Jeho dům

• Velká Británie His House

Mladý pár z Jižního Súdánu chce v Anglii začít nový život. Oba je ale drtí děsivé vzpomínky na hrůzy, před kterými uprchli ze svojí válkou zpustošené země. (Netflix)

Flopik

Netflix vydal túto novinku a ja som sa po prečítaní zopár komentárov tešil na skvelé strašenie, asi aj preto som skôr sklamaný. Rozhodne je to niečo nové, nie je to typické strašenie v dome. Téma utečencov sa veľmi nerieši a som rád že sa to zbytočne nesnažilo ťahať politiku. Lakačiek je na začiatku dosť, nefungujú však úplne všetky a postupom filmu ich ubúda. Atmosféru a herecké výkony to má však bezchybné. Nevyhlo sa to však ani nudným pasážam a strašidlo na konci veľká slabota, niečo čo uvidíte možno aj v hrách. U mňa silnejšie 3*. ()

Klajnik odpad!

Sociální přesah se z toho vytratil poměrně rychle a nefunguje to ani na té vztahové rovině. Vlastě se z toho vyklubal řadovej nehoror. Nejdřív jsem si myslel, že to bude nudná slátanina, ale pak jsem si začal myslet, že film sklidil kritiku kvůli rasistickým čecháčkům, kteří prostě nejsou zvědavý na filmy o migrantech. Musím jim ale nechat, že ta manželčina promluva o bílém muži, kteří se je snaží vyhnat z "jejich domu" aby se cítil velký a silný... Co to mělo znamenat? :D Dva uprchlíci dostanou house a maj být jenom pár tejdnů slušný, aby se prokázali býti způsobilí. Bohužel sebou přitáhli nějakýho démona, kvůli němuž manžel roztřískat stěny. Samozřejmě to nebyl schopný vysvětlit a vypadalo to podezřele, tudíž dává rozum, že ten běloch hodlal začít šetření. Nepřijde mi to moc vhodně uchopené a zpracované. Asi chápu, o jakou reflexi se Remi Weekes snažil, ale současně napsal nesmyslnou sračku, která se mu myšlenkově rozpadá. ()

Mackoun

Pro fanoušky hororu - je to horor, ale ne tak úplně horor. Pár (ne nevídaných, ale přesto pěkně zvládnutých) lekaček se sice najde a atmosféra chvílemi houstne, nicméně se jedná spíše o obrazové vyjádření duchovních břemen, které si hlavní postavy nesou v souvislosti se svými životními kroky a jež je budou doprovázet už navždy. Člověk se zkrátka s některými vnitřními démony musí naučit koexistovat, jelikož útěk nikam nevede... ()

Warhorr

Ač jsem byl dopředu velice skeptický, jelikož horor a Netflix u mě pořád nejde moc dohromady, tak je to určitě jeden z těch lepších snímků a příjemně překvapil. Dva černí imigranti ( jak jinak že jo, asi netřeba dále rozebírat ) se rozhodnou pro útěk ze své země, při které přijdou o svou dceru a následné útočiště nachází v jednom z azylových domů v Londýně. Tenhle dům je na první pohled zvláštní tím, že je v horším stavu než jejich chýše v Africe ale samozřejmě to není všechno. Ve zdech a po celém domě slyší a vidí podivné zvuky a postavy, které mají své oddůvodnění, ke kterému se budou muset dopátrat. Ve dvou scénách ve mně pěkně hrklo a trenky dostaly trochu zabrat. Lekaček je tu poskromnu ale zase stály za to. Celkový dojem však kazí finální rozuzlení a předvedení záporáci. ()

Meteorista

Víc než jen pouhej horor. Je to současně sociální komentář. Těch témat je tam několik. Ať už jde o situaci kolem pohlížení na uprchlíky / cizí přistěhovalce, anebo o traumata z války či z oblastí zasaženejch bojem, sílu a vůli přežít, byť i za hořkou daň, adaptování se v cizím prostředí, schopnost vypořádat se s minulostí… Moh’ bych pokračovat. Je to i hezky zahraný, člověk to těm hercům věří. A je to současně i komorní. Mně se to rozhodně do vkusu trefilo. ()

Rathalos

No bohuzial,mne tento horor velmi nesadol,sto ludi,sto chuti,atmosfera bola fakt mraziva,neprijemna,aj lakacky fungovali,ale to je asi tak vsetko,v ostatnom case ma to nudilo,chvilami to bolo chaoticke,cize za mna dve hviezdy...:-) ()

Trešlson

Zajímavý mix hororu a sociálního dramatu o boji především s vlastními démony. Ve finále bohužel trochu ztrácí dech zbytečnou doslovností a přehnou potřebou ukázat "hlavního bubáka". Každopádně není to úplně ztráta času a film, který díky přiměřené stopáži uteče. 70% ()

Majkak

Komorní drama jednoho páru uprchlíků z Jižního Súdánu vyprávěné formou hororu. Zajímavě zvolená forma testující míru cynismus komentátorů. Soudržnost dvojice je těžce zkoušena podobně jako u všech párů, která poskytne tragédie ztráty dítěte. Mentalita, která je v mnohém stejná jako naše a v mnohém vzdálená pod vlivem víry v duchy. I když, ty různé čakry a karmy, nejsme si i v tomto podobni? ()

Cinematrix

Dva hodně černý černoši utečou z domova, protože se jim tam moc nelíbí a maj pocit, že v Anglii by na ně mohl bejt někdo zvědavej. Tady dostanou peníze a obrovskej dům a jelikož nemusej chodit do práce, tak ten dům demolujou, poněvadž kromě holejch zadků si do tý Anglie přivezli taky svoje vnitřní démony. Jelikož úřady s těma černočernejma odémonovanejma černochama moc nezmůžou, tak jim dává přes držku alespoň ten dům. Bohužel ty démoni se dali podříznout nožem, což jsem ještě neviděl, takže to nebylo ani moc strašidelný. Co ale bylo fakt strašidelný, to byly kozy tý šeredný černošky, protože to vypadalo jako dvě připálený přerostlý dýně. Jelikož největší lekačky se odehrávaly převážně ve tmě a z těch černochů jsem viděl hlavně bílý zuby (asi měli v Africe dobrýho stomatologa), tak herecké výkony ve vypjatých sotuacích moc hodnotit nemůžu. Znova už bych si to určitě nepustil. ()

Rockerman

Manželé, afričtí imigranti se nastěhují do domu někde na periferii Londýna. V domě se ale necítí dobře, mají vidiny i slyšiny. Dohání je traumata minulosti a ty halucinace se stupňují až do ne příliš povedeného finále. Film se dá chápat jako pro i proti imigrační, protože i v tomto slabém hororu je patrné, jak tu tito lidé nepatří! Zkrátka promíchávat rasy a kultury nepřináší nic dobrého. ()

Hpatrik

Dík za tip klukům z moviezone, tohle vůbec nebylo špatné. Je to atmosférické, hororové scény jsou často pěkně děsivé, dobře obsazené a zároveň výborně zahrané. Námět je velmi originální, příběhově vytěženo do maxima. Silné tři. ()

geek.ondra

Z části drama s určitým poselstvím a z části kvalitní atmosférický horor. Občas to skřípe ale po většinu času je to opravdu skvělá podívaná. Remi Weekes novým Jordanem Peelem? Talent by na to měl... 7,5/10 ()

figliar

K tomuto filmu ma priviedol článok o tom, ako diváci nedokážu dopozerať tento hrôzostrašný horor. Po pozretí usudzujem, že to nie je zlý film, ale má na míle ďaleko od toho, aby niekoho vydesil. Celý film je príliš prvoplánový a hrá na city diváka, ktorý sa má akože zľutovať nad ťažkým životom afrických imigrantov. Herci však boli v pohode a aj prelínanie minulosti sa do príbehu hodilo. Takže som sklamaný nebol, ale popravde som čakal úplne niečo iné. ()

Hashirama

Wannabe výchovná alegorie, která je ale trochu prvoplánová jak v podání tématu, tak v hororových aspektech. Ovšem natočeno s nebývalým citem pro vizuál i audio, který přesně ctí ono užitečné “méně je někdy více” a aplikuje tuhle osvědčenou metodu v hereckém podání a rozehrání celého bubáckého konfliktu. V kontextu sociálního přesahu však právě tenhle přístup působí jak pěst na oko (prostě hodné uprchlíky se zhmotněnými traumaty konfrontuje všudypřítomná nenávist a nepřátelský systém) a ačkoliv je mi to trochu líto, zatím jediným úspěšným alchymistou (z těch, co znám), který dokáže namíchat horor a sociální drama, zůstává Jordan Peele. Nicméně režijně i herecky vcelku příjemná žánrovka a rozhodně bych všem přál úspěch. ()

Hellknight12

Pozreté. Britský horor, ktorý stojí za hovno. Je to film o imigrantoch, ktorý sa presťahujú z Afriky do Londýna. Zničia dom, kôli nejakej ich povere. 3/4 filmu sú nejaké sny. Na koči filmu sa im podarí podrezať nejakého ducha či čo. V kuse som to vydržal pozerať asi 45 min potom som si film skrátil z 93 min. Na 1 hod cca. Je to repetivne nič sa tam nedeje atmosféra 0 bodov. Jediné plus je nápad ono to nebol najhorší nápad to spracovať len keby z toho nechceli spraviť ducharinu ale skôr psychologickú vec. Herecké výkony úplne zle. To ešte aj Slenderman je 10X lepšie spracovaný než táto srágora. Škoda času. Celkové hodnotenie za mňa je 10%. 5% za nápad a ďalších 5% za odvahu natočiť to... Komu ho môžem odporučiť ? Ľuďom, ktorý v živote nevideli žiadny horor prípadne kvalitný thriller.... ()