Biotexu zapojí, se už Loudovi nemusí o nic starat. Róza den co den myje nádobí, uklízí, vaří cizokrajná jídla a snaží se seč může, aby celá její rodina žila zdravě. Navíc je naprogramována tak, že svou rodinu fanaticky miluje. To však v praxi znamená nelítostnou válku s babičkou sousedů. Během bojů s elektronickou sokyní nejprve dojde na popelnice a okna, ale záhy obě přistoupí k tvrdším úderům, jejichž cílem je naprostá likvidace nepřátel... (oficiální text distributora)

garry

Neuvěřitelná trapnost. Komedie má být zábavná. Nedalo se to dokoukat. Ztráta 82 minut života. Sociální kritika "maloměšťáctví" a odlidštěné techniky, která se vymkne tvůrcům. ()

kkae

Kromě oběšené kočky /na normalizační komedii docela extrémní úlet/ a závěrečné "bitevní" scény je to docela dost nudná podívaná z blíže neurčené pseudofuturistické budoucnosti/minulosti. ()

Riker odpad!

I jako milovník komunistických českých filmů (mají své kouzlo) musím i já říct, že tohle byla ztráta času. Slátanina terminátora, robocopa, české Babičky a céčkového hororu prezentována příšernými hereckými výkony. Nikdy více! ()

Muso

Nebavil som sa, čo povazujem pri komédiách za docela podstatnú vec. Nápad s dobýjacími babičkami nie vôbec zlý, ale vtomto prípade absolútne nerozvinutý a potáca sa to celé ťažkopádne až ku očakávanému koncu. Ten mi síce pripomína, hlavne aj vďaka hudbe, kultový debut Petera Jacksona--Bad Taste, kvôli posledným 10minutám sa však neoplatí pritom sedieť a strácať čas. ()

blekekeke

Jej, hezky vystižená česká mentalita. Jinak na mne z toho filmu trochu dýchala taková ta propaganda, že kapitalismus není dobrý, protože plodí nebezpečné babičky. ()

racing666

Snímek je něco jako "Já, robot" př.n.l. :-D Komunismus z toho přímo srší (model 350 GLS - podobný názvům Škodovek) a film je celkově zaměřený na východ - není se čemu divit. Ovšem L. Havelkové se prostě dokonale zahraná role babičky Rózy nedá odepřít. To jak jsem se u toho smál, jak je to stupidní a zároveň na dobu ´83 úplně "hustý" mě vede k hodnocení 4*. PS: Zakončení filmu bojem mezi Rózou a babičkou sousedů mě fakt dostal :-D 65% ()

dzejnyka

Videla som to ako decko v kine a v noci som sa skoro zašťala od strachu. Videla som to ako trochu staršia dorastenka (niekedy po 30ke) a skoro som sa zašťala od smiechu pri spomienke na svoj detský strach. Život je zábavný :-) ()

tatka

Dve krásne staré dámy, priam legendy českej kinematografie, ktoré sa mlátia, škrtia a pokúšajú sa zabiť jedna druhú kosou. Okrem iných eskapád samozrejme. A pôsobia tak nevinne, sladko a babičkovsky. Cameron určite kopíroval, jeho Terminátor pohybuje hlavou presne, ako Jana Dítětová, akurát nepovŕzgáva kĺbami pri chôdzi. Keby som toto videla ako decko, tak by som už nikdy žiadnu starenku cez cestu nepreviedla. ()

Enzo555

Nechápem tunajšie hodnotenie, ale budiž. Film zrejme kolegov recíkov v detstve natoľko vydesil, že sa ponad to dodnes nepreniesli. Na mňa zapôsobil ako malý zázrak- moderný námet, oddané herectvo všetkých účastníkov tejto ptákoviny, terminológia, a celková legenda "okolo", ktorá si v ničom nezadala s I, Robot alebo A.I. Artificial Intelligence. Hlavná devíza filmu je bezbožný čierny humor ()

JeffScylla

Neříkám že je to světoborné. Ale na to že je to natočeno v roce 1983! Tady v těch poměrech opravdu se tu toho moc tehdy normálně dělat nedalo, tak navzdory tomu všemu uznejte že Róza je docela drsný kus Hardwéru. :) ()

Terez_Vv

Jako malé 6leté dítě, které se omylem připletlo k VHS s tímhle filmem, jsem nějakou dobu nemohla spát při pomyšlení na mou babičku, která by mohla být potencionálním robotem, jemuž by mohlo jednoho dne hrábnout a vytasit na mě kosu. A jak čas plynul, já si jednoho dne zase vzpomněla na film, z něhož jsem měla půlroční trauma, a podívala se na něj znovu. Celkem vzato nemám co dodat, snad jen to, že malé dítě má z takového filmu zaručené deprese a dospělý člověk má smíšené pocity, protože neví, jestli se smát anebo plakat nad tím nadělením.. ()

SZYslak

Filmovy ulet. Labus a Kolarova. Jak by to asi dopadlo v ostatnich filmech, kdyby zastoupil Sveraka. Jeste zbyva poslat do Hollywoodu fakturu za to, ze nam ukradli Terminatora a to vcetne oci. Jak se jmenuje tvoje kocka? Snehurka. Co je to s Mickou? Slysim ji mnoukat ... tvi pestouni jsou mrtvi! ()

Salvator

Téma robot vs člověk není sice nijak originální, přesto má film světlé okamžiky. Navíc si tvůrci troufli na takové scény jako jsou "oběšení" kočky nebo útok na děti kosou. Škoda jen, že všechno muselo být tradičně doplněno politickou agitkou, zde konkrétně zpravodajstvím o rozmisťování jaderných střel v západní Evropě. ()

Kontryhelka

Perfektní hororová komedie při které jsem se jako holka děsně bála. Ráda se na ní vždycky i po létech podívám. Taková milá oddychovka. ()