Profesoři za školou

Drama / Povídkový

Československo, 1975, 91 min

• sator

První povídka zajímavá jen záběry již neexistujícího Mostu....(30.5.2011)

Časem třeba ohodnotím každou povídku zvlášť. Cenné především pro záběry ze starého Mostu.(5.3.2019)

• Marthos

Povídka Láska debutujícího režiséra Milana Muchny je nudný, nezajímavý, otřelý příběh, jakých existují, respektive mohou existovat miliardy. Zaujme snad jen postava starého profesora a vášnivého ornitologa v podání Karla Högera. Bída nejvyššího stupně.(9.8.2018)

Poviedkový film z prostredia učiteľov , ktoré sa odohrávajú v okolí hnedouhoľných baní. V prvej poviedke ma zaujal herecky Jiří Pleskot , ako profesor Smrtihlav.... Tretia poviedka je dosť politicky zaujatá.... Mne sa najviac páčila druhá poviedka. Tá mala aj celkom dobrý príbeh. Krásna spomienka na hercov v tejto poviedke Hoger, Medřická, Drbohlav a mladučká L. Kořínková.... Celkovo dávam filmu 50%.(12.9.2013)

Hodnotím jen povídku s Högerem a Medřickou. Lenka Kořínková slušně halucinuje tady (ptačí scéna): http://www.youtube.com/watch?v=zExLqmKaFAA(22.1.2014)

• - Natáčení probíhalo v Kadani a na zámku Sokolov. Ve filmu se objevují i záběry dnes už neexistujícího historického města Mostu. (ondey)